Премини към съдържание

Колеги, това възможно ли е?


Препоръчано мнение

Уж 220, пък на неутрална .......

А пък и оборотомера нещо го няма :icon_hmm:

А автомобила какъв е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е неутрална , а Директна, това е Галант най-вероятно 2.5л и е нормално такава скорост за този автомобил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Не съм си и помислял, че има някакъв проблем. Само попитах дали е възможно Галант 2.5 V6-24 да вдигне такава скорост. А това на тази снимка също ли е възможно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем да е нормално, това е як двигател. Такава кола ако не вдигне 220 няма кои. Дори съм убеден че може и повече. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем да е нормално, това е як двигател. Такава кола ако не вдигне 220 няма кои. Дори съм убеден че може и повече. :icon_dance:

 

Прав си, може и повече. Ето доказателството:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо имам чувството че колегата Мицубиши е приготвил още една снимка :icon_dance: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

 

Mitsubishi, това е съвсем нормално. Имам цяло филмче в телефона как набира на права отсечка между 140 и 220 както на снимката. Може би една идея над 220, като на втората снимка. Но 230 не успях да направя, това беше на една идеална права на магистралата в Сърбия... Бях с гуми 215/45/17... Но помня че духаше вятър, може да е било от това...

 

п.с. не съм забравил за маслото, ако има нещо ще ти пиша

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си, че тия Galanti са с по големи възможности. Аз съм решил следващата ми кола да е такава.

С моя Colt 1.6 93г. съм правил 220 на магистрала Хемус.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо имам чувството че колегата Мицубиши е приготвил още една снимка :icon_dance: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Засега нямам повече снимки, но мисля, че този Галант може още мъ-ъ-ъничко повече, макар да е 160 коня и с 4-степенна автоматична скоростна кутия. Със сигурност по-старите модели (97-99) могат да стигнат и до 240, но само ако са с механични скорости.

 

Тествай и с GPS-а като си вземеш

 

GPS-a го взех вече, но според него скоростта е малко по-ниска и определено има забавяне с няколко секунди при промяна на скоростта, т.е. реагира малко по-бавно от километража на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GPS-a го взех вече, но според него скоростта е малко по-ниска и определено има забавяне с няколко секунди при промяна на скоростта, т.е. реагира малко по-бавно от километража на колата.

Реакцията е по-бавна естествено, защото интерполира, но точността при постоянна скорост е много висока, така че колко показва километража няма особено значение...

При мен грешката нараства със скоростта и при 125 всъщност са 120 около 4%, при 160 са 150... тоест около 6-7% При 200 сигурно ще е 10%...

При теб е съвсем друг километража и гуми и т.н. така че го замери за себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега, Carismata вдигна 210 в Германия на отсечката без ограничение :) не разбирам защо кола с по-мощен двигател да не го направи :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На абсолютно равен път без наклон, максималната скорост зависи почти само от челното съпротивление на колата

и мощността, естествено има и много други фактори, но тези са главните. Когато изкачваме наклон масата има значение,

защото силата на притегляне действа не само надолу, ами и обратно по посоката на движение, F=m.g.cos(ALPHA) ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На абсолютно равен път без наклон, максималната скорост зависи почти само от челното съпротивление на колата

и мощността, естествено има и много други фактори, но тези са главните. Когато изкачваме наклон масата има значение,

защото силата на притегляне действа не само надолу, ами и обратно по посоката на движение, F=m.g.cos(ALPHA) ;-)

 

Е да, това също така доста помага когато ALPHA си смени знака, тогава се пълнят скоростомерите.

 

Но колегите които мерят макс. скорост имат нивелир в колата и отичитат cos(ALPHA), нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вятъра като посока и скорост също би трябвеало да има голямо значание. http://htftp.domainbg.com/Asen_Vasilev/Dra.../speed_calc.exe

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

За всички колеги, които се чудят да кажа че има още много след 230 при Галант 2,5 V6!!! Давайте по-смело, колата не се усеща кога е стигнала 240 че и ги подминава!!! Недейте я подценява!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...