Премини към съдържание

Лизинг


Препоръчано мнение

Здравейте отдавна съм без милото ми мицубиши, но най сетне се пооправих малко финансово и се чудех дали може да ми дадете малко информация относно това дали Балкан Стар предлага някакъв лизингов план за закупуване на ново мицубиши и ако предлага да ми дадете ако може инфо за условията. Също така ако може да ми дадете инфо ако сте се сблъсквали с компании които предлагат лизинг за да си купя кола. Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За лансер 1.8 на стойност 35000лв(приблизително)при първоначална вноска 10000лв. за 5 години месечната вноска беше около 500лв на месец като това не включва каското.Имам някъде точния погасителен план,ще се опитам да го изровя и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лизинга ако не си фирма е пълно набутване!

Лизинговата компания си запазва правото да променя лихвите и колата не е на твое име чак до последната вноска, която е доста по-голяма от месечните и процентите които ти дават не покриват тази вноска. Ти гледаш малка лихва ама като си направиш крайната сметка колко ще платиш...

По-добре е да платиш някаква сума кеш, да изтеглиш остатъка като кредит и по ще си на далавера, плюс това колата ще си е на твое име!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лизинга ако не си фирма е пълно набутване!

Лизинговата компания си запазва правото да променя лихвите и колата не е на твое име чак до последната вноска, която е доста по-голяма от месечните и процентите които ти дават не покриват тази вноска. Ти гледаш малка лихва ама като си направиш крайната сметка колко ще платиш...

По-добре е да платиш някаква сума кеш, да изтеглиш остатъка като кредит и по ще си на далавера, плюс това колата ще си е на твое име!

Това е дин от най добрите варианти,но за съжеление и при кредите положението е същото,особено акое потребителски,а пък не си струва да правиш ипотека за едната му кола

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиши си e-mail адреса и ще ти пратя лизингов калкулатор и с него ще може сам да си направиш различни лизингови схеми :kolet:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е дин от най добрите варианти,но за съжеление и при кредите положението е същото,особено акое потребителски,а пък не си струва да правиш ипотека за едната му кола

За ипотечен няма никъв смисъл. Но за потребителски си струва. Ако вземем за пример Лансера, плащаш 40-50% кеш и остатъка ако дръпнеш потребителски кредит си напред с 1000-2000 лв. спрямо лизинга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ипотечен няма никъв смисъл. Но за потребителски си струва. Ако вземем за пример Лансера, плащаш 40-50% кеш и остатъка ако дръпнеш потребителски кредит си напред с 1000-2000 лв. спрямо лизинга.

При потребителски кредит лихвата стартира от 11%(ако се не лъжа)годишно!!!А при лизинг с 50% първоначална,сигорен съм че ще му бъде по изгодно през лизинг да вземе колата от колкото чрез потрбителски заем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плащаш кеш колкото може да си позволиш, после потребителски има до 50 000 лв (ПИБ например), а лихвата може да е и под 10%, но колата е твоя и може да я правиш каквото решиш.

На http://www.moitepari.bg/ калкулатори бол... Ако вече не може да се вземе кредит от банка или трябва бързо и без усложнения идва при нас и до 12 000 лв кредит за кола до 10 г. няма проблем :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ипотечен няма никъв смисъл. Но за потребителски си струва. Ако вземем за пример Лансера, плащаш 40-50% кеш и остатъка ако дръпнеш потребителски кредит си напред с 1000-2000 лв. спрямо лизинга.

 

Много често дори по лесно е да стане с лизингова къща, отколкото да се вземе кредит от банка. Имам предвид, че в момента всички банки се надпреварват да рекламират различни свой продукти и това че за 15 минути те одобряват са ала-бала трикове. Само да не им попадне човек в ръцете и почва голямото мотане - искат да им се представят толкова документи, че човек му писва, да не говорим пък ако кредита е за юридическо лице /фирма/- там два пъти по-вече документи. После разглеждане на документи, чакане евентуално на кредитен съвет.

 

Но какъвто и вариант на финансиране да се избере, не трябва да се счита за добър критерии ниския лихвен процент - и тук са пълни с номера и подвеждащи реклами. Важно е накрая колко пари се връщат, а не какъв е лихвения процент. Има такива куриози, като се сравняват два банкови кредита - по изгоден излиза този който е с по-голяма лихва. Невероятно но е факт и разликата идва от там, че има различни такси /за управление, разглеждане и какви ли не/ дето накрая ги калкулират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А също много важно е да не се забравя,че ако искаш да си изплатиш дължимото по рано пак дължиш наказателни лихви. Много хора забравят да го уточнят в началото и в един прекрасен момент биват много неприятно изменадани.

 

Колега успех в кредитна боза! :icon_peace:

 

PS Също може да погледнеш при какви условия и кой би ти оставил двата ключа да си остават при теб.

И при плащането си пусни ДДС-то да се плати на куп в началото, че после ти трупат и на него лихви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с потребителските кредите пълна измама. Един познат кандидатства в банка Пиреос за 7000 лв. за срок от 5 г., а му отпуснаха 5500 лв. за 10 г., което сметнато и погледнато черно на бяло е - взимаш 5500 лв. връщаш 9500 лв. Е такава простотия няма никъде сигурно.

Как може да те заробват за 10 г. при такъв заем? И колко са % лихва в този случай? Не е ли доста субективна системата ? Искаш едно те ти го "набутват" как си знаят. Най-добре кеш, но човек с що-годе нормална заплата, нямам си идея как ще събере 35 000 лв., за да си купи кола. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При потребителски кредит лихвата стартира от 11%(ако се не лъжа)годишно!!!

На мен ми даваха 6.8%, това е най-ниското което намерих от Райфайзен, ама е преференциален кредит ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, че банка ДСК предлагат директно лизинг за закупуване на кола. Можеш и там да провериш. Те, поне са на всякъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми даваха 6.8%, това е най-ниското което намерих от Райфайзен, ама е преференциален кредит ;)
:mitsu-smiley: Да, но от около месец го направиха 7.3%.

Какъвто и кредит да вземе човек, независимо дали от банка или лизингова къща все ще е вътре с пари. Но ако не можеш да си позволиш цялата сума в кеш, това е единствения начин. Въпрос на търсене е да намериш къде ще се набуташ най-малко. И не е задължително лизинга в Балкан Стар да е в Алианц - ние взехме Аутлендърите чрез Интерлийз. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И не е задължително лизинга в Балкан Стар да е в Алианц - ние взехме Аутлендърите чрез Интерлийз. :mitsu-smiley:

 

Какви условия ти дадоха Интерлийзинг?

И ме интересува дали ти оставиха двата ключа/предавателя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви условия ти дадоха Интерлийзинг?

И ме интересува дали ти оставиха двата ключа/предавателя?

:mitsu-smiley: Ще попитам шефовете за условията, понеже те се занимаваха и ще пиша. Те са клиенти на Интерлийз от отдавна и затова искаха пак там. Първият Аутлендър снощи го взеха, а преди малко до докараха в работата - красота отвсякъде. За ключовете не съм се сетил да попитам. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с потребителските кредите пълна измама. Един познат кандидатства в банка Пиреос за 7000 лв. за срок от 5 г., а му отпуснаха 5500 лв. за 10 г., което сметнато и погледнато черно на бяло е - взимаш 5500 лв. връщаш 9500 лв. Е такава простотия няма никъде сигурно.

Как може да те заробват за 10 г. при такъв заем? И колко са % лихва в този случай? Не е ли доста субективна системата ? Искаш едно те ти го "набутват" как си знаят. Най-добре кеш, но човек с що-годе нормална заплата, нямам си идея как ще събере 35 000 лв., за да си купи кола. :icon_hmm:

 

 

По това каква сума може да се вземе като кредит и за колко време да се изплаща, е от значение какви доходи има кредитоискателя. В конкретния случай са му намалили кредита и са завишили годините, защото е имал малки доходи. Има и друго нещо - след като се направи кредитния план, не може цялата сума от приходите които получава човек да отиват за погасяване. Взема се под внимание на член от семейството да остава някакъв минимум от средства, който е различен за всяка банка.

Няма как да не е субективно, който може да покаже по-голяма платежоспособност - съответно може да разчита и на по голям кредит, че дори и да го вземе за малък период.

 

А пък при доказване на какви приходи получава човек, тука някой банки са доста праволинейни - без никаква гъвкавост. Както например ДСК, те са монополисти на пазара и при тях няма пет, шест. Не е тайна че много хора получават далеч по голяма заплата, а пък ги осигуряват на минимална или близка до нея. И такъв човек като отиде на разговор с кредитния инспектор - в една банка биха му взели доходите за такива върху колкото го осигуряват, в друга банка обаче ще му обеснят че не са данъчна служба и ако може да представи документ за действителната си заплата - то няма проблем да я вземат под внимание.

 

Иска обикаляне по банките и питане, за да разбере човек за конкретна ситуация къде би било най-изгоден кредита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Балкан Стар работят с Балкан Стар Сървисиз Еоод, Прокредит Банк АД, Пролийз България Еад, Интерлийз Ауто ЕАД, Биохим Ауто Лизинг, БМ лизинг АД, ТС лизинг Ауто, Бл лизинг ООД, Унилизинг ООД, Транслизинг ЕООД, ХВБ България ЕАД - избирай :) Аз се спрях на Интерлийз, 5 годишен договор с 30 % първоначална вноска, 13000 лв самоучастие и 30000 лв стойността за лизинг, колата се оскъпява с около 6000 лв с ДДС. За мен е по добър вариант, защото го няма това тичане по банки и институции ако тегля потребителски кредит за 30000 лв. Отделно се заплаща каско, гражданска, регистрация, данък, аларма на колата бе около .... и аз не знам още :) Ще разбера след 2 - 3 дни като ми пристигне колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Балкан Стар работят с Балкан Стар Сървисиз Еоод, Прокредит Банк АД, Пролийз България Еад, Интерлийз Ауто ЕАД, Биохим Ауто Лизинг, БМ лизинг АД, ТС лизинг Ауто, Бл лизинг ООД, Унилизинг ООД, Транслизинг ЕООД, ХВБ България ЕАД - избирай :) Аз се спрях на Интерлийз, 5 годишен договор с 30 % първоначална вноска, 13000 лв самоучастие и 30000 лв стойността за лизинг, колата се оскъпява с около 6000 лв с ДДС. За мен е по добър вариант, защото го няма това тичане по банки и институции ако тегля потребителски кредит за 30000 лв. Отделно се заплаща каско, гражданска, регистрация, данък, аларма на колата бе около .... и аз не знам още :) Ще разбера след 2 - 3 дни като ми пристигне колата.

 

Колега от Интерлиз оставят ли ти двата ключа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от Интерлиз оставят ли ти двата ключа?

 

 

:) Не, само единия, но доколкото разбрах това е практика при повечето компании.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...