Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Централно заключване


Препоръчано мнение

Привет!

Колата ми е само с дистанционно на ценралното заключване-така я купих /реших да не се набутвам допълнително с излишни разходи за да слагам чак и аларма заради автокаското/, та бутона за отключването отвреме на време не ми отключваше и реших да сменя батериите, а също да изчистя със спирт контактуващите места на платката с бутоните. Следователно сглобявам, натискам да отключвам или да заключвам и ОПС нищо не задейства колата, а виждам, че свети контролния диод на дистанционното. Ходих при майстори на аларми и те не са много наясно, така че, помагайте и давайте акъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз я правих прочедурата с почистването и после дистанционното не работеше. Ходих, питах и накрая, понеже бях в Пловдив, се обадих на Milen_z. Решението се оказа елементарно - просто бутона за отключване се задържа продължително време, докато прещракат автоматите на ключалките. Може би, може и с бутона за заключване, поне така предполагам. Не съм го пробвал.

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Милене, но нищо не става или аз не действам както трябва/поне доколкото разбирам английски/ или посочената процедура не е за това дистанционно. Забелязах, че това е за КАРИЗМА ГДИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Описаната процедура е еднаква за всички, първо ги проверих и после изкарах снимка от раздела за моита Каризма, че ми беше най-лесно. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Всички майстори на аларми вдигаха рамене когато отивах при тях /с цел да се откажа да пробвам и да ми набутат някаква тяхна аларма/, но аз се заинатих и проверих при един друг, който поне прояви мерак, а пък и със самата специфичност на проблема ще знае за напред как да процедира. Та благодарение на таблицата по-горе предоставена от МЛЕН_З се справиха с проблема. БЛАГОДАРЯ :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Това е добре с тази процедура по обучеване на дистанционното. Но на първо перо от куплунга има 12 волта и ако се окъси към маса може да има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес реших да си почистя дистанционното, защото не винаги включваше от първия път.Почистих го и както предполагате се наложи препрограмиране.Процедурата по програмирането беше по приложената схема от Milen_z от Аутодата-3 .Всичко беше нормално с тази разлика, че колата ми е след 1999г. а се програмира с процедурата от преди 1999г.Споделям това с вас, така,че ако на някой му се наложи да прави това, до го има в предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Какво е това универсално, само дистаннционно ли?

Предполагам, че е заедно с управлението, а то трябва да се монтира в автомобила.

Аз мисля, че оригиналното е по-добро в смисъл, че по-трудно може някой да ти отключи колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега аз си реших проблема като си купих за 30лв уневерсално

 

Я обясни малко по-подробно какво представлава това. Че съм само с едно дистанционно и то ми прай номера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи универсално? то не е ли за алармата само и едновременно за заключване? за друго какво е :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи универсално? то не е ли за алармата само и едновременно за заключване? за друго какво е :icon_blush:

Значи че си купуваш едно дистанционо за аларма и отиваш при алармаджия да ти го настрои и вече си имаш две.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става със какво да е дистанционно.Не си мислете,че ще хванеш първото за ушите и ще стане работата.Чипа на дистанционното си има определена честота на която работи и трябва да имаш друго дистанционно със същата честота,че да може алармаджията да ти обучи новото дистанционно към алармата на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алармаджиите имат дистанционни за техните аларми.Оригинално няма да намериш при майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алармаджиите имат дистанционни за техните аларми.Оригинално няма да намериш при майстор.

 

 

Има универсални препрограмируеми дистанционни......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Всички майстори на аларми вдигаха рамене когато отивах при тях /с цел да се откажа да пробвам и да ми набутат някаква тяхна аларма/, но аз се заинатих и проверих при един друг, който поне прояви мерак, а пък и със самата специфичност на проблема ще знае за напред как да процедира. Та благодарение на таблицата по-горе предоставена от МЛЕН_З се справиха с проблема. БЛАГОДАРЯ :mitsu-smiley:

Здравейте,

Имам проблем с дистанционното и тук видях процедурата за обучение, но немога да локализирам DLC-то. Колата е Space star 1.9DID, 2001г. Моля ви дайте съвет къде да гледам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Централната конзола, под поставките за чаши (поставката се сваля с дърпане нагоре).

Благодаря. Отивам да се пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Milen_z оправих ДУ-2бр.Имам да черпя.Вичко стана много бързо и точно.Занулих 1 към 4 и веднага се задейства .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...