Премини към съдържание

Щели да махат газ. системи на колите.


Препоръчано мнение

Вчера един познат ми сподели, че нашите управници искали да махат газовите устройства на колите, изключения имали заводско направените такива. Какво мислите за това безумие :icon_box: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен,че си го квалифицирал правилно като безумие - друго - не мога да кажа....

Надявам се да не е вярно, иначе изкарвам колата пред НС и да ме махнат с каквото могат!

Няма да им стиска, ще излезем много яко тогава! Не стига, че работим за 300-400 литра бензин месечно, ами и да ни отрежат газта - забрави, ще има революция!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ами! На бакшишите никой не смее да посяга, щото са ненормални и ще свалят правителството като нищо!

А аз ще съм първият сред тях цивилен! Щото е безумие! Производителите на банзини (макар че те са производители и на газта) явно имат спад в продажбите и се чудят под вола теле да намерят! Не виждам какво и е на моята газова уредба! И вместо да забраняват - :icon_censored: ни държава да се стегне и да осъществи контрол! Едно е уредба на 1,2или повече години, тествана, контролирана, друго е бомбата в някой жигулатор! И аз искам тази бомба да я няма! Ама къде по-лесно е да се отрежат на хората главите?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В отоговор на това което прочетох от линка по-горе....

 

Аз приемам това за доста наивно и глупаво!

1. Примерно мойта газова е поставена в оторизиран сервиз! Има си сертификати - европейски!

2. Колите с оригинална газ, за последните 10г. колко пъти са правени в "малки сервизчета"!?(значи ли това че вече не са оригинали газовите им системи)

3. Колите с оригинална газ, нямат възможност да се "взривят" при удар....или тези на бензин?! :icon_dance:

4. Производители като, BRC, Lovato и т.н. какво ще произвеждат......?(банички)

 

Предполагам просто ще се затегнат мерките и изискванията за поставяне на газови инсталации!

P.S. Даже смятам за съвсем нормално и логично, хората каращи на ГАЗ да плащат по-малък данък...нали екологията гоним и за това плащаме тези акцизи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен подхода е грешен, ако газовата уредба/система е монтирана както трябва и от специалисти с нужната техника и познания и редовно обслужване и преглед проблем няма. В БГ има хиляди "сервизи" които са под свякакво ниво като инструментна база, технически познания, сертификати, лицензи, некачествена работа т.н. Познавам и един "майстор" на газови който работи само с чук и 1-2 отверки!!! - точно тези "майстори" трябва да не са вече майстори.

А какво пречи кола без газова уредба т.е. на бензин/дизел да се превърне в бомба, както знаем ГТП се минава без проблем на много места - примери колкото щеш. Аз лично съм минавал 2 пъти, първия без почти никакви спирачки и без фар! Втория ...колата ми беше в гаража! Първото най-важно нещо е КОНТРОЛ! Както от техническа страна така и от нашите "приятели"-КАТ.

Да не говорим и от екологична гледна точка, също и покупателната способност на средностатистическия българин сериозно се разминава с други европейци.

Тази измислица ако стане ...нямам думи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да затегнат - нямам нищичко против! За безопасността на всички ни е!

Да свалят данъците - пак няма да стане - дори в Холандия колите с газови уредби плащат по-високи данъци.

Екология.... Бе каква екология от нашето правителство, не ме разсмивай, ние сме възможно най-абсурдната европейска "държава"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да повярвам, че ще успеят да забранят газовите бутилки според мен са спекулации.

Иначе има смисъл от такъв закон, но не да забранява, а да има контрол в сервизите където монтират и правят технически преглед на бутилките. Ако си спомняте преди месец и нещо около Пловдив млади хора изгоряха от скапана газова бутилка, защото един господ знае, кой и как я е монтирал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредния абсурд на управляващите ! Личи си, че са неграмотни и слабо образовани...

Една правилно монтирана газова система е дори по-защитена от взрив и запалване, спрямо бензиновата/дизеловата !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aко настина има нещо вярно , според мен истинската причина която стои зад това решение няма нищо общо с това дали са безопасни или не газовите уредби ( ...това е само параван ).

Как така :icon_box: ще може да се кара кола и да се плаща наполовина ( бензин с/о газ),не може така всичи трябва да плащат яко и тва е :icon_n_giljotiini: , бюджета има нужда от париииии : :icon_smoke:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Оказало се, че няма да махат на личните автомобили, а на обществените транспортни средства от 2009 г./както е излязло МПС от завода/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказало се, че няма да махат на личните автомобили, а на обществените транспортни средства от 2009 г./както е излязло МПС от завода/

Дано да си прав. Ти това от къде го разбра? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на 2-та ми автомобила не са регистрирани, нямам и стикер на задното стъкло... което не значи че не са изправни ;) Ако трябва ще си направя и собствена газ станция - бутилка за готварски цели + помпа и така ... мислим за екологията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Понеже преминах вече на Спейс Стар и ме интересуваха други неща за вагонера, та макар и малко със закъснение да отговоря на въпроса от къде съм разбрал, че само общ.транспорт го касае забраната- каза ми го мой познат таксиджия, че се касаело за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те точно тая няма да стане! Бакшишите могат да свалят всяко правителство и на тях никой няма да посегне! Пък покрай тях - и ние метър ще минем! Нашите управляващи са лумпени, ама не чак толкова! На всеки му се царува и властува, така че няма да си ритнат столчето, ще караме на газ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано не влезе в сила поредния абсурд. При тези цени на горивата ще трябва да качвам колата на трупчета ако стане това нещо. Ако някой от властимащите членува в някой автомобилен клуб и се "рови" в клубния сайт, нека отсега види каква ще е реакцията всенародна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дреме им на тях! Ако направят такова нещо - първи ще съм на жълтите павета, па макар и сам! Споко, колеги, бакшишите ще ни спасят, сигурен съм! Друг е въпросът, че те карат нови коли и ще могат да си ги вземат такива с уредбите.... Ей тогава вече ще имаме проблем! При това сериозен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...