Премини към съдържание

и аз съм една от вас


amoritka

Препоръчано мнение

Здравейте всички ,

и аз сьм горд притежател на mitsu galant( 2,4 V6 автоматик,1999 )

Имам вьпрос относно маслото в скоростната кутия. Наложи се да го сменя и от смяната нататьк се оказа че вдигна ли над 110 маслото преграва и започва да го хвьрля през сондата. Спирам охлаждам и така....

Според мен проблема е в новото масло, но ще се радвам да дадете и вие вашето мнение, или да сроделите какво масло слагате.

Весел и усмихнат ден ..... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички ,

и аз сьм горд притежател на mitsu galant( 2,4 V6 автоматик,1999 )

Имам вьпрос относно маслото в скоростната кутия. Наложи се да го сменя и от смяната нататьк се оказа че вдигна ли над 110 маслото преграва и започва да го хвьрля през сондата. Спирам охлаждам и така....

Според мен проблема е в новото масло, но ще се радвам да дадете и вие вашето мнение, или да сроделите какво масло слагате.

Весел и усмихнат ден ..... :icon_thumbup:

Явно не са ти сложили точното масло. Съветвам те да не караш повече колата, докато не ти сложат предписаното от Митсубиши масло, защото може да ти се прецака скоростната кутия, а това ще ти струва не малко нерви и пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в новото масло, но ще се радвам да дадете и вие вашето мнение, или да сроделите какво масло слагате.

 

Ами има само един тип масло, DIA QUEEN ATF-SP II .

От туба с надписи на японски.

Както каза колегата Mitsubishi, най-добре е да се спре колата докато не се изясни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами разбирам по това че започва да мига лампа D от скоростите,и прочетох в книжката че се получава при загряване на маслото в ск.кутия

 

 

весела и усмихната неделя :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли 2.5 V6 ? ;-) 2.4 e 4 цилиндров. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

 

лелеееее срам и позор :icon_blush: :icon_doh: ...естествено 2,5 V6

 

освен това свети лампа N , а не D :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колегите са прави Dexron III е точното масло за скорсти те ти виж какво показва каталога

Transaxle, automatic 4/1 6 liter Texamatic 7045 E - / Change 45000 km / 36 months

ако можеш да кажеш какво масло са ти сипали ще ни улесниш :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата придобивка ! Много безаварийни километри ти желая с този прекрасен автомобил. За маслото на ск. кутия - по-добре бързичко попитай юнаците какво масло са ти сложили и ако не е като това , препоръчвано от производителя , по-добре го смени с масло , поне отговарящо по параметри на фабрично препоръчаното. Предполагам , че си с типтроник ск. кутия , за нея незнам колко на брой маслените филтри за маслото в скоростната кутия (може би са колкото за мойта (обикновения автоматик) 2 - вътрешен и външен), но е добре и това да провериш и да смениш и двата при смяна на маслото. Общо взето ....грижи се за скоростната кутия , защото е доста по-чуствителна към нередности от нормална механична скоростна кутия и най-малките , наглед нищожни, проблемчета , могат да ти донесат сериозни главоболия и ремонтни разходи в хиляди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами производителя не дава това масло, но по каталозите на производителите на масла дават Dexron III и скъсяване на междусменните интервали. Иначе производителя препоръчва масло по спецификация DIA QUEEN ATF-SP II. Аз имам съмнения за по-малко количество на маслото.

И аз съм на същото мнение........ :icon_blush: Веднага спри колата за да не си навлечеш адски проблеми........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами маслото е тоЧно колкото трябвя :icon_hmm:

не сьм предполагала Че тоЧно в германия ще ме прецакат така кофти :icon_box: ,днес ще намеря това което някои споменаха

 

весел ден на всиЧки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами производителя не дава това масло, но по каталозите на производителите на масла дават Dexron III и скъсяване на междусменните интервали. Иначе производителя препоръчва масло по спецификация DIA QUEEN ATF-SP II. Аз имам съмнения за по-малко количество на маслото.

 

Колеги, тази тема е дискутирана многократно във всички форуми на Мицубиши по света. За INVECS II се слага се само SP II или SP III:

 

DiaQueen ATF SP III (original Japan)

Diamond ATF SP III (for USA market)

BP Autran SP III( Europe)

Amsoil atf SP II

 

Написано е ясно: DEXRON не! Има подобен вискозитет но други фрикционни свойства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написано е ясно: DEXRON не! Има подобен вискозитет но други фрикционни свойства.

:good: :good: Току що ме изпревари............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...