Премини към съдържание

Проблем стрелка гориво каризма


akiolakan

Препоръчано мнение

Здравейте!Наскоро се сдобих с каризма ,която е карана много време на газ !Реших да проверя "на къде " е двигатела и да я карам на бензин.Хем да проверя разхода.Напълних резервоара до горе,....но проблем-след 80 км стрелката за горивото не е мръднала и на микрон!Моля, за съвет или някой , ако е имал подобен проблем да сподели !!!! Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е синдрома на "Първият напълнен до горе резервоар", всички сме били така. :icon_thumbup: Аз първия път минах около 200км извънградско докато почне да пада. Тъкмо бях решил, че е залепнало нещо.

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм така... до 200км не мърда... после не спира да мърда :D Като падне на последното деление пак забавя темпото и така на всеки 2 седмици :) :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

 

Моят въпрос е само дали някой, може да ми покаже снимка къде точно светва лампата за резервата, че моята не свети и не знам кога съм я достигнал :)

 

П.П. лампата ми е здрава и работеща, някъде по платките, мисля че е проблемът ! Веднъж бях попаднална такава тема, но я загубих!

Редактирано от v.k.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята стрелка на нивото на горивото си работи при всяка промяна на нивото в резервоара.И при доливане на бензин и при разход.Когато съм ходил на море съм я пълнил почти до горе и го отчита.Говоря за количество от около 40литра. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

и аз съм така... до 200км не мърда... после не спира да мърда :D Като падне на последното деление пак забавя темпото и така на всеки 2 седмици :) :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

 

Моят въпрос е само дали някой, може да ми покаже снимка къде точно светва лампата за резервата, че моята не свети и не знам кога съм я достигнал :)

 

П.П. лампата ми е здрава и работеща, някъде по платките, мисля че е проблемът ! Веднъж бях попаднална такава тема, но я загубих!

 

Колега, същата работа. ако си намерил решение сподели?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение за момента ми е да си зареждам редовно и да не оставам без бензин :D :icon_rock:

Това е най-правилното. :icon_thumbup:

Сега сериозно, ще направя някоя снимка като изгасне резервата, че при мен рядко се случва. :D

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същата бира е и на спейс стара. Караш 200км и стрелката не помръдва. По едно време стремглаво почва да пада, а на последното деление също държи много време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , моята е карам само на бензин , за сега всичко работи ,а , на въпроса на колегата ,, лампата ми светна на 110 км , по борд че ми остават ,че не ми се зареждаше , като знам че в нас имам 40 литра DDDD .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , моята е карам само на бензин , за сега всичко работи ,а , на въпроса на колегата ,, лампата ми светна на 110 км , по борд че ми остават ,че не ми се зареждаше , като знам че в нас имам 40 литра DDDD .

 

Аз се ориентирам колко ми остават по стрелката :) Не всички показват, за това искам снимка :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Скоро не съм писал,но на тази тема ще се включа. Тъй като последните 1-2 месеца карам почти на изпарения ще споделя, че лампата за резервата редовно ми светва и това се случва когато стрелката падне около милиметър под нулата. За мое "съжаление" снощи заредих 15л. и не мога да снимам. Ако се сетя преди следващото зареждане ще кача снимка.

 

Поздрави на всички!

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Скоро не съм писал,но на тази тема ще се включа. Тъй като последните 1-2 месеца карам почти на изпарения ще споделя, че лампата за резервата редовно ми светва и това се случва когато стрелката падне около милиметър под нулата. За мое "съжаление" снощи заредих 15л. и не мога да снимам. Ако се сетя преди следващото зареждане ще кача снимка.

 

Поздрави на всички!

 

Значи да нямам притеснения до нулата :D а случайно да знаеш колко имам след това километра (не че имам намерение да стигам до там...) :D:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да нямам притеснения до нулата :D а случайно да знаеш колко имам след това километра (не че имам намерение да стигам до там...) :D:D

И на мен често ми се случва да свети лампата,под първото деление светва...По-принцип паля на бензин, обаче като ми свърши газта и се налага да покарам...Минавал съм около 20-22км,даже единия път беше на обратен наклон и не можа да запали :icon_doh:

Не съм рискувал повече км...После като сипеш 20лв и се надяваш да стигне първата голяма черта,но уви-не...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , това с падането на стрелката под нулата е вярно , както отбеляза и колегата "Мърфи " . На въпросното прибиране за което споменах , също забелязах , че стрелката е доста под нулата , но по борд ми даваше въпросните 110 км , оставащ пробег ,, също забелязах , че при поддържане на скорост 110-120 км/ ч. за 1 км. паднал по борд , колата минава 2.

Не знам дали ( надявам се , да не се случва ) ще стане скоро да съм в подобно положение за да мога да съм полезен със снимки , но ако забележа нещо ще актуализирам информацията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...