Премини към съдържание

Лизинг


Препоръчано мнение

От къде знаеш че някой няма да злоупотреби. Не знам, аз лично така се разбрах с представителя на Хипо Алпе Адриа, дори той ми даде идеята за това. А да те питам само, какво би направил ако си загубиш ключа? Да ти кажа ли ? Една седмица ще чакаш да можеш да седнеш пак в колата си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с ключовете изобщо не е до мислено!

Нещо се случва с предавателя, примерно бива изгубен около коледа и има 5 - 6 почивни дни. И какво правя?

Стоя без кола заради нечии паранои, че ще им открадна колата! И на всичкото отгоре си плащам, за да дойдат и да ми донесат втория предавател. Плащам си още е да ми сложат GPS от Алфа марк или някоя друга фирма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, че банка ДСК предлагат директно лизинг за закупуване на кола. Можеш и там да провериш. Те, поне са на всякъде.

Сакън, Банка ДСК е едно от най-противните места! По-кофти банка от тях няма!

И други банки )Райфайзен, например) отпускат авто кредити

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да са такива балами, обикновенно са доста информирани и най-евтиното копие няма да им свърши работа, освен това втория ключ въобще не стига до клиента, обикновенно остава в продавача (зависи от договорката с лизингодателя) или директно продавача (в случая Балкан Стар го дават на лизингодателя), да не говорим, че обикновенно продавача издава автомобила на лизингодателя, а той на свой ред го издава на купувача. Мисля, че е крайно време да спрем (Българите като цяло) да се правим на тарикати, това е една от причините да сме на този хал.

 

Miroslav, харесвам начинът ти на мислене в тази и други теми :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не стана ясно с кой излиза най-добре... Аз все още се чудя м\у Aliance и някаква друга лизингова къща... за срок от 4 години с 10% в началото... Цялата цена е 38000лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то един от тия, който се занимават с лизинга към Allianz тази седмица си чака черния дизелов Лансер :rolleyes: та сигурно лизинговата схема му е ясна :icon_thumbup: Не знам дали е тук във форума, но ако е може да ни отвори за оскъпяването и схемата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то един от тия, който се занимават с лизинга към Allianz тази седмица си чака черния дизелов Лансер :rolleyes: та сигурно лизинговата схема му е ясна :icon_thumbup: Не знам дали е тук във форума, но ако е може да ни отвори за оскъпяването и схемата.

 

Колега!

При Алианц с 60% първоначална вноска за 36 месеца с първоначално внесено ДДС оскъпяването за целия период е 4,66% с годишно оскъпяване от 1,55%,

същата схема обаче без първоначално внесено ДДС оскъпяването за целия период е 5,17% с годишно оскъпяване от 1,72%.

И при двата варианта са с 7,20% годишен лихвен процент.

 

PS: Става въпрос за Outlander

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, виждам май резултата от лизинговата схема с тия проценти на аватара ти :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Много впечатляващ резултат :mitsu-smiley: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега!

При Алианц с 60% първоначална вноска за 36 месеца с първоначално внесено ДДС оскъпяването за целия период е 4,66% с годишно оскъпяване от 1,55%,

същата схема обаче без първоначално внесено ДДС оскъпяването за целия период е 5,17% с годишно оскъпяване от 1,72%.

И при двата варианта са с 7,20% годишен лихвен процент.

Нещо се обърках, как оскъпяването за целия период е по-ниско от годишния лихвен процент. Може ли да дадеш и месечните вноски?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се обърках, как оскъпяването за целия период е по-ниско от годишния лихвен процент. Може ли да дадеш и месечните вноски?

 

Това го пишеше на бланките по който ми направиха лизинговите схеми.

Сега бързам,но довечера ще ги погледна,може и да ги снимам да видиш как са по точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... разликата се дължи на това, че когато смятат оскъпяването вадят от общата сума процента самоучастие и по този начин ефективната годишма лихва се пресмята върху сумата която ти отпуска реално като кредит...
Така и предполагах - най-добър показател за сравнение е ГПР, но повечето банки ти замазват очите с по-малките цифри.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...