Премини към съдържание

За пълното каско


Препоръчано мнение

Колеги ,

 

тъй като имам също и приятели който се интерсуват нека споделим кои на коя застрахователна компания се е спрял ( говорим за гражданската и пълното каско) и специално за :mitsu-smiley: + и -

Аз доколкото чувам за Балкан Стар най вече с Булстрад работят , какво мислите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Април месец си направих каското в Generali, за него момент ми направиха най-добро предложение, а и мнението на колегите беше добро. :icon_dance: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

махнах се от БулИнс защото отказаха да платят на Еклипса спукалото се ново (на 3 месеца) предно стъкло а на Колтчето си чаках парите 4 месеца!!! направете си изводите

сега съм в Армеец и се надявам да са по коректни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам две коли в Алианц и нямам забележки, обаче за Outlander-а Generali дадоха най - добрата цена (4,5%), а и колеги от форума се изказаха доста добре за тях.

За Евро инс или лошо или нищо, неангажиращо лично мнение.

Относно гражданската тя навсякъде (в момента) е 180лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях питал ( или си мислех да питам :rolleyes: ? ) дали клубът като юридическо лице е правил запитване към застрахователна компания за ползване на услугите им ?

Знам, че на пазара има една каруца застрахователи и че всеки си прави сметка в коя компания да си застрахова любимата кола, но ако примерно има някое много добро предложение за общ застраховател защо да не се възползваме от силата на мнозинството ? :icon_angel:

Даже си мисля, че не е нужно да бъде застрахователна компания, по-добре ще бъде някой голям застрахователен брокер опериращ с много застрахователни компании за да може да предложи по-голям избор.

Пък може и една анкета да пуснем за да знаем дали има смисъл от правене на запитване. :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в ДЗИ на 5% по съвет на продавачката, защото била доволна. Двоумях се с Армеец на 4.5%, но реших да не рискувам без мнение на техен клиент. А и ми казаха, че ДЗИ ползвали Бул Инс за клаузата за кражба :icon_box: и реших, че уж съм по-осигурен така.

 

Сестра ми сега си пребоядисва нейния лансър от одраскване и ще споделя какви са й впечатленията от нейния застраховател (даже не знам при кои е).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а какво вие мнението за Булстрад ,

 

на мен ми казаха , че Балкан Стар най вече с тях оперирали и били добри :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф-топик: питах сестра си за застраховката и пребоядисването... Оказа се, че от БС са им дали час за септември месец!!!!!! Били им предлагали за август в най-добрия случай, но сестра ми отказала заради отпуската на море по това време.

 

Не дай си боже да ми се наложи да ги чакам толкова! Застрахователят май ще ми е най-малкият кахър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

за нова кола няма проблеми със застрахователите хората си плащат всичко без да питат (поне Алианц) и така докато колата ти стане на три години, та тъй че сега не се безпокойте.Ааа щях да забравя проверете си клаузите за до застраховането.

 

А това, че трябва да се чака за боя е неприятно, но не само в БС се чака доста, обаче чак до Септември това е прекалено много, даже не знам дали документите (беше едно писма, ама как се казваше :icon_n_headache: ) ще важат, по спомен ,май беше за един месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях питал ( или си мислех да питам :rolleyes: ? ) дали клубът като юридическо лице е правил запитване към застрахователна компания за ползване на услугите им ?

Знам, че на пазара има една каруца застрахователи и че всеки си прави сметка в коя компания да си застрахова любимата кола, но ако примерно има някое много добро предложение за общ застраховател защо да не се възползваме от силата на мнозинството ? :icon_angel:

Даже си мисля, че не е нужно да бъде застрахователна компания, по-добре ще бъде някой голям застрахователен брокер опериращ с много застрахователни компании за да може да предложи по-голям избор.

Пък може и една анкета да пуснем за да знаем дали има смисъл от правене на запитване. :mitsu-smiley: :icon_rock:

 

Това между другото е много добра идея да сме всички или сериозна бройка към един застраховател и съответно да ни предложат допълнителна отстъпка за количество. Трябва да го обмислим. По отношение да ползваме услугите на застрахователен брокер - мисля че това не е добра идея по две причини.

- първо брокера ще иска да ни насочи към компания от която ползва най-големи отстъпки, а тя самата да не е от най читавите

- второто е че като си контактуваме чрез брокер вероятността да получим от съответния застраховател добра отстъпка не е много голяма, защото част от нея отива и като възнаграждение към самата брокерска къща.

 

За избора на Застрахователна компания, поне за мен важния критерии е не на колко процента застраховат, а това доколко са коректни и ако се стигне до застрахователно събитие да изплащат щетата бързо и без много галимации.

 

От три, четири години съм към Орел-Дженерали и съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че идеята да си застраховаме колите в една компания е неприложима за нашия клуб, защото сме от различни градове, а това има голямо значение. Примерно в Ямбол аз имам познати в Бул Инс и ако възникне проблем, те ще ми го решат по най-добрия начин. Другите колеги вероятно имат познати в други застрахователни компании.... и така. Нека не забравяме, че сме в България и човешкия фактор е от решаващо значение. Цената на Каско-то не е чак толкова важна, по-важно е какво ще получим срещу тази цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че идеята да си застраховаме колите в една компания е неприложима за нашия клуб, защото сме от различни градове, а това има голямо значение. Примерно в Ямбол аз имам познати в Бул Инс и ако възникне проблем, те ще ми го решат по най-добрия начин. Другите колеги вероятно имат познати в други застрахователни компании.... и така. Нека не забравяме, че сме в България и човешкия фактор е от решаващо значение. Цената на Каско-то не е чак толкова важна, по-важно е какво ще получим срещу тази цена.

 

абсолютно си прав!

и аз съм с познати в Бул Инс в Пловдив обаче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че идеята да си застраховаме колите в една компания е неприложима за нашия клуб, защото сме от различни градове, а това има голямо значение. Примерно в Ямбол аз имам познати в Бул Инс и ако възникне проблем, те ще ми го решат по най-добрия начин. Другите колеги вероятно имат познати в други застрахователни компании.... и така. Нека не забравяме, че сме в България и човешкия фактор е от решаващо значение. Цената на Каско-то не е чак толкова важна, по-важно е какво ще получим срещу тази цена.

 

Слави ти си прав до някъде, но не съвсем. Какво имам предвид - аз също се познавам с регионалния управител на клона в Бургас на застрахователната компания която ползвам, но какво от това. Всички Застрахователи централните им офиси и управление са в София. На месно ниво се сключват самите застраховки, пишат се полиците и ако има щета оглед от вещо лице, но всичко по нататък зависи от управлението на централно ниво.

Като стане някоя беля и се стигне до плащане, всичко това от рода на - преписки, снимки от огледи, описанието на щетата, се изпращат в София в централния офис и от там се съгласуват и одобряват. Плащането на сумите става с тяхна благословия, а не от регионалния представител колкото и да ни е близък.

Така че в края на краищата като настъпи този неприятен момент, аз се надявам да ми изплатят съответната сума без моткане и разправии. Единствено като имаш познат, то той може евентуално да пише по голяма степен за възстановяване или подмяна при щета - ама тия уговорки пък от вещото лице зависят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отидох да си взема протокола от Армеец и ги разпитах малко.

Оказва се че ако щетите са малки и не надвишават 20% от сумата на която е оценена колата,не се доплаща нищо за възстановяване на каското.

И също прословутата реклама която е ,че като си застраховаш колата при тях и ако гаранцията е 2г ,те я удължават до 5г, изобщо не е вярна. Служителите ми казах че не знаят нищо по въпроса и това пак е рекламен трик да те прилъжат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

 

тъй като имам също и приятели който се интерсуват нека споделим кои на коя застрахователна компания се е спрял ( говорим за гражданската и пълното каско) и специално за :mitsu-smiley: + и -

Аз доколкото чувам за Балкан Стар най вече с Булстрад работят , какво мислите :icon_thumbup:

Ами Аз имам 6 автомобила 5 от тях са в Евро Инс, с които нямам проблеми от 4г. Лансера ми е в Алианс (4.5%) и за сега не ми се е налагало да ходя там, но ми предстои такова посещение за дребни забележки по каско и ще видим как ще ме обслужат. Булстрад за мене са лош избор. Преди да си преместя колите в Евро Инс бях в Булстрад. Един ден баща ми беше правил някакви маневри на улицата пред нас и ми удари Полото. След като отидохме при застрахователите, те ни казаха, че немогат да поемат никакви щети, защото ми бил баща. Щом сте роднини SORRY ама сте го нагласили. Ами ако сте скарани с роднините си ? Какво става с застраховката ? Междо другото си продавам Полото. Ако някой ваш познат си търси немска кола имам такава - Polo Variant 1.9 Tdi /98г/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 години бях към Български имоти. Един от Враца се опита да ми мине през бронята и ме поодра малко по калника и спойлера, но с един лак за нокти се оправи и не си личеша въобще. За 3-4 дни оправиха документите и ми изплатиха 160 лв.

От 4 години съм в Евроинс. Не съм имал произшествия и не съм ги търсил за нищо, но и така си е добре.

След време като стане както е в Европа ще плащам по-малки застраховки, ако нямам захтрахователни събития.

Нали съм с чисто досие. :drag: :hysterical: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте колеги, ето че тази сутрин ми се обадиха да ме подсетят за края на автокаското.

Сюрпризираха ме с лоша оферта за условията на Дженерали (почти два пъти по висока от миналогодишната) и сега на дневен ред е коя застрахователна компания ?

На първи разговор брокера ми предложи Армеец за цената от 500 лв. и застрахователна стойност 8000 лв.

Очаквам до ден два да ми кажат и за другите оферти.

 

Големият въпрос е коя застрахователна компания от всичките ?

Ако има застрахователи във форума може да пусне предложение за пълно автокаско.

 

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ето че тази сутрин ми се обадиха да ме подсетят за края на автокаското.

Сюрпризираха ме с лоша оферта за условията на Дженерали (почти два пъти по висока от миналогодишната) и сега на дневен ред е коя застрахователна компания ?

На първи разговор брокера ми предложи Армеец за цената от 500 лв. и застрахователна стойност 8000 лв.

Очаквам до ден два да ми кажат и за другите оферти.

 

Големият въпрос е коя застрахователна компания от всичките ?

Ако има застрахователи във форума може да пусне предложение за пълно автокаско.

 

:)

Здравей, аз работя в ЗК"Уника", кажи ми годината на производство, обем на двигателя и бензин или дизел е и ще ти кажа цената на Каското. Но, ако е над 10 години автомобила, Каското при нас излиза скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз работя в ЗК"Уника", кажи ми годината на производство, обем на двигателя и бензин или дизел е и ще ти кажа цената на Каското. Но, ако е над 10 години автомобила, Каското при нас излиза скъпо.

 

Година на производство 1997, обем 2000 - бензин. град - София ( ако има значение )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз ти препоръчвам Армеец - при стойност 8000 лв премията е около 550 лв за твойта кола, а и са най-читави по отнощение на щетите в момента. ДЗИ - около 600 лв. Иначе най-евтино е в БУЛСТРАД, но е доста шибано и трудно с щетите. Ако искаш точни оферти прати ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже трябваше да застраховам Ситроена минала седмица доста ги проучвах нещата.

Алианц оценяваха колата на 16 000 лева и премията беше ~850 лв.

ЕвроИнс ме оцениха на 19 000 лева и премията беше ~830 -840 лв.

ЛевИнс ме оцениха на 22 000 лева с премия 880 лева, така че съм при тях и след месец два мисля, и Мицубишито там да го застраховам.

 

Дано съм ти бил полезен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз имам Лансер от декември. Застраховах го в Алианц. Там беше най-добра офертата. Досега ходих веднъж при тях. Одрасках си предната броня на един бордюр. Отидох при тях, снимаха, попълних документите и след 10мин ми дадоха възлагателно писмо. Засега съм доволен. Имам и опит с ДЗИ. При тях доколкото знам, ако щетата е до около 1000лв не правят проблеми и не искат протоколи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...