Премини към съдържание

Чип на Галант


Препоръчано мнение

Здравейте колеги върти ми се една идея да сложа чип на моя Галант.Колата е 2.5 V6.Чел съм че намалява разхода на гориво(не драстично) и покачва мощността.Искам да ви попитам стрували си това начинание и ако да къде да го направя?Предварително благодаря за мненията и съветите ви. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си харчи парите за глупости... Смисъл от чип тунинг на атмосферна кола няма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си харчи парите за глупости... Смисъл от чип тунинг на атмосферна кола няма!

А тогава спортен филтър и имало спортни кабели и свещи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За спортните филтри колкото хора има толкова и различни мнения... Лично за мене няма смисъл. Ако усетиш някаква разлика въобще ще е по-скоро плацебо ефект отколкото да има някаква реална полза от него :rolleyes: Ако искаш да си покачиш мощността и в същото време да си свалиш разхода - няма как да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с разхода не е важно споменах го защото така съм чел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тогава спортен филтър и имало спортни кабели и свещи?

 

Колега, аз съм със филтър на K&N и единствената причина, поради която все още го ползвам, е че мога да го мия. Ефекта от него е нулев, ако не и отрицателен. Поне на мен така ми се струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се струва че не ти върви добре колата, по-добре вложи в кабели-капачка-палец оригинални + свещи NGK PFR6G-11 или Denso PK20PR11, почисти и дросела, провери си ТПС-а че не е въртян, провери сондите че не са мудни, горивен филтър ако не си сменял го смени и може би ще си по-доволен.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... карай само със 100 октанов бензин, а не на газ за 81 ст. и може и да се оправи вървежа. "Чип" тунинг на атмосферен двигател се прави, ако е поне 3-4 литра, за да се усети някаква разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно :rolleyes: -Ако някой "гений" тъй наречените Мапери, успее да префлашне компа, ECU-то на галанта , му кажи да ми се обади на мене или на "арменският" поп! :callgsm: няма начин, флаша е в процесора, и ако някой те заблуждава че може, му кажи че има много здраве от мен и следователно пак от арменският поп!!!

-Можеш да си поиграеш със "механичен" тунинг! -БЕЗ спортни филтри и тем подобни глупости, не вършат работа!

За Добрият механичен тунинг на мотора има подробности и тънкости.....но е дълго за обяснение и учене!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По тоя повод да питам и аз нещо :D Относно по-старите ЕКУ-та. Американците знам че ги флашват, въпроса ми е някой тук занимава ли се, занимавал ли се е и въобще има ли вариант "направи си сам" :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, някой срещал ли е или има ли информация за това чудо : http://www.globalautoshop.com/performance/chip/mitsubishi_performance_chip_tuning_module.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , мен също ме глождеше въпроса с пърформанса и можеш да видиш и този линк :

http://www.tuning-wizard.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1869

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това ми излгежда доста по реално , но знае ли човек за тази цена нов ДВГ от VR4 ще си вземеш :-)

https://rs-chiptuning.com/shop/mitsubishi/galant/3181

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...