Премини към съдържание

Красиви табла за нашите диаманти


Препоръчано мнение

Днес, докато се ровех из интернет, търсейки дали има Angel Eyes за Мицубиши Галант, попаднах на един сайт:

:link:

 

Не знам какво мислите вие, но според мен са много много красиви... ако отворите таблата за Галант, ще видите, че има снимки от интериора на Мицу, на което вече е монтирано... и смея да твърдя, че изглежда божествено!

 

Всъщност, дори се замислям дали да не си поръчам, сега проверявам как стои въпросът с доставката... Но има нещо, което ме притеснява:

 

1. Как се монтира това?!?! И кой може да асистира... Пламене... Дани?

2. Може ли това да се сложи на табло, което не е LED? Защото моят Галант е 98г. и е със старото осветление на таблото... пък на това като му гледам стрелките на снимките, май е за по-новите... Тоест - тук дори изниква въпросът - каква е разликата между двете табла? Само изгледът и осветлението или има разлика и в буксите?

3. Според вас, така по снимките, това универсално ли е за коли автоматик и ръчни скорости? Защото автоматикът си има допълнителна лента между километрите и оборотите.

 

И те така то :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това е много яко. Така като гледам това се слага върху наличното табло. Няма значение за коя година е. Има си автономно захранване.Явно са много тънки LED залепени на фолио. Трябва да ги свържеш с 12В за осветлението на таблото.Не знам само дали са нужни крушките за подсветка само на уредите. Ако транспорта е скъп за малко бройки може да са съберем повече и да делиме. Евалата и чакаме развитие

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес, докато се ровех из интернет, търсейки дали има Angel Eyes за Мицубиши Галант, попаднах на един сайт:

:link:

 

Не знам какво мислите вие, но според мен са много много красиви... ако отворите таблата за Галант, ще видите, че има снимки от интериора на Мицу, на което вече е монтирано... и смея да твърдя, че изглежда божествено!

 

Всъщност, дори се замислям дали да не си поръчам, сега проверявам как стои въпросът с доставката... Но има нещо, което ме притеснява:

 

1. Как се монтира това?!?! И кой може да асистира... Пламене... Дани?

2. Може ли това да се сложи на табло, което не е LED? Защото моят Галант е 98г. и е със старото осветление на таблото... пък на това като му гледам стрелките на снимките, май е за по-новите... Тоест - тук дори изниква въпросът - каква е разликата между двете табла? Само изгледът и осветлението или има разлика и в буксите?

3. Според вас, така по снимките, това универсално ли е за коли автоматик и ръчни скорости? Защото автоматикът си има допълнителна лента между километрите и оборотите.

 

И те така то :)

Не е от новите табла, това което е показано на снимката. От тези преди 2000 година е, тоест не LED. Според мен не би трябвало да има проблем да си сложиш такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от новите табла, това което е показано на снимката. От тези преди 2000 година е, тоест не LED. Според мен не би трябвало да има проблем да си сложиш такова.

 

 

Колеги, понеже сайтът е полски, мога да помагам с кореспонденция на полски, тъй като съм 1/2 поляк. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече им писах едно писмо... чакам отговор. Но като четох по сайта им, май най-евтино ще бъде да ги поръчаме на aga и той да ни ги изпрати по някакъв начин :)

 

А що се касае за сайта, който колегата BAlexandrov е дал - сайтът е направо страховит... Пък и цените, които са написали, са, цитирам: "около 200-240лв", а тези пичове ги продават, приспаднато към български лева, за 140лв. Това, както и да го въртиш с доставката, повече от 200 няма да излезе. Цените са близки като цяло.

 

Специално за хората, които искат да видят реалната разлика, вижте по-долу моделът... постарах се да го направя на същите километри и същия размер, за да видите колко се променя излъчването.

post-1850-1213733677_thumb.jpg

post-1850-1213733682_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали са красиви е въпрос на гледна точка - за мен си е направо кич. Hо не забравяйте,че ще дразнят адски много вечер при продължително каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Действително изглеждат много добре, но как би се отразило да дълго шофиране през ноща, аз лично си намалям максималко осветлението (моето е LED табло). А и възниква проблем с монтажа кой ще ги монтира? На снимката се вижда, че дневния и основния километраж са моднати. Защо не се огранизирате (който иска такова табло) и не изпратите колективно запитване към "нашите момчета" може да направят добра оферта, а и така ще има някаква гаранция?

Доколкото си спомням един познат беше ползвал техните услуги тъй като таблото му е в мили и километри (като моето) и километрите му бяха с мн. малки цифри, незнам до колко е доволен не сме се чували от доста време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От поляците все още нямам отговор, но от българския сайт ми отговориха. Ето какво пише:

 

Xtuners Tuning Studio to me at 1:18 AM

 

Subject: Reply

 

Zdr. za qponskite avtomobili vsi4ko se izrabotva po pora4ka na klienta. Ima opcii za strelkite da vi predlojim neonov i flosforiscirash sprei, koito vurvqt v komplekt sus specialni dva dioda, koito karat vsi4ko boqdisano da sveti, no iskam vse pak da gi pogledna. Cena za tabloto e okolo 220 lv. za plazmeno ili kakto vie go nari4ate indiglo.

 

Та така. Сега ще си уговоря с тях среща и ще ги питам за поръчка 5 или 10 дали биха смъкнали от цената, защото пък дават гаранция 6 месеца и сами си ги монтират. Въпреки че за монтажът си мисля, че Пламен не би отказал да разглоби вътрешността на няколко самолета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стиляне, първо се запознай с всички дребни неща относно монтажа и даже поискай мостра да ти покажат, как свети, дали може да се регулира интензитета на светлината, как става свързването с букси или спайка с изолирбанд... :icon_doh: дали са правили друг път на Галант? След това поговори за отстъпка от цената и кажи че си фен на клуб мицубиши и дали могат да направят отстъпка за членовете на клуба! Защото има интерес, но цената е малко висока!

Сетих се и още нещо попитай ги като напръскат там каквото пръскат с неонов спрей, колко време ще седи това напръсканото..? Абе най-добре да ти покажат мостри да видиш! И според мен леко лилав отенък най-ще му ходи на таблото на Галанта! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема отива към друг раздел. Не е много все пак не е малко работа да се свали таблото да се отвори и смени всичко по него, след което обратната процедура. Ако се опитаме в България да започнем да ценим труда и усилията на другите, живота ни би станал много по-лесен. Могат да станат много сакатлъци при отваряне и напасване на табло и лично аз бих искал да видя мостра или нещо направено от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стиляне, първо се запознай с всички дребни неща относно монтажа и даже поискай мостра да ти покажат, как свети, дали може да се регулира интензитета на светлината, как става свързването с букси или спайка с изолирбанд... :icon_doh: дали са правили друг път на Галант? След това поговори за отстъпка от цената и кажи че си фен на клуб мицубиши и дали могат да направят отстъпка за членовете на клуба! Защото има интерес, но цената е малко висока!

Сетих се и още нещо попитай ги като напръскат там каквото пръскат с неонов спрей, колко време ще седи това напръсканото..? Абе най-добре да ти покажат мостри да видиш! И според мен леко лилав отенък най-ще му ходи на таблото на Галанта! :)

Писах им писмо с предложение да се срещна с тях... Очаквам отговор. Като кажат кога може, ще ти се обадя - можем да отидем заедно и после по една пица и крем Брюле ;)

 

А иначе за спрея колко държи - дори и да изветрява за няколко месеца, цял флакон + два диода струва 15-20лв. А с един спрей можеш да изпръскаш поне 200 стрелки :) Така че това е най-малкият проблем... най-много ме притеснява връзването, залепянето и буксите - и точно защото хал хабер си нямам от тоци ми се иска да си имам един Дани под ръка на срещата като ги показват :)

 

P.S> Облечи се като на сватбата, аз ще си сложа тъмен костюм и очила... ще ги сплашим... Бау!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста интересно :icon_thumbup: И аз ще се включа, но първо трябва наистина да се разбере как стои въпроса с монтажа и съответно с намаляване на светлината - защото едно такова неоново синьо в колата е доста зле действащо на човешката психика на дълъг път, аз бих заложил на по мек цвят - дали имат зелено? :icon_hmm:

П.П. Темата май е за тунинг вече ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - нека темата си остане тук, не за друго - но в тунинг се чете много по-малко, а темата стана интересна и има хора, които се интересуват. За общото благо е добре да се къткаме тук. Сега - въпросът опира и до това, че те предлагат всякакви табла за Мицу, а не само за Галант - тоест ако се пусне и по другите раздели може да има повече интерес... Нека модераторите преценят!

 

А иначе, за цветовете и интензитета на светлина... Не знам за българите тук, но поляците го предлагат в 4 цвята: синьо, зелено, бяло, червеникаво. Що се касае до силата на светене, тук е много много сложно... Защо? Ами защото вчера цяла вечер с брат ми търсихме информация за тази технология Indi-glo. Оказа се, че това не е светодиодно или LED осветление. Всъщност технологията е много по-близка до ксенона, примерно, или лумисцентните тръби. Тоест самите панелчета, които се поставят, са сглобени от три части - отзад плътна пластмаса, отпред прозрачна, а посредата е херметически затворено пространство, което е пълно с някакъв газ... Интересното е, че таблото работи на 320 волта и си има малък трансформатор, който се монтира. Още по-красиво е запалването, защото не светва изведнъж, а сякаш се запалва отвътре :) Красота... Но пък това означава, че няма как да се регулира интензитета - тоест или свети, или не свети! Лично за мен това не е проблем - аз обичам да ми пречи нещо нощем - ама аз съм мазохист по природа... возя се с жена на навигаторската седалка, слушам силно музика и обичам в колата да е светло!

 

За монтаж - все още чакам Пламен да се включи или някой друг, който е разглабял таблото на Галант... Нека кажат колко е сложно и какви букси има отзад. Иначе за самото закрепване - на сайта пише, че всяко едно лепило позволява прикрепянето. Според мен дори една лека промяна и добавянето на някаква скоба, която само да го закрепя, е далеч по-добре, защото лепилото ще повреди оригиналното табло и ако някой ден реша да си го върна - ще е унищожено! А зъбчетата няма да се забелязват!

 

Значи, да разбирам, че дотук заинтересованите са:

- Аз

- Viper

- michael128

- silveria

 

Евентуални:

- lyuli

- dfdf

 

Тоест - може и да се съберем едно 5-10 човека, та да искаме отстъпки от българите. Поляците май няма да смъкнат, пък и още няма отговор от тях - може да не знаят английски. Ако до два дни не върнат отговор, ще помоля aga да им пише на техен роден език ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lyuli не го брой, той си има неоново осветление :). Интерес наистина ще има и трябва да е в тунинг. Лошото при тези табла е в сумрак. стрелките не се виждат идеално( с колко километра в час караш и оборотите) и там е на усет вече.

post-788-1213773626_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Ранъра съм много доволен от таблото! Намаля се, увеличава се, зеленичко, много мека светлинка....... прекрасно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

lyuli не го брой, той си има неоново осветление :). Интерес наистина ще има и трябва да е в тунинг. Лошото при тези табла е в сумрак. стрелките не се виждат идеално( с колко километра в час караш и оборотите) и там е на усет вече.

 

Ам'че колега, защо си мълчиш, че имаш :) Я бързо сподели - кой ти го монтира, колко струва... дори може да се видим да го покажеш :)

 

Знам, че не си с Галант, а за Еклипс подобни тунинг-щуротийки се намират в пъти по лесно, но все пак! Гледам даже, че си имаш такова и за скоротите долу, както и за врътките на климатика... те принципно са много близки по форма между различните модели на Мицубиши, особено долу при автоматика!

 

Така че - бързо признавай окъде, как, какво, защо, кой и колко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писах им писмо с предложение да се срещна с тях... Очаквам отговор. Като кажат кога може, ще ти се обадя - можем да отидем заедно и после по една пица и крем Брюле ;)

 

А иначе за спрея колко държи - дори и да изветрява за няколко месеца, цял флакон + два диода струва 15-20лв. А с един спрей можеш да изпръскаш поне 200 стрелки :) Така че това е най-малкият проблем... най-много ме притеснява връзването, залепянето и буксите - и точно защото хал хабер си нямам от тоци ми се иска да си имам един Дани под ръка на срещата като ги показват :)

 

P.S> Облечи се като на сватбата, аз ще си сложа тъмен костюм и очила... ще ги сплашим... Бау!

 

 

Съгласен ! :) и един часовник ако погледнем после :) на michael128 ще изпълним програма максимум! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в US хората са го правили. Там доколкото знам доста разбират от тунинг. Всеки ден съм с него - само казваш къде и кога и съм там :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - нека темата си остане тук, не за друго - но в тунинг се чете много по-малко, а темата стана интересна и има хора, които се интересуват. За общото благо е добре да се къткаме тук. Сега - въпросът опира и до това, че те предлагат всякакви табла за Мицу, а не само за Галант - тоест ако се пусне и по другите раздели може да има повече интерес... Нека модераторите преценят!

 

А иначе, за цветовете и интензитета на светлина... Не знам за българите тук, но поляците го предлагат в 4 цвята: синьо, зелено, бяло, червеникаво. Що се касае до силата на светене, тук е много много сложно... Защо? Ами защото вчера цяла вечер с брат ми търсихме информация за тази технология Indi-glo. Оказа се, че това не е светодиодно или LED осветление. Всъщност технологията е много по-близка до ксенона, примерно, или лумисцентните тръби. Тоест самите панелчета, които се поставят, са сглобени от три части - отзад плътна пластмаса, отпред прозрачна, а посредата е херметически затворено пространство, което е пълно с някакъв газ... Интересното е, че таблото работи на 320 волта и си има малък трансформатор, който се монтира. Още по-красиво е запалването, защото не светва изведнъж, а сякаш се запалва отвътре :) Красота... Но пък това означава, че няма как да се регулира интензитета - тоест или свети, или не свети! Лично за мен това не е проблем - аз обичам да ми пречи нещо нощем - ама аз съм мазохист по природа... возя се с жена на навигаторската седалка, слушам силно музика и обичам в колата да е светло!

 

За монтаж - все още чакам Пламен да се включи или някой друг, който е разглабял таблото на Галант... Нека кажат колко е сложно и какви букси има отзад. Иначе за самото закрепване - на сайта пише, че всяко едно лепило позволява прикрепянето. Според мен дори една лека промяна и добавянето на някаква скоба, която само да го закрепя, е далеч по-добре, защото лепилото ще повреди оригиналното табло и ако някой ден реша да си го върна - ще е унищожено! А зъбчетата няма да се забелязват!

 

Значи, да разбирам, че дотук заинтересованите са:

- Аз

- Viper

- michael128

- silveria

 

Евентуални:

- lyuli

- dfdf

 

Тоест - може и да се съберем едно 5-10 човека, та да искаме отстъпки от българите. Поляците май няма да смъкнат, пък и още няма отговор от тях - може да не знаят английски. Ако до два дни не върнат отговор, ще помоля aga да им пише на техен роден език ;)

 

 

Брой ме и мене.:) А също така мога да помогна и с монтажа. Или най-малкото съм доброволец да го монтирам на моя Галант и ако стане скачате всички :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така незнам дали някой си е играл да сметне цените, но са доста приемливи :)

 

Live rates at 2008.06.18 07:48:49 UTC

139.00 PLN = 41.2498 EUR

 

Poland Zlotych Euro

1 PLN = 0.296761 EUR 1 EUR = 3.36971 PLN

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така незнам дали някой си е играл да сметне цените, но са доста приемливи :)

 

Live rates at 2008.06.18 07:48:49 UTC

139.00 PLN = 41.2498 EUR

 

Poland Zlotych Euro

1 PLN = 0.296761 EUR 1 EUR = 3.36971 PLN

 

Да, но доставката е още толкова ;) Ще опитам договаряне с българския магазин. Ще давам инфо като има нещо от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...