Премини към съдържание

Двигател 4g13 - 16v или 12v


Препоръчано мнение

Колеги извинявам се ако въпроса ми е тъп или не е за точното място, но карам Мицуиши Колт 1998г. 1,3 пъл.инж. и мотора му е 4G13. Когато го закупих ми казаха, че е 16 клапаново, но нещо се съмнявам, тъй като свещите му са отпред , а не отгоре в средата на главата. Не мога да видя и с колко вала е. Та мисълта ми е дали е 16 клапана или 12 и с колко вала е? Предварително благодаря.

 

П.П Оказа се и , че има 2 ламбда сонди, което също ме озадачи???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля, че твоето е 12 клапаново с един разпределителен вал и с една ламбда сонда, другото мисля, че е някакъв датчик /не съм сигурен напълно в последното/. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

12 клапановите са 75 конски сили, 16 клапановите са 82 и се произвеждат след 2000 година мисля...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

12 клапана е твоя двигател. Не го ли виждаш отгоре на капака на клапаните надписа? Няма 4G13 с 16 клапана! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма надпис на капака на клапаните. Пише само "Мицубиши". Явно наистина е 12V. Но това може и да е за добро. Предполагам по-опростен мотор и по-евтини консумативи. :icon_clap: Все пак довечера ще проверя рамата, за да сме си наясно на 100%. Но щом е 75 коня значи не е 16-ка. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма надпис на капака на клапаните. Пише само "Мицубиши". Явно наистина е 12V. Но това може и да е за добро. Предполагам по-опростен мотор и по-евтини консумативи. :icon_clap: Все пак довечера ще проверя рамата, за да сме си наясно на 100%. Но щом е 75 коня значи не е 16-ка. :icon_blush:

 

Здравей. Твоето е 1.3 12V 75 коня, с две ламбда сонди. Предното ми Колтче беше със същия мотор, но визията му- след фейслифта( радвам се, че отиде в ръцете на много свестно момче :icon_angel: ). Сегашното ми автомобилче е с мотор 1.3 16V. Ако имаш въпроси питай......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 седмици ...

Не виждам нищо сложно в това да развиеш болчетата на капака и да си ги преброиш. Гарнитурата е гумена и после само си слагаш капака и си завиваш болчетата. За 5 минути работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо сложно в това да развиеш болчетата на капака и да си ги преброиш. Гарнитурата е гумена и после само си слагаш капака и си завиваш болчетата. За 5 минути работа.

 

Просто няма смисъл, защото двигателят му е 12 клапанов, то е ясно от годината :) А на 16 клапановите, то го пише с големи букви на капака отгоре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма смисъл, защото двигателят му е 12 клапанов, то е ясно от годината :) А на 16 клапановите, то го пише с големи букви на капака отгоре :)

 

Мдамм. Проверено - 12 клапана. А за свалянето на капака на клапаните - никога вече без наистина да има нужда. Това упражнение ми беше писнало да го правя на стария "Опелов"мотор 1,6 - със всяка смяна на маслото и смяна на гарнитура. да се надяваме, че това автомобилче не е чешма като Опела. И понеже виждам темата за изчерпана, благодаря за инфото и моля модератор да я заключи. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдамм. Проверено - 12 клапана. А за свалянето на капака на клапаните - никога вече без наистина да има нужда. Това упражнение ми беше писнало да го правя на стария "Опелов"мотор 1,6 - със всяка смяна на маслото и смяна на гарнитура. да се надяваме, че това автомобилче не е чешма като Опела. И понеже виждам темата за изчерпана, благодаря за инфото и моля модератор да я заключи. :icon_clap:

Орела няма нищо общо с колта!

Едиственото място от което може да протече масло е опръстена на разпределителния вал при дидтибутора.

Двигателя е уникално здрав и търпелив.

Щом моя е остискал 300 000 в Италия и сега не ми пипа масло и няма картерно налягане прави си сметка ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...