Премини към съдържание

Още една Carisma във Варна


Препоръчано мнение

Здревейте,колеги,най-после и аз да се включа в този форум легално :icon_thumbup: .Преди седмица си регистрирах :mitsu-smiley: Carisma 1.8 GDI '99 г. и много и се радвам :drive: :rulez: .

Имам едно въпросче за сега : Каде във Варна има сервиз за :mitsu-smiley: с тестер,диагностика на горивната с-ма и т.н. ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, супер автомобил. А как е колата, че търсиш диагностика, на колко километра е, прави ли ти проблеми. Ако всичко е в ред, ще усетиш комфорта при карането , и комфорта в джоба от ниския разход. Поздрави. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен за добрия избор :icon_thumbup: Казвам го от личен опит , защото преди месец взех същата . Колата е супер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен. Аз същп съм с GDI 98 и слава Богу нямам проблеми - минал съм за два месеца 11 000 км, но и аз искам да и направя диагностика във Варна на Ратола /до Мерцедес/, но понеже съм от Добрич ще комбинирам с друга моя работа идването ми във Варна. ако някой зняе по-добър вариант да свирне. :mitsu-smiley:

 

Модераторски контрол!

Колега, пишете на кирилица!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,колеги.Автомобилът е на 157 000 км,първи и единствен собственик от Германия,сервизната и книжка е много прилежно попълнена :icon_clap: ,а за сервиз питам по принцип.Навъртял съм към 800 км след смяна на масло и ми даде разход 6.8 l/100km извънградско :rolleyes: (с пуснат климатик) и средна скорост 110 km/h.Незнам това добре ли е или не ... Малко множко ми се вижда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Без климатик ще ти е малко над 6л/100км

Не мисля, че е много. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За GDI при скорост 110 км/ч, ми се струва повече от нормалното, мойта гори 5/100 без климатик. Но това може и да е от стила на каране, като и посвикнеш ще падне, понеже карането и подаването на газ при тази кола е малко по различно. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се знае, не е задължително да има проблем. А дори и да има, ако е различен от това което обикновенно става, мога и по телефона да помогна. Не ми се иска някои да се разкарва стотици километри, не е приятно. Така че колега Threatmore, покараи посвикни малко с колата, проучи къде е по качествен бензина (аз зареждам само на ЕКОЕЛДА), на тази кола се препоръчва основно бензин 95, поради високата степен на сгъстяване бензини с по висок октан не са за предпочитане. Успех и много километри минати с удоволствие. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
За GDI при скорост 110 км/ч, ми се струва повече от нормалното, мойта гори 5/100 без климатик. Но това може и да е от стила на каране, като и посвикнеш ще падне, понеже карането и подаването на газ при тази кола е малко по различно. :icon_blush:

 

Заводките показания на суха писта, без вятър и т.н с 90 км/ч са минимален 5.2л/100км

Следващата генереция от 2001 е 5.7-6.3л :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,колеги :icon_thumbup: .Доста работи съм изчел в този форум за :mitsu-smiley: и руснаците не лъжат също :D,доста инфо са качили.А за разхода - аз наистина не съм и свикнал още с така чувствителната газ,жена ми също :) .Дано имаме много безаварийни километри с този невероятен автомобил :rulez: :first: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...на тази кола се препоръчва основно бензин 95, поради високата степен на сгъстяване бензини с по висок октан не са за предпочитане...

Може би си имал предвид по-нискооктанов :) Нали знаеш защо едно време колите не е било

проблем да се карат с доста нискооктанов бензин (76-80октана) - заради ниската степен на сгъстяване ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид че точно в Каризма GDI в таблиците по които работи ECU-то не е заложено използването на по висококтанов бензин. Докато при по старите автомобили ако си спомняш имаше октан коректор или поне можеше да врътнеш делкото. Докато при GDI няма корекция на предварението спрямо октановото число на бензина, затова производителя препоръчва основно бензин 95. При GDI степента на сгъстяване е 12:1 докато при някои Москвич е 8:1, и ако 10 атмосфери компресия при Москвича са мечта, то при тях GDI-то си е направо за основен ремонт. Това са заводски данни. Поздрави, Милен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нормално ли е в покой при загрял двигател,когато се върти волана на място да се повишават оборотите :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При моята каризма която е едно към едно с твоята дори годините , го има същия проблем (ако може да се каже така)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, абсолютно нормално е, т.е. така трябва да бъде. При автомобилите с GDI система хидравликата не работи при стоене на автомобила на място или при движение по прав път. Включва се само при завъртане на волана, всичко това е направено с цел икономия на гориво, както и много други функции в този автомобил. Така да се каже японците са помислили за абсолютно всичко от което може да се свали разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводките показания на суха писта, без вятър и т.н с 90 км/ч са минимален 5.2л/100км

Следващата генереция от 2001 е 5.7-6.3л :icon_dance:

 

Това по каталога на http://www.avtomarket.ru/scripts/info/tech/?id=12678 е по-точно според мен: 5.0/100 при 90 км и 8,4/100 градско при модела до 2000г.

При многократно засичане при мен разхода е следния:

90 км/ч- 4,8 - 4,9

100км/ч- 5.0

120км/ч- 5,3

След измнати през последните месеци около 7000 км основно извънградско бордовия компютър е заковал на среден разход 5,3 и от доста време не е променял показанията си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Поредната CARISMA във Варна.

Здравеите,купих я август,един приятел ми я окара от Италия и имайки в предвид е ми е първа кола оставам с много добри впечатления от нея.колата е 2000г. модел 1,9TD обаче е със френския мотор.Четох бая лоши отзиви във форума за този вид двигател,но засега не съм пипнал ништо по нея като изключиш консумативите.на 129000 км е (не знам дали са реални :icon_hmm: ) но колицата се държи добре по моите скромни наблюдения.Малко ми е проблем къде да я водя на сервиз.Водих я веднъж във Bosh-Servise до СБА-то под ОPEL и останах много доволен от тях мисля само там да ходя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната CARISMA във Варна.

Здравеите,купих я август,един приятел ми я окара от Италия и имайки в предвид е ми е първа кола оставам с много добри впечатления от нея.колата е 2000г. модел 1,9TD обаче е със френския мотор.Четох бая лоши отзиви във форума за този вид двигател,но засега не съм пипнал ништо по нея като изключиш консумативите.на 129000 км е (не знам дали са реални :icon_hmm: ) но колицата се държи добре по моите скромни наблюдения.Малко ми е проблем къде да я водя на сервиз.Водих я веднъж във Bosh-Servise до СБА-то под ОPEL и останах много доволен от тях мисля само там да ходя

добра си е печката моята е на 230000 никъкви сериозни проблеми ,като 100000 съм ги минал аз....а пък тя на колко е била един господ знае :mitsu-smiley: като ги знам търговците колко добре ги правят километрите :icon_censored: наливаи нафта и газ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

модел 1,9TD обаче е със френския мотор.Четох бая лоши отзиви във форума за този вид двигател,но засега не съм пипнал ниЩо по нея като изключиш консумативите.

 

Че какво му е на френския дизел?!? Вярно, че бих предпочел да карам Carisma с японски дизел, но като няма....

Иначе аз също съм с Carisma 1.9TD, F8QT двигател и съм си много доволен. Преди 2 години цяла колона с :mitsu-smiley: не можа да ме стигне по пътя за Националната среща в Ракитово :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на френския дизел?!? Вярно, че бих предпочел да карам Carisma с японски дизел, но като няма....

Иначе аз също съм с Carisma 1.9TD, F8QT двигател и съм си много доволен. Преди 2 години цяла колона с :mitsu-smiley: не можа да ме стигне по пътя за Националната среща в Ракитово :icon_thumbup:

:icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...