Премини към съдържание

Покупка на Митсубиши Лансер от Дубай


Ivan Tolev

Препоръчано мнение

Имам въпрос към хората от вас който са позлвали други фирми за да си вкарат коли от Дубай примерно... Колко по-евтино излиза човек да притежава колата от там, а не от Балкан Стар... и кой си тези фирми...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намам идея как са но да момента съм открил http://www.autoprogres.com/ които като че ли се занимават с този бизнес. Само дето като гледах цените и митата и т.н. и то малко ..... Не си струва като че ли да си останеш без гаранция... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tва с Дубай сега е много модерно напоследък :icon_thumbup: От ден на ден виждам все повече коли с такава регистрация-Q7,X5,CL-и, лудница :blink: Явно излиза по евтино.... :dntknw:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си взел такава кола. За съжаление ние българите никога не научихме поговорката, че евтиното излиза накрая по-скъпо! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: С удоволствие бих си взел кола от Дубай! Това е световна безмитна икономическа зона ! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си взел такава кола. За съжаление ние българите никога не научихме поговорката, че евтиното излиза накрая по-скъпо! :icon_hmm:

И аз споделям мнението на колегата. Съгласен съм с това за скъпото и евтиното. Отделно, че това е друг климатичен пояс, там условията са съвсем различни и съответно автомобила е пригоден за този климат. Все пак там минималната температура е между 5 и 10 градуса през януари и декември(не говорим за средните, които са между 12 и 15 за тези два месеца). Кой знае какъв радиатор има тази кола?! И ако се наложи "ремонтче", понеже не си го взел от Балкан стар - няма и гаранция. Отиваш при онези пичове на "Симеон" дето внасят "оригиналните" части и там ти обясняват че твойто е Special edition и ще се наложи да почакаш около 20 дни за доставка и то на 2-ра употреба. Ей за това аз не бих си взел такава "екзотична" кола

Като си купиш кола от Дубай да не мислиш че ще заживееш в Дубай?!? Пак си в софийския мармалад.

То това ми прилича малко като на манията да караш кабрио в София. Тези автомобили са правени за чисти градове, а тук се качваш, сваляш гюрюка и на 15-та минута трябва да се връщаш в банята, щото някой дападжия с Икарус е изфорсирал двигателя на тръгване от светофара и целия ставаш в сажди от "екологично чистия двигател". След това си карал зад някой Камаз натоварен с чакъл и той от своя страна ръси пясък. А за капак като спреш (ако намериш къде) някоя служителка на "Чистота" мете ли мете с неимоверно желание, ама не за да измете ами само за да се види, че мете и вдига пушилка, като след взрив. Язък за мераците на човека да се изфука, че си е купил кола нов внос с регистрация от щата Флорида.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям мнението на колегата. Съгласен съм с това за скъпото и евтиното. Отделно, че това е друг климатичен пояс, там условията са съвсем различни и съответно автомобила е пригоден за този климат. Все пак там минималната температура е между 5 и 10 градуса през януари и декември(не говорим за средните, които са между 12 и 15 за тези два месеца). Кой знае какъв радиатор има тази кола?! И ако се наложи "ремонтче", понеже не си го взел от Балкан стар - няма и гаранция. Отиваш при онези пичове на "Симеон" дето внасят "оригиналните" части и там ти обясняват че твойто е Special edition и ще се наложи да почакаш около 20 дни за доставка и то на 2-ра употреба. Ей за това аз не бих си взел такава "екзотична" кола

Като си купиш кола от Дубай да не мислиш че ще заживееш в Дубай?!? Пак си в софийския мармалад.

То това ми прилича малко като на манията да караш кабрио в София. Тези автомобили са правени за чисти градове, а тук се качваш, сваляш гюрюка и на 15-та минута трябва да се връщаш в банята, щото някой дападжия с Икарус е изфорсирал двигателя на тръгване от светофара и целия ставаш в сажди от "екологично чистия двигател". След това си карал зад някой Камаз натоварен с чакъл и той от своя страна ръси пясък. А за капак като спреш (ако намериш къде) някоя служителка на "Чистота" мете ли мете с неимоверно желание, ама не за да измете ами само за да се види, че мете и вдига пушилка, като след взрив. Язък за мераците на човека да се изфука, че си е купил кола нов внос с регистрация от щата Флорида.

 

 

:icon_thumbup:

Напълно те подкрепям.

В България първо си купуваш кола и после осъзнаваш,че не можеш да я поддържаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да се гледа по-евтиното до една степен.

Смятам също че човек който може да си позволи нова кола,не трябва да се замисля,а да си я копува-Един живот живееме-ако се започне да се мисли че някой може да я надраска или че няма каде да я паркира е грешка,защото това въжи и за 10 годишен автомобил.

Това за разликата в климатичните условия е вярно,но разликите не са големи,от доста време на сам все по-малко автомобили се покриват от долу с антикорозионнен материал,друг термостат,допълнителен прахоуловител на въздушния филтър заради пясъците,по-голям компресор на климатика,и няколко екстри в повече от европейския модел.Казвам това от опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взамал съм няколко коли от Дубай и досега съм нямал никакъв проблем. Колите са японски с всички екстри,а защо са по-евтини-много просто, официалният дубайски дилър продава стотици хиляди коли, а българският-стотина, съответно цената за една кола, за дубайския дилър от митсубиши моторс примерно ще е 4000долара., а за българския-10000евро и от там в зависимост от надценката на дилъра крайната цена е различна! Специално за МИТСУБИШИ излиза много изгодно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взамал съм няколко коли от Дубай и досега съм нямал никакъв проблем. Колите са японски с всички екстри,а защо са по-евтини-много просто, официалният дубайски дилър продава стотици хиляди коли, а българският-стотина, съответно цената за една кола, за дубайския дилър от митсубиши моторс примерно ще е 4000долара., а за българския-10000евро и от там в зависимост от надценката на дилъра крайната цена е различна! Специално за МИТСУБИШИ излиза много изгодно!

 

 

Колега Дубай е безмитна зона и оттам идват разликите в цените.

Но в един момент цената може да се изравни и даже да стене по висика като сложиш доставка, мито, Еко такси, а и факта че оставаш без гаранция.

Но всеки си преценява сам за себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, гаранция... То и с гаранция и без= все е тая!!! Гаранцията какво ти поема- може би ти сменят консумативите без пари!??? На всичкото отгоре колите от там са и с повече екстри!!!

 

 

:drive: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Дубай е безмитна зона и оттам идват разликите в цените.

Но в един момент цената може да се изравни и даже да стене по висика като сложиш доставка, мито, Еко такси, а и факта че оставаш без гаранция.

Но всеки си преценява сам за себе си.

Колега, говоря за нови автомобили, имаш гаранция 3 год. и въпреки мита , такси и др. излиза по евтино!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, говоря за нови автомобили, имаш гаранция 3 год. и въпреки мита , такси и др. излиза по евтино!

 

Ако съм те разбрал правилно поръчваш си Дубай :mitsu-smiley:, то идва в България и БС ти признават три годишната гаранция без да доплащаш нищо?

Относно цените нямам никакви наблюдения, та сигурно си прав!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, гаранция... То и с гаранция и без= все е тая!!!

:drive: :plane:

 

Не е все тая!

На мой приятел му гръмна двигателя (фабричен дефект от който никой не може да се застрахова), получи оборотна кола и след месец и половина си взе колата с чисто нов двигател и плати само транспорта до София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е все тая!

На мой приятел му гръмна двигателя (фабричен дефект от който никой не може да се застрахова), получи оборотна кола и след месец и половина си взе колата с чисто нов двигател и плати само транспорта до София.

Когато искаш да си вземеш кола от Дубай, най-добрият вариант е да я вземеш от официалния представител, за Митсубиши - Ал хабтур моторс. Те дават 3 год. гаранция, а техен представител в БГ е Инвест моторс, които ще ти поемат гаранцията и сервизното обслужване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато искаш да си вземеш кола от Дубай, най-добрият вариант е да я вземеш от официалния представител, за Митсубиши - Ал хабтур моторс. Те дават 3 год. гаранция, а техен представител в БГ е Инвест моторс, които ще ти поемат гаранцията и сервизното обслужване!

 

А може ли малко разясненение за цените? Каква е разликата ако си купиш Ево 10 от Балкан Стар и същия автомобил от Ал Хабтур с всичките документации по прехвърлянето, докарването и т.н. Наистина не съм на ясно и ме интересува крайната цена, която трябва да се плати за покупка на един тип автомобил. За Балкан Стар е ясно - отива се на място и говорим директно "Колко искате от мен?" Ал Хабтур също ще ми кажат колко искат, но по важното е после, такси и дрън, дрън...Та колко излиза при единия и при другия вариант. Говорим за нов автомобил.

Може ли да дадеш някаква информация?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, гаранция... То и с гаранция и без= все е тая!!! Гаранцията какво ти поема- може би ти сменят консумативите без пари!??? На всичкото отгоре колите от там са и с повече екстри!!!

:drive: :plane:

Че кой каза че сменят консумативи без пари? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А може ли малко разясненение за цените? Каква е разликата ако си купиш Ево 10 от Балкан Стар и същия автомобил от Ал Хабтур с всичките документации по прехвърлянето, докарването и т.н. Наистина не съм на ясно и ме интересува крайната цена, която трябва да се плати за покупка на един тип автомобил. За Балкан Стар е ясно - отива се на място и говорим директно "Колко искате от мен?" Ал Хабтур също ще ми кажат колко искат, но по важното е после, такси и дрън, дрън...Та колко излиза при единия и при другия вариант. Говорим за нов автомобил.

Може ли да дадеш някаква информация?

И аз бих чул малко инфо по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Lancer EVO, едва ли гарацията е 3г, при предишната генерация гаранцията на Балкан Стар беше 20 000км или 1г. За едната година не съм сигурен, но за пробега съм сигурен, а и при гаранция 20 000км, автомобила ще ги направи за година, година и полвина. Добре е да се проучи малко по-добре въпроса с гаранцията на Ал Хабтур Моторс, а и след като дават гаранция не съм сигурен, че "дилърът им в България - Инвест Моторс" (това също не съм сигурем дали е вярно, а и ми звучи малко странно) им ще може да подържа този автомобил, нямам наблюдение върху Инвест Моторс, но просто не ми се вярва, че реално при възникнал по-сериозен проблем ще могат да го отстранят, дори и да са коректни и признаят гаранцията.

 

 

Според мен тези коли са с международна гаранция, и не Инвест Моторс трябва да ги подържа а Балкан Стар, защото те са офицялен представител.

 

И ако някой може да де цени за 2-литровия Лансер с интенс и инстайл варянтите през Инвест Моторс, ще е добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила все още не е въведен като модел в Бългаските масиви, а и е нов модел (ако го вкараш като втора употреба ще имаш солен акциз), и ако си закупиш EVO X от където и да е ще имаш ядове при регистрацията, защото такъв автомобил по документи в България не съществува (голяма е бумажтината по въвеждането на нов модел). Иначе може да си докараш и от Америка (цените и там са изгодни), но проблемите с регистрацията си остават.

 

 

Не съм съгласен един приятел си докара Toyota Tundra от USA а такъв модем в Европа изобщо не съсществува, за 1 ден я регистрирахме... изобщо не им пука каква е колата стига да си имаш всички документи който ти трябват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Lancer EVO, едва ли гарацията е 3г, при предишната генерация гаранцията на Балкан Стар беше 20 000км или 1г. За едната година не съм сигурен, но за пробега съм сигурен, а и при гаранция 20 000км, автомобила ще ги направи за година, година и полвина. Добре е да се проучи малко по-добре въпроса с гаранцията на Ал Хабтур Моторс, а и след като дават гаранция не съм сигурен, че "дилърът им в България - Инвест Моторс" (това също не съм сигурем дали е вярно, а и ми звучи малко странно) им ще може да подържа този автомобил, нямам наблюдение върху Инвест Моторс, но просто не ми се вярва, че реално при възникнал по-сериозен проблем ще могат да го отстранят, дори и да са коректни и признаят гаранцията.

Когато написах този пост , аз имах в предвид МИТСУБИШИ ЛАНСЕР, но не Еволюшън, той се предлага само в Япония и Щатите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, кажете тогава един модел, който го има в КАТ на България, Дубай и САЩ. Какъвто ще да е само да се види каква е съпоставката на цените за автомибли купен от там и от тук. Това ме интересува. Ако ще да е Колт или Грандис.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Имам въпрос към хората от вас който са позлвали други фирми за да си вкарат коли от Дубай примерно... Колко по-евтино излиза човек да притежава колата от там, а не от Балкан Стар... и кой си тези фирми...
Здрасти колега,аз мога да те свържа с такива фирми,но имам инфо че пак има проблем с регистрацийте на такива автомобили.Иначе цените са разкошни и взимаш наистина японец,без да съм на ясно точно какво се предлага тук.Цялата какафония е около този "евростандарт",който на практика нищо не значи.Но такива са правилата...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...