Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бензин от Марешки в София.


Препоръчано мнение

Не знам за бензина, но за газта според мен доста ме излъгаха онзи ден.

 

Обичайно една 32 литрова бутилка, която цял живот ( 5год. ) изключва винаги на 80-85% пълнене с газ, онзи ден при Марешки при положение че газта не беше свършила бутилката ми събра 34 литра... ? Случайност...

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми се вярваше... По-лошото е че след като мина 30-те литра, започна да ми става съмнително поведението и аз им казах да спрат... вече беше на 34литра.Все още съм с газта от Марешки и смея да кажа че не съм доволен от нея, колата е доста по-заспала, за разлика от газта от ОМВ. Ще ви напиша на следващото "пълнене догоре" дали бутилката ми е изключила по нормалния начин на около 26/27 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колегата MuxoB, 2-ри път сипвам газ до горе от Марешки за проба. Със 50 литрова бутилка съм и ми беше много интересно дали ще ме цепнат в количеството. Интересно и двата пъти, като сипвах празна-пълна, влизат 38.00 литра газ. Зарежданията бяха на различни колонки. Вчера вечера сипах втория път. Сега интересното е колко километра ще измина със пълната бутилка и дали ще са близки до тези от предишното зареждане. С първото зареждане 316 км.

 

P.S.:Колега, вие от коя колонка сипахте газ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами заредих от колонката която се пада почти срещу входа на касата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз засякох разход на бензин А95 средно 9.5/100км, като направих едно пътуване София-Пловдив-София и останалото градско само в София с един резервоар. Не намирам разлика при работата на двигателя, даже се държи доста по-добре в сравнение с бензина на Шел, ОМВ и Лукойл.

 

П.С. Направихте ли замерванията в сервиза на Пламен?

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ново засичане на разхода този път пътуване Марешки-Солун-Марешки. Резултат 45л. за 600км. (с други думи 7.5л. на 100км.) при икономично каране в ограничението на скоростта (90-120км/ч) общо трима човека без багаж. Климатика е използван на автоматичен режим само в рамките на Гърция понеже в България ни пердаши порой и не беше нужно никакво охлаждане в купето. Изключително съм доволен от бензина и поведението на автомобила с него като разход и динамика :mitsu-smiley:

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

95 или 100 октанов? Много ми е интересно, ако е 100 октанов, дали ще има разлика в разхода или само в динамиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за 95 октановия бензин.

 

Все още не съм пробвал 100-те октана, но може да направя някой път пътуване с него да видя ще усетя ли разлика.

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, веднъж заредих на Марешки почти пълен резервоар - събра около 52л.(но още не беше светнала резервата). Последният път зареждам каризмата пак догоре и събра колко.... 58,9л, като в резервоара имаше още бензин - не беше на червено (при резервоар 60л!!!.). Резервата на Каризмата е 7-10л. Правете си изводите!

Редактирано от Masterdfx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти харчи каризмата. Предполагам не си я изгасил докато зареждаш и затова така :) :) :)

По принцип такива приказки без нагледен документ са ала бала, не че защитавам някого но ако например ти е бил заседнал нивомера и си имал литър само в резервоара?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти харчи каризмата. Предполагам не си я изгасил докато зареждаш и затова така :) :) :)

По принцип такива приказки без нагледен документ са ала бала, не че защитавам някого но ако например ти е бил заседнал нивомера и си имал литър само в резервоара?

+1

Работя на бензиностанция.Това че горивомера показва с два мм.под червеното или над е ориентировъчно за пълнене до горе.Да не споменавам и че обема на резервоара упоменат в документите не е сметнат с гърловина и убезвъздушител.А при газовите бутилки направо е миш маш.Кой си е изтърбушил поплавъка че да събира повече,кой не си знае въобще размера на бутилката"ми нали е на мястото на резервната гума те трябва да са толкова",има и разлика дали пълните сутрин или по обяд(не в количеството което реално ви сипват,ако лъжат пак лъжат)а в това колко ще побере бутилката.Газта е както знаете определено съотношение пропан/бутан и ако малко е сгрешена пропорцията се отразява и на вървенето и на горенето.По принцип всяка бензиностанция трябва да има "канта" която е оразмерена за 20л.Ако имате сериозно съмнение имате право да ви премерят колонката с тази "канта" пред вас.Да не казвам че всеки може да отиде с тубичка и да види реалното количество в нея.За качеството вече само с каране.Но и това е относително понеже не се знае кои са му доставчиците.Ако взима от различни?

п.п.И ако искате разправия моля не се карайте с колегите.Те са виновни единствено ако ви олеят колата,забравят капачката и др.но не и за количеството и качеството на горивото.Има управители с по-големи заплати за да отнесат боя. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...и ако искате контролно замерване да ви напълнят поне 2 х 20л. контроли без спиране че само 20л. лесно се докарва от софтуера да е точно.

Аз се чудя друго - остави Марешки, там вече е скъпо поне газта. Защо в Ямбол зареждам на Е.о за 0.73лв. а в Бургас за 1.03?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти остави, аз до онзи ден не знех че в България се продава газ под 0.80лв. От както имам газов съм свикнал над лев в тая София и като сложиха Марешки имах чуството че съм ударил джакпота. Иначе от лични наблюдения отчитането на Марешки е коректно и газта си гори нормално без да ми създава проблеми. Много ме кефи монитора над касите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Едно изречение и от мен. Ползвам бензин само докато загрее колата и после минавам на газ. Разход на бензин не засичам. Като отворихте темата, отидох и заредих един резервоар, а като стигна "резерва", втори. Наскоро сутрин колата започна трудно да развърта обороти при начално палене, даже на два пъти ми изгасна. Показа всички симптоми на позапушени инжектори. Сипах един резервоар 100 октана от друга верига /не знам дали са уместни имена/ и карах около 300 км. Сутринта я запалих, след като не я бях палил седмица /толкова не е седяла без каране сигурно откакто е при мен/ и двигателят безпроблемно и без прекъсвания си вдигна обороти. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги от личния опит с тази верига стигнах до заключение, че нещо не е в ред с горивото А95. Два пъти заредих от морето до София.Често карам по конкретния маршрут.Еми колеги разхода е по-висок от нормалния.Налагаше се и двата пъти да дозареждам. За сравнение на друга верига със същия А95 не ми се налага. Повече нямам желание да зареждам от негова бензиностанция.Колата е ГАЛАНТ с мотор 6А13 карането на автомобила е все с автопилот и е 130км/ч в рамките на 1 седмица.Помежду зарежданията от ВМ заредих ЛО, от нея зареждам винаги когато съм там. Бяха три пътувания за една седмица.

Друго немога да кажа вие си направете извод. Не е инцидентно зареждане и маршрута не е инцидентен.

 

 

п.п. Колега случвало ми се е с КАРИЗМА да заредя повече гориво ,но говоря за лятото. Подчертавам сезона поради това ,че техните резервоари са пластмасови. Зимата не ми се е случвало такова нещо.

 

Лек ден и поздрави.

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...