Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Пазара за Lancer-и в момента


mita6kiL

Препоръчано мнение

Здравейте,

оглеждам се за нова количка и Lancer-а е фаворит. Искам >= 2008, 1.8 бензин, ръчка, седан. Забелязах, че ръчките седани са доста малко на българския пазар в момента.

 

Ходих да гледам този в София, но ми се стори доста ръждив швейцарец. Отделно багажника сякаш е бил аквариум - мокета е яко набръчкан.

Гледам и се чудя на цената на този от Велико Търново. Защо е с 7 бона по-скъп? Има едно газово отгоре и е една идея по-обслужен, но въпреки това почти 18 бона за 10 годишен Lancer каран на газ кой знае колко време?

Тази изглежда доста добре на пръв поглед, но ми е малко далеч и не знам дали ще ми се отвори време да я видя.

 

И с тези се изчерпва избора за България засега. Има и две с 1.5 и това е. Спортбек-а не е опция.

 

П.П Къде мога да видя нагледно разликите м/у нивата на оборудване Invite, Intense и т.н?

Редактирано от mita6kiL
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishi.pl/files/library/pdf/katalogi/Katalog-Lancer-Sedan-Sportback.pdf

тук на 14 стр нагледно са обяснени различните нива на оборудване. Ако някой има този каталог на английски ще е супер :icon_blush:

Редактирано от mita6kiL
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз минах по този път и в крайна сметка отидах до Германия и от там си взех лансер и го докарах на ход 1650 километра... по-евтино от тук, реални километри.. каран е на газ, но това не ме притесни защото е каран със система за смазване на клапаните, а и като цяло беше много подържана и запазена кола.. отдолу имаше много малко ръжда.. взех я за 11730 лева.. изчислих много грубо, че същата тук в Бг вървеше около 17000 лева... това беше декември 2016-та.. лансер 2008, 1.8, бензин, CVT автомат, с бас в багажника, аудиото няма тъчскрийн дисплей, на волана има копчета и отдвете страни, има и типтроник на волана..

 

Аз също се чудех за хечбек, но не ми хареса че максималната му скорост беше кам 180км, а на седана е 206 км... Ти защо не искаш хечбек ?

Редактирано от Edor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хечбека просто не ми харесва. Грозен ми е отзад а и сегашната ми кола е хечбек и ми омръзна.

Гледах и колите в Германия, но на този етап излизат горе долу същите пари. Имам познат който ще я докара за 1000лв, но колко хубав оглед ще й направи не се знае. Хубавото е, че не бързам засега. След лятото ще натисна по-сериозно, но положението сега не ми вдъхва надежди.

 

А някаква идея за цената на тази от Велико Търново? Още не разбирам защо е с 7 бона по-скъпа от другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някаква идея за цената на тази от Велико Търново? Още не разбирам защо е с 7 бона по-скъпа от другите.

 

Според мене защото я е обслужил добре, има газ, има доста екстри като бас в багажника и копчета в дясната страна на волата които са за автопилота и защото има сервизна книжка. Също си е сложил за сваляне/пазарлък кам 1000 лева. Така мисля аз.

 

Колега, аз с моя продавач в германия си писах 1 месец преди да хода да я взема, за кво ли не.. Праща ми видеа и снимки отдолу, под капака, отвсякаде... и пак пропуснах да го питам какъв е дота на 8-те гуми и на колко години е газовата уредба :mad: и се оказа, че и гумите и газовата са на 7 години и сега ще ги сменям и трите, което ще е кам 2000лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега,

Видях Търновската кола да се разкарва из града - добре изглежда, не е най-високото ниво на оборудване /съдя по това, че маската не е цялата с лайсната отпред, както и на ауспуха няма накрайник - на външен вид изглежда добре. С 18"-ките джанти визията си е съвсем ОК.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екстрите на великотърновската са същите като на другите две. Годините също. Едната даже има навигация и кожен салон и е 10 бона. Не ми се виждат много оправдани тези 17 бона.

 

Иначе в Германия тази ми хвана окото:

https://m.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-lancer-1-8-instyle-gleiszellen/238644545.html?ref=srp

 

Edor, какво трябва да сменяш на газовото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Edor, какво трябва да сменяш на газовото?

 

Ами, кратката версия - компютър, изпарител и инжектори.

 

А, тази обява дето гледаш е екстра, направо си я вземи ако ти харесва тази предница /старата е по-яка според мене/, щом има кой да ти я докара за 1000лева само.. и цената е добра.. мойта беше с една година по-стара и с 800 евро по-скапа, макар, че автоматиците са по-скапи май по принцип..

Редактирано от Edor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз хечбек за седан не бих заменил. Сега ме е яд защо навремето не съм взел хечбек. Следващата кола ще е минимум хечбек !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази австрийската е със задна броня и задно гърне от Ралиарт, не че е нещо кой знае какво, ама е рядкост.

Допълнително ли е сменяна или така излиза от завода? Цялата изпускателна система ли е различна или само гърнето? По-шумна ли е от нормалните?

 

За тази кола забелязах, че капака е с различен цвят и емблемата я няма - може би е удряна.

Ами, кратката версия - компютър, изпарител и инжектори.

 

А, тази обява дето гледаш е екстра, направо си я вземи ако ти харесва тази предница /старата е по-яка според мене/, щом има кой да ти я докара за 1000лева само.. и цената е добра.. мойта беше с една година по-стара и с 800 евро по-скапа, макар, че автоматиците са по-скапи май по принцип..

И двете предници ми харесват. Само да не е Inform оборудването с което колата е малко като гола пушка :D .

Проблема е в стойностният оглед. Не знам дали този човек въобще ще си направи труда да я огледа добре​.

 

Аз хечбек за седан не бих заменил. Сега ме е яд защо навремето не съм взел хечбек. Следващата кола ще е минимум хечбек !

Защо? Какво не ти харесва в седана?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lancer Ralliart излиза така от завода, считайки че това е нормален Лансер, значи гърнето и бронята са слагани допълнително - ъпгрейд. Изпускателният тон ще е променен, дали е по-шумно няма как да ти кажа, най-малкото не пише какво друго е сменяно, само по външни белези правя изводи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ми харесва, че не мога да си натоваря колелото или нещо по обемно. Ford Focus-a на баща ми много пъти ме е спасявал в такива ситуации. Пък и багажника на Lancer седан не е от най добрите в оползотворяването на вътрешното му пространство .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lancer Ralliart излиза така от завода, считайки че това е нормален Лансер, значи гърнето и бронята са слагани допълнително - ъпгрейд. Изпускателният тон ще е променен, дали е по-шумно няма как да ти кажа, най-малкото не пише какво друго е сменяно, само по външни белези правя изводи.

За бронята нямам претенции, но самата изпускателна система ме разколебава малко. Не знам дали ще ми се отвори време да мина към Димитровград, но ще взема да врътна един телефон да го разпитам. Цялата кола ми изглежда с различен цвят елементи. Съмнителна си е.

 

Ами не ми харесва, че не мога да си натоваря колелото или нещо по обемно. Ford Focus-a на баща ми много пъти ме е спасявал в такива ситуации. Пък и багажника на Lancer седан не е от най добрите в оползотворяването на вътрешното му пространство .

Баща ми казва същото. Доскоро караше комби а сега Зафира и нормално да ми предлага практични коли, но аз нито колело карам, нито ски/сноуборд и няма да ми се налага някакво системно пренасяне на големи предмети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mita6kiL, най-важното е от каква кола слизаш.. Ако слизаш от по-хубава кола, тази едва ли ще те впечатли и обратно (мое мнение) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идвам от по-малка и слаба кола. Искам този път да е японско, защото в семейството сме имали само немски и френски и малко разнообразие. Лансъра ми е мечта от доста време и той е фаворита. Като втори вариант е Субару Легаси, но се надявам да случа на читав Лансър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, до колкото съм чувал, френските се славят с мека возия и трудно достъпни компоненти при ремонт, немските не са това което бяха а японски има които не се сглобват в Япония.

Лансера е японски, сглобван в Япония, не вози меко и е малко шумен, компонентите му са лесно достъпни. Аз слизам от Алфа 145, която си ме кефеше много. Лансера ме кефи още повече. Карам си го с хубав газов инжекцион и ми радва живота :). Като ми омръзне автомата, включвам на спортен режим и смяната на скоростите от волана много ме радва, но ако искаш да летиш, трябва ти Ево.

Води се шумна, но всъшност си е ок за мене. На задната седалка е много широко, не че отпред е тясно де.. Здрави коли са.. Гледах едни статистики, общо взето хората сменят филтри и масло и си карат без проблеми дълги години.. За Субаро Легаси също съм чувал много много добри неща..

Редактирано от Edor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... За Субару Легаси също съм чувал много много добри неща..

Не са те излъгали :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проведох много странен разговор с продавача на австрийската. Казвам му, че имам няколко въпроса свързани с този Лансър, започнах с този за бронята от РалиАрт и се издразни нещо след което ми каза: "Виж сега, колата е продадена" и пусна някакъв "бъзик" = "ходи да питаш еди кой си(не разбрах)" и моментално затвори. Не знам дали наистина е продадена или въпросите му бяха неудобни, но тези нашите джамбази са леш отвсякъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проведох много странен разговор с продавача на австрийската. Казвам му, че имам няколко въпроса свързани с този Лансър, започнах с този за бронята от РалиАрт и се издразни нещо след което ми каза: "Виж сега, колата е продадена" и пусна някакъв "бъзик" = "ходи да питаш еди кой си(не разбрах)" и моментално затвори. Не знам дали наистина е продадена или въпросите му бяха неудобни, но тези нашите джамбази са леш отвсякъде.

 

 

И в двата случая - нестава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

За цялото това време излезе само една нова обява за търсения от мен тип Лансър. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11493378034396768&slink=30otbk

Парите му са много според мен, колата е осквернена с тези стикери, опушени стопове и най-вече калпаво газово. Как ще пробият бронята на такава красива кола за да сложат газовото? Това да не им е Лада или 20 годишен Опел?

Показах обявата на познат газаджия и според него газовото е като правено по ръчен труд :D .

 

Започвам да се замислям за дизел. Бихте ли споделили някакви мнения за масовия дизелов двигател 2.0?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те имат с два дизела. Първите са с двигателя BWC на VW (аз имам такъв), след това японците са направили свой дизелов двигател.

 

Моята е под 100 хил. км., моторизацията е супер. Освен това този двигател е податлив на чипиране, правят го от 140 на 170 к.с. и от 350 на към 400 нм. Но на това още не съм се престрашил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Показах обявата на познат газаджия и според него газовото е като правено по ръчен труд :D .

 

Колега, ако колата е карана с газова без система за смазване на клапаните, зарежи.. сигурно вече доста навътре са влезли клапаните..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предупреждението. Чувам противоречиви мнение за тази система за смазване на клапаните. Според някои не е нужна и не променя нещата особено според други е нужна. Като цяло не вреди така, че е хубаво да го има.

Иначе тази конкретно дори не смятам да я гледам. Твърде много си е оставил ръцете по нея предния собственик.

 

П.П Поглеждам към дизелите, защото са с по 3-4хил. по-евтини от бензинките 1.8. А като сложа и газово(карам около 25хил. на година и се налага) нещата отиват нагоре. Не знам защо са тези надути цени на почти 10 годишен лансър 1.8 бензин.

Редактирано от mita6kiL
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените са такива, вероятно защото вече няма нови модели и тези започват да имат колекционерска стойност. Като знам как се грижа за моя лансър, не знам дали бих го продал и на каква цена. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...