Премини към съдържание

Скоростна кутия или синхронизатор 240лв.


Dinev-Galant

Препоръчано мнение

Кое е по удачно от двете:1-во купуване на скоростна кутия за 350лв. с транспорта и 150лв. за смяната или...2-ро синхронизатор на 2-ра предавка за 240лв.+150сваляне и каване+150ремонта(подмяната на синхронизатора).Става дума за Галант 1999 г. 2.0 дизел 90коня.Аз вече поръчах синхронизатора след 100%установено че е заминал.Дали съм се минал 😀

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го запазиха защото е сменяно преди месец,като се надявах проблема със скоростите да спре,но не спря.Та маслото ще е старото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

А моето лично мнение е, че обслужването е по-добре от смяна със втора употреба. Според мен дай малко повече пари и я направи както трябва, за да не правиш същото упражнение със новата (стара) кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизатора на втора е един от най-често срещаните проблеми при 2-ките галанти. Моята страдаше от същото. Реших да заменя направо кутията. 350лв + труд. Проблема в момента е отново на лице, но в много начален стадий и ще минат поне 3-4 години каране преди да стане по-сериозен. И двете опции са еднакво рентабилни според мен.

 

Малко обърках темите и постнах в друга този отговор :) ама и там важи от части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще е свалена и отворена, ако не смениш лагер 1 и 2 вал (за ~70-80лв двата оригинални) няма да си човек .. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще е свалена и отворена, ако не смениш лагер 1 и 2 вал (за ~70-80лв двата оригинални) няма да си човек .. :icon_hmm:

.....ее, чак пък за и двата оригинални ,няма как да стане......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое е по удачно от двете:1-во купуване на скоростна кутия за 350лв. с транспорта и 150лв. за смяната или...2-ро синхронизатор на 2-ра предавка за 240лв.+150сваляне и каване+150ремонта(подмяната на синхронизатора).Става дума за Галант 1999 г. 2.0 дизел 90коня.Аз вече поръчах синхронизатора след 100%установено че е заминал.Дали съм се минал 😀

.....за такава кутия ,ремонта за да стане както трябва, често надхвърля 1000 лв......тъй като 2-ра предавка синхр. е заминал отодавна, то при опитите да вкл. 2-ра, винаги се упражнява натиск в/у лоста за скоростите, това е така, защото синхронизатора е заминал и от там с това натискане се прецаква и вилката на 1 и 2 ск, и може да се наложи смяната й.....освен това се сменяват и иглените лагери поне на 1 и 2 предавка......и не на последно място и семерингите на кутията, ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....ее, чак пък за и двата оригинални ,няма как да стане......

Там някъде ги докара Люцкан ма вярно долара беше под 1.40 тогава :icon_hmm:

Е тука могат да се проверят д.г. в какъв порядък са цените: линк (ОЕ номерата които търсим сме ги извадили предварително по номер на рамата от тук: линк).

 

P.S отдавна не бях ги пускал тия линкове :help: )

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде ги докара Люцкан ма вярно долара беше под 1.40 тогава :icon_hmm:

Е тука могат да се проверят д.г. в какъв порядък са цените: линк (ОЕ номерата които търсим сме ги извадили предварително по номер на рамата от тук: линк).

 

P.S отдавна не бях ги пускал тия линкове :help: )

 

Няма кой да бие цените на Люцкан за ОЕМ японски части. Не мога да разбера как го прави, но го прави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като питаш Люцкан за цената на синхронизатора на 2-ра и разбереш,че е под 200 лева цената му, сам ще се увериш дали си се минал или не. Преди няколко години беше 150 лева,а този за 3-та 50 лева.

За втората скорост е този:

post-3680-093525300 1479896554_thumb.jpg

А за трета този:

post-3680-066992700 1479896591_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,от Балкан парт ми направиха отстъпка от 246лв. на 224лв. а в Люцкан го изчислих 190лв.ако предплатиш,но за това благодарих за линка.При следващи ремонти ще си взимам наведнъж по-евтино и ще си карам любимата кола...макар че имам склонност към изневяра с vr-4 ама след години като събера 10000лв. 😁

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола да уточня, да не би да става объркване - този линк към немския онлайн магазин няма общо с Люцкан, а просто го дадох с идята да може да си провери човек долу горе в какъв диапазон ще е евентуално цената и има ли смисъл изобщо да търси нова част, а конкретно на колко би я докарал Люцкан, след запитване от сайта му или по телефона. Понякога в тоя немския сайт са много добри цените, предполагам ако се попадне на разчистване на наличности ..

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В auto-parts.spb.ru видях информация за синхронизатора на втора,но не съм видял как стоят нещата с доставката.Мисълта ми беше че си заслужава от там да поръчам няколко части на добри цени ако ги има(защото влезнах дитекно в меню за скорости)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да допълня нещо за този сайт,когато поръчвах синхронизатора от Балкан парт те ми изпратиха същата снимка-картинка със зъбни колела и лагери и същите номера на всяка част обозначени с тире,цифри и буква

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,от Балкан парт ми направиха отстъпка от 246лв. на 224лв. а в Люцкан го изчислих 190лв.ако предплатиш,но за това благодарих за линка.При следващи ремонти ще си взимам наведнъж по-евтино и ще си карам любимата кола...макар че имам склонност към изневяра с vr-4 ама след години като събера 10000лв. 😁

Грешка... Не е люцкан а е auto-parts.spb.ru/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците не доставят до тук, категорично отказват. За това само ползваме каталога да си вадим номерата от там.. Този каталог е с произход :mitsu-smiley: така че на всички схемите и естествено номерата са еднакви, то това е идеята. Просто благодарение на sbp.ru и простосмъртните имаме достъп до същия или почти същия каталог като сервизи и магазини :rolleyes: .

Като стигнеш до частта която те интересува си записваш номера MD123456 - това е ОЕ номера на частта и по него можеш да търсиш на всякъде - ebay, немския магазин от другия линк, магазини за авточасти, по телефона в Ратола, Люцкан и т.н.. . Дори и да не пазаруваш оригинална част, по оригиналния номер ще ти намерят точния заместител по магазините за авточасти.

Надявам се стана вече ясна идеята.

 

Поздрави.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да определено те разбрах след толкова изчерпателна информация.Благодаря отново,това ще ми е полезно за напред.🙂

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не искат да изпращат руснаците до тук - заради "влошените" търговски отношения с нЕкои евро-тъпанарски държави ли?

 

Интересното е, че като напиша номера на частта, ми излиза един руски сайт, в който се продават части за една китайска марка - CHERY EASTAR (codename B11) ето:

http://cherylist.com/CHERY-EASTAR-RING-85025.ASPX

 

Ефтинджос бизнес кола, непозната в България - прилича малко на HYUNDAI /Соната, Елантра/.

 

Още по-интересното е, че скоростната й кутия по снимки много ми прилича на Mitsubishi - дали няма някакъв шанс да си намерим части за нея, и да станат на нашите?

 

Selling in several other continents besides, Chery dealerships exist in Russia, Ukraine, Belarus, Iran, Serbia, Macedonia, Turkey and Italy through the DR Motor Company.[103] Other notable nations where Chery models are on offer as of 2016 include Australia,[104] New Zealand, [105] Singapore,[106] and South Africa.[107] In Ukraine, Chery models are sold by UkrAVTO Corp,[108] and partner firms operate sales outlets in other markets as well. In some nations, companies Chery cooperates with build models in their own small factories.

 

Това пише за Chery във Wikipedia. Китайците продават по разни държави, за някои пазари се изнасят в кашони и се сглобяват на място.

Изглежда се намират и по околните страни, някой може ли да провери? (* втора вечер търся от любопитство как стоят нещата с тези безбожно скъпи синхронизатори, ама вече взе да ми писва. Затова сега реших да ви споделя какво съм гледал, пък някой друг да потърси за останалото. Явно имат представителство в Сърбия, Македония и др., ама не пътувам в тези държави, а също и не знам как стоят нещата с изпращането по ЕКОНТ - може би трябва някой, който ходи до там да купи частите на място?)

 

edit: Още един линк с всичките чаркалаци от скоростната кутия на Chery Eastar: http://v-tochku.com.ua/autoparts/2698_SQR7240SDBSQ-BC/

(- гледам, че преобладават парт.номера, започващи с MD.. ;)

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще каже човек че сменяте части по скоростите с маслото :icon_thumbup:

:mitsu-smiley: са с най-достъпните ОЕ части спрямо може би 90% от всички марки.. От синхронизаторите само този за втора е 190лв (което пак изобщо не е "безбожно скъпи"), другите са по ~50, а лагерите както казах аз ги намерих под 100лв двата основни. Имате ли идея колко струва лагера за кутия на VW? Ами първо не е само лагер там и комплекта е някаква брутална сума, до там че никой не прави кутии ами директно втора употреба .. има и още много примери ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...