Премини към съдържание

Филтър за купето


Препоръчано мнение

Здравейте,от няколко седмици имам вече колт '97 и търся къде му е филтъра на климатика?До преди това карах колт'87 и нямах такива екстри, за това не съм се ориентирал до сега. Мерси,предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам няма филтър за купето...поне досега не успях да го намеря. :icon_hmm: Мисля че имаше подобна тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...%E8%EB%F2%FA%F0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам няма филтър за купето...поне досега не успях да го намеря. :icon_hmm: Мисля че имаше подобна тема : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...%E8%EB%F2%FA%F0

 

Мисля, че ако колата е след 1995 има филтър на купето. Темата която си посочил е за предната генерация :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще се види, ако дадеш номер на рамата...

Прав е колегата :

 

Номера на рамата (VIN) + http://www.detali.ru/cat/mi/mi.dll = на истината в дискусията :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдам благодарско за линка :thx: , на сайта ми изкара много подробни схеми, на които се вижда че имам "air refresher"(филтър на въздуха - предполагам). Даже свалих жабката и видях къде се намира. Но все пак ще направя една снимка и ще постна тука, за да съм сигурен че е това. Някой с такъв Колт (след 96та год.) не е ли сменял въпросния филтър? И евентуално колко излиза замяната с нов?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя колт е 96+...Когато ми слагаха алармата и бяха разглобили под жабката ми показаха къде ми бил филтъра...Следователно има такъв :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз днес рових зад жабката, че свалях airbag-а за да го поуплътня да не скърца и никакъв филтър не видях. Нито цепнатина нито помен... В пластмасата с повече фантазия мога да си представя къде би могло да има, но е цяло. Рамата ми е JMBMNCJ1ATU029895. Да не излезе че в тоя модел нямаме такива филтри?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Като цяло чета, чета и установявам че на някои колтове има а на други не!

Така ли излиза на края?

Вчера си допълвах климатика с фреон и майстора гледа от всякъде и вика не може да нямаш филтър след като колата е 97-ма, обаче аз защо не мога да видя къде е не знам!

Гледах и аз под жабката и там тялото през което преминава въздуха е цяло и няма отвор в който да се поставя филтър.

Направи ми впечатление, че като усиля вентилатора на 4 и в първия момент вкарва доста прах :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Колт 99 година с климатик и има филтър. Намира се точно както е показано на горната схема зад жабката. Интересно е, че оригиналния, с който дойде колата от Германия е цял, а това което се предлага по магазините се състои от две части, което е по-удобно за поставяне и не се налага сваляне на металните планки. Необходимо е само жабката да се отвори изцяло надолу, като се натиснат двата ограничителя и филтъра може да се сменя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам няма какво друго да е освен това!

Сега остава проблема с това как се разглобява, има 2 малки щипчици и предполагам че от тях.... :icon_crying:

post-1261-1213726435.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Имах същия проблем, нямаше цепка за филтъра. Бях си взел MANN филтър от Красно село и се потресох като видях липсата на цепка. Не пипай щипките, едно фигурно ножче и режеш пластмасата, по вътрешните линии. Стана идеално, между другто в MANN опаковката имаше и закопчалка за фитъра( от 2 части е). Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе виждам, че темата се задържа, хич не става дума за Колт, а за моя Спейс Ранър. 93г., JMBSNN11WPU001164. Имам ли филтър, или не? Гледах по сайтове, какво ли не, нищо не мога да разбера. Ако искате - ще постна снимка.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе виждам, че темата се задържа, хич не става дума за Колт, а за моя Спейс Ранър. 93г., JMBSNN11WPU001164. Имам ли филтър, или не? Гледах по сайтове, какво ли не, нищо не мога да разбера. Ако искате - ще постна снимка.....

 

Май изобщо няма този модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Имах същия проблем, нямаше цепка за филтъра. Бях си взел MANN филтър от Красно село и се потресох като видях липсата на цепка. Не пипай щипките, едно фигурно ножче и режеш пластмасата, по вътрешните линии. Стана идеално, между другто в MANN опаковката имаше и закопчалка за фитъра( от 2 части е). Поздрави

Можеш ли да го снимаш, за да видя как си го направил че ми е интересно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го снимаш, за да видя как си го направил че ми е интересно?

 

Да, няма проблем. Малко съм командировка, но в понеделник ще я постна снимката. Даже и неприятната миризма намаля след поставянето на филтъра. Занакакъв спрей ми разправяха против тая миризма. Да знаете какъв, къде и колко??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Аз имам Колт 99 година с климатик и има филтър. Намира се точно както е показано на горната схема зад жабката. Интересно е, че оригиналния, с който дойде колата от Германия е цял, а това което се предлага по магазините се състои от две части, което е по-удобно за поставяне и не се налага сваляне на металните планки. Необходимо е само жабката да се отвори изцяло надолу, като се натиснат двата ограничителя и филтъра може да се сменя!

моят явно е сменян защото се състои от 2 части и също беше доста трудно докато го открия(зад жабката),а смяната му излиза около 40 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...