Премини към съдържание

Дом за деца "Българка" - благотворителност на клуба


jolly_roger

Коя дата ви е по-удобна за първата инициатива на клуба?  

30 гласа

  1. 1. ?????????? ?? ???? ?? ?????????.

    • 19-20 ????? 2008?. (??????? ????? ????????)
      11
    • 10-11 ??? 2008?. (??????? ???? ??????????)
      19


Препоръчано мнение

  • Admin
Светльо, аз дадох на Пламен, защото знаеш какво стана с превода на членския внос (предполагам си спомняш). Аз така или иначе ще се видя с него тия дни. Нека се направи една по-серизна сметка и да се види, с колко не биха стигнали. Тогава може да се раздели на желаещите да помогнеме и да внесеме нужните средства.

 

Добре си направил, че си ги дал на Пламен. :icon_thumbup:

 

Ще си позволя да дам един съвет. Опитайте се да вземете сертификат за месото и въобще за непакетираните хранителни продукти. Възможно е от дома да не се сетят да поискат, но ако недай си Боже някое дете се натрови, трябва да е ясно кое от къде е и кой е гарантирал за качеството.

 

Ще вземем всички необходими бележки и фактури. Месото ще бъде от реномиран производител и ще бъде със сертификат. :icon_thumbup:

 

Ще си позволя да дам един съвет. Опитайте се да вземете сертификат за месото и въобще за непакетираните хранителни продукти. Възможно е от дома да не се сетят да поискат, но ако недай си Боже някое дете се натрови, трябва да е ясно кое от къде е и кой е гарантирал за качеството.

 

Много ми се иска и аз да дойда със семейството примерно (така и така се каня от сто години да се запозная с вас), но като си гледам програмата най-вероятно няма да успея. Затова за момента превеждам скромна сума, а ако успея да дойда ще се радвам повече...Нали няма да ме изгоните, че ще съм с евробангия :icon_blush:

 

Няма значение с каква кола си. Аз съм ходил на морската среща с Тошко с Ауди и какво лошо има в това? Така че няма значение с каква кола си. Важно са хората и позитивното отношение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 284
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги според мен не е логично да се купува каквото и да е и да се мъкне чак от София ,все пак идвате в Стара Загора не в някое село където хляба се запазва два дена предварително!!! тука всичко може да се купи на място просто трябва да се разберем точно какво ще се купува.Пък и аз съм на среща ,може да разчитате на мене ,занимавам се с търговия на хранителни продукти от доста време :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на храната - най добре е да включим само кебапчета и кюфтета защото се приготвят /изпичат/ по бързо. Пържолите на всеки ще му харесат, но това месо докато се изпече е голяма галимация. По отношение на кебапчетата ако са истински от месо, а не с някакви заместители и пълнежи - то също ще стане вкусотиика. За да има разнообразие си мисля както Дани предложи за нещо друго, примерно не съвсем обикновени карначета ами има едни "дебърцини" надявам се се сещате какво имам предвид. Другия вариант за който се сещам е - предлагат се също домашни наденици за печене, който също са вкусни и биха се приготвили бързо - и примерно от една наденица може да се направят две или три парчета, зависи колко е голяма. Дори всички тия неща има от тук място от където да ги купя. И ето разнообразната порция я виждам така - кебапче, кюфте, малко наденичка и отделно 2-3 лъжици салати. А пък за питки, не е ли по добре от нарязания хляб.

 

Също така за храната която ще е за нас или останалите без децата - не е ли по добре да е същото каквото и за децата. В противен случай наистина някой като си донесе нещо по различно и се създава някакво разделение. Каквото се реши примерно за порцион, купува се по вече и това ще е за всички. А пък като остане, ще я смятаме после.

 

Другото е колко броя барбекюта биха били достатъчни за да се изпекат горе долу за около час и половина всичките меса. 10 броя дали не са достатъчни, как мислите. Примерно да не носи всеки и да се пали само за пушилка.

 

По отношение на резервацията, ако се уточни бройката за оставане няма ли да е по добре да се запазят направо нощувките от един човек за всички - както беше миналата година.

 

И за да не падне в тежест по закупуване на всичко на един или двама човека, моето предложение е - след като има яснота за какво и колко ще бъде, то да си разпределим ангажиментите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Основното месо от кебапчета и кюфтета вече съм го уредил. Ще бъде и в охладители, така че няма да има проблем.

От мен също ще има и скара за печене и лютеница 10 кг. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение с каква кола си. Аз съм ходил на морската среща с Тошко с Ауди и какво лошо има в това? Така че няма значение с каква кола си. Важно са хората и позитивното отношение. :)

 

Шегувам се ;) Следя форума от... хм... 3 години стават ак се не лъжа, така че все би трябвало да знам какви хора сте... :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега остана да си разпределим задачите?

10 скари са прекалено много(според мен)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10 скари не са много, нека да има резерв от към тяхна страна, а ако са излишни няма да се палят...

Относно карначетата, да, наденица е по-добър вариант.

Както разбирам Светльо е ангажирал някаква бройка аламинути (нека не са по-малко от 200).

Според мен всеки трябва да си вземе за него и семейството му толкова колкото смятат да изяде и да не ангажираме Светльо да пазарува и за нас, защото ще заприличаме на кебапчийница... :icon_blush:

Както разбирам Светльо е поръчал и лютеница! Така че остава да се спрем на някакви наденици, като най-лесно за печене, а не на карначета или подобни сурови меса, които заедно с безалкохолното може да се вземат от Ст.Загора, а не да се носят от София. Още повече от Ст. Загора могат да се вземат охладени. Десерти и подобни лакомства, за децата, също може да се вземат от Ст. Загора от големите търговски вериги.

До колкото разбрах от Светльо и от неговия опит с барбекюто с 2 зареждания се изваждат около 15-20 единици... което е за около 1 час. Простата сметка показва, че реално ние за 2-3 часа можем да направим скарата ако имаме 10 барбекюта! Така че взимайте ги, за да спестим време! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Виждам че подготовката върви с пълна пара.Не разбрах само кога ще се проведе мероприятието.На 19.04 или 20.04.Относно самото мероприятие,виждам че BIG BOSS е осигурил вече кебапчетата и кюфтетата.

Доколкото разбрах и скари са осигурени.Тка че,както казва DANI останалата организация можем да я свършим и в Стара Загора.Примерно уговаряме един час къде да се чакаме и оттам 2ма-3ма отиват да купят останалите неща,операторите на скари започват тяхната си работа,а останалите примерно може да извозят децата.От казаното дотук имах впредвид там да си разпределим задачите,тъй като ще се види на място колко хора сме и кой какво може да свърши.Защото във форума само казваме че трябва да си разпределим задачите и доколкото виждам 5,6,7,8 човека изнасят организацията.А това не е лесно.Доста хора сме.

 

П.С. Аз мога са присъствувам само на 19.04 така че дано тогава е мероприятието

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, мероприятието ще е на 19, за да можем да си поостанем до късно и да си починем вечерта в Ст.Загора и да не се убиваме от път! Това беше първоначалната идея! :)

Относно резервациите в хотела, пак ви казвам колеги нека всеки си направи резервация на свое име, за да не стане нещо в последния момент! Постнал съм телефони, така че моля имайте си ангажимента да си резервирате!

Благодаря за разбирането! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей, покрай собствените си неволи без малко да пропусна темата :(

 

Специално за колегите, които са се ориентирали към палатки: момчета и момичета, ако не сте с достатъчно голям опит, не си правете експерименти. Старозагорските Бани са едно чудно местенце, но нощем е кучи студ! Особено през април.

 

В момента съм практически на нулата откъм средства, но се надявам докато стане време да се пооправим. При всички случаи, ако някой остане без покрив и е склонен да пренощува на странно място е добре дошъл. В смисъл, че къщата ни в момента е нещо средно между строителна площадка и бейрутска бомбардировка :) Живея на около 6 километра от мястото на срещата.

 

Предлагам храна, баня и легло за 2-3 души без претенции :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за палатките е опция само за няколко ентусиасти. С опит. Ако е кофти времето - няма да оставя децата да спят на палатка, със сигурност, макар че и те са с опит. Няма страшно, ще се справим, току виж стане жега дотогава ;-) Иначе имам откъде да взема страхотна каравана, ама нямам още теглич :(

И този ден ще дойдее

Храна там ще си имаме, а вечерта и други благинки (никакво пиене за шофьорите, докато не върнем децата в дома)

Чакаме те на място, в Стара Загора сте доста феновете, чакаме ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз твърдо обмислям за палатка, пък ако е много студено и в колата може :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какво ще трябва някои да прави експерименти, имам предвид за палатки - като нали там има хотелска база.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и на морето има хотели, ама аз пак на палатка спя....

Всъщност този въпрос са ми го задавали многократно, единственият разумен отговор, който мога да дам е: "Щот сме такива"

Няма друг отговор. С Валери от кога се точим да накладем един огън и да се повеселим дружно.... Ха дано стане! Да даде ръка времето (за другата седмица го дават 33С) Пък да видим ний тогаз'!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Вчера се обаждах в Ст. Загора на упоменатия хотел. Едно много приятно девойче от рецепцията ми обясни, че е рано за резервации защото имало някоя фирма, която щяла да е там тогава и не се знаело колко места ще има. Попитах това да не сме ние случайно, но уви....

Някой има ли резервации, и ако е така някой може ли да помогне? (става въпрос за една двойка)

От мен ще има едно барбекю (дълбоко е и има добър капацитет)- любителско, със съответния му прилежащ инвентар, тенджера за "готова продукция", одеяла - 2-3 бр., малка походна масичка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се раздаването на храната как ще става :icon_hmm: Май нещо като шведска маса ще е добре да направим ...... (пък като дойдат шведите ще станем)

Имаше колеги които казаха, че имат тенти, ........ май ще ни трябват и маси.

 

Ако някой има такъв вариант, може да сподели и да го вземе......

 

Аз имам една малко паянтова панаирджийска конструкция, която може да играе подобна роля и мога да я взема в краен случай.

 

Да споделя мнение и за храната..... Наистина е по-добре само кюфтета и кебапчета..... готови са и са увкусени

Пържолите са по-голяма играчка и за приготвяне и за пекане, а като изстинат и станат сухи...... ще ги ядат някои кученца...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Вчера се обаждах в Ст. Загора на упоменатия хотел...

 

Ако ми кажеш кой точно е хотела, мога да мина да проверя на място. Освен това в СЗ има доста хотели, а пък на самите Старозагорски Бани... то друго няма :) Сега не е сезон и предполагам, че цените ще са нормални.

 

За СЗ мога да проверя още понеделник, за Баните - вторник или сряда.

 

Rosko, и аз предпочитам да спя навън, когато съм по балканите, просто предупреждавам някой в ентусиазма си да не се подведе :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, не сме деца. Само ако има възможност, но не вярвам. Или да взема на чичов приятел караваната, но и това го не вярвам... Нали ти казах, мечтииииии

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш кой точно е хотела, мога да мина да проверя на място. Освен това в СЗ има доста хотели, а пък на самите Старозагорски Бани... то друго няма :) Сега не е сезон и предполагам, че цените ще са нормални.

 

За СЗ мога да проверя още понеделник, за Баните - вторник или сряда.

 

Rosko, и аз предпочитам да спя навън, когато съм по балканите, просто предупреждавам някой в ентусиазма си да не се подведе :)

Ето за този http://hotels.marica-iztok.com/bg_custom_hotel1.html хотел говоря, за който Дани беше пуснал линк, където да се съберем всички ентусиасти които са с приспиване.

 

Някой запазил ли си е стая някъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ние почти сигурно пропускаме срещата, напоследък имам много ангажименти и няма да успея да се освободя.

Убеден съм, че ще си изкарате страхотно и ще зарадваме децата!

 

Мога да предложа едно барбекю под наем :) , ако има излишък от скари - мога да дам на някой моята за срещата. Ако има кандидати да ми драснат едно лично съобщение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Иван прави добро предложение за скара.

Всъщност колко човека ще носят скари?

От мен има 1 брой. Нека направим сметка ОКОНЧАТЕЛНО точно колко ще има.

Храната за децата е осигурена. Заявили сме кюфтета, кебапчета, питки и лютеница.

С останалите пари ще напазаруваме безалкохолни, шоколади и всичко, което е необходимо. :pepsi: :pizza:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Датата наближава и вече е време за списък, както и да си разпределим задачите, доколкото е възможно от разстояние. Ето една примерна таблица, която ако се наложи ще модифицирам и ще я актуализирам всяка вечер.

 

 

 

Други: салфетки (+ мокри кърпички), олио, вода, чували за боклук, .................

- Бидони - echik

 

Мисля, че трябва нашето ядене да си го осигурим отделно от това на децата от дома - всеки може да си вземе по някой сандвич. Разбира се дечицата, които ще доведем са изключение. Пък вечерта, който каквото му се пие и яде - в ресторанта!

Приборите (вилици, ножчета и чинийки - пластмасови) ще ги купим на деня от там. Салатите ще ни ги продадат в някакви съдинки, но за кебапчетата и кюфтетата ще ни трябва посуда - тенджерки, затова нека който може да вземе по една.

Аз ще нося и една хладилна чанта (малка е, но 2 двулитрови бутилки ще събере), който има нека носи.

Мисля, че е редно да им купим и няколко топки (футболни, волейболни), федербал или някоя друга игра за да има с какво да се забавляват дечицата, като после ще си ги приберат за дома. Дайте идея за нещо такова, както и кой и откъде да ги купи. Според мен трябва предварително от София да ги купим - парите, които събираме са тук. Ако Светльо и Дани кажат мога да им помогна някоя вечер да ги закупим.

В последната колонка ще отбелязваме и кой ще дойде с автомобил - добре е да знаем с колко места разполагаме за превоз на децата. Аз ще съм с моята кола и ще си доведа 2 помощнички, които да се грижат за скарата, а аз мога да превозвам децата и да участвам в пазаруването през това време.

Въглищата няма нужда да ги караме от друго място - някой от Стара Загора ще се наеме да ги осигури. Само трябва да решим колко чувала да купим. Някой от майсторите на скарата да каже :rolleyes: .

Безалкохолни, сол, оцет, десерти, чували за боклук и салфетки ще купим също от Ст. Загора. Валери (echik) и Руслан (rosko) могат да помогнат в тази част. Billa е близо и на удобно място.

За музика bate_pleven спомена че може да осигури :concert: . Все пак за музиката ще трябва и ток, остава само Валери да потвърди - беше споменал, че е осигурен генератор.

Да не забравя - ако някой има ненужни дрехи - сега е момента да се освободи от тях. Аз съм подготвил 2 торби, на жена ми от фирмата също ще съберат и изпратят каквото могат.

Който може, нека вземе и нещо за сядане - я одеало, я рибарско столче, я нещо друго.

Хората, които ще тръгваме от София трябва да помогнем на Светльо за багажа.

Хората със скарите трябва да идем по-рано за да се подготвим. Затова си мисля, че най-късно 09:30 трябва да се срещнем пред Билла, да вземем въглищата и да отпрашваме за баните.

Хората, които ще имат възможност да возят деца също могат да се съберат на Билла защото има паркинг и някой, който знае трябва да ги заведе до дома. Към средата на другата седмица като се поизяснят нещата ще си разменим и телефоните за да имаме връзка. Мисля, че 10:30-11:00 е добре.

 

Светльо, Дани можете ли да актуализирате информацията за събраните средства? Аз ще внеса пак, като в мен има пари и от Митко (the divine), ще се разберем как да ви ги дам.

 

За тази събота го дават 25-50 градуса, дано и другата седмица е така. Ето извадки от 2 прогнози за Април:

"През второто десетдневие в началото облачността ще се увеличава с вероятност за валежи около средата му ,когато се очаква понижение на температурите ,впоследствие ще настъпи подобрение на времето, повишение на температурите , ще бъде до слънчево."

"През април времето ще бъде променливо. Най-голяма вероятност за по-значителна облачност и превалявания има през периода 9-12, около 18, около 23 и около 28 април. Сравнително топло ще бъде около 15, около 21 и в края на април. Очакват се от 7 до 10 дни с валеж. Сравнително студено ще бъде през по-голямата част на първото десетдневие, в началото на второто десетдневие и в средата на третото десетдневие. Очакванията са за 10 предимно слънчеви. Най-високите температури ще бъдат между 23 и 28 градуса, а най-ниските - между минус 2 и плюс 3 градуса. Тази година в по-голямата част на страната последните пролетни слани се очаква да паднат през третото десетдневие." :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Генераторът е осигурен / 5кв. и трифазен ток/ доста добра мощност , от мен има също и две барбекюта и пълна логистична подкрепа за каквото се сетите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...