Премини към съдържание

Фарове


Препоръчано мнение

Здравейте приятели, вчера забелязах че единия ми фар на къси не свети и трябва да сменям крушка, но не знам какво да търся като характеристики.

Другото нещо което ме интерсува е дали при каризма трябва да свети вътрешната лампа в купето при отворена врата(при мен не свети). Иначе лампата не е изгоряла, от бутончето може да се включи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, вчера забелязах че единия ми фар на къси не свети и трябва да сменям крушка, но не знам какво да търся като характеристики.

Другото нещо което ме интерсува е дали при каризма трябва да свети вътрешната лампа в купето при отворена врата(при мен не свети). Иначе лампата не е изгоряла, от бутончето може да се включи?

 

Спичат се бутончетата, които дават контакт при затворена врата, намират се долу на рамката на вратата и са с гумена обвивка ако не е свалена. Пробвай да ги свалиш и почистиш, при мене бяха бая клеясали и след процедурата с почистването едното се оправи но другото не и сега ми свети като си отворя шофьорската врата. Ако не се сещаш кои са тези бутончета ще ти дам снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, вчера забелязах че единия ми фар на къси не свети и трябва да сменям крушка, но не знам какво да търся като характеристики.....
:mitsu-smiley: Най-лесно и сигурно е да свалиш старата крушка и да видиш какво пише на нея:H4, 12V, 55W - вероятно това. Отиваш и си купиваш такава крушка. Или старата я сваляш пред магазина и влизаш с нея, така няма как да объркаш нещо. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Божо и Миро са прави - смени ги и двете. Иначе през 4-5 месеца ще ги сменяш една през една. При мен е така - пролет сменям лява, есента дясна :icon_blush: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато си сменях крушка продавачът ми предложи с по-голям светлинен поток/пак са си 55вата но светили по силно/ Та въпросът ми е да ли не натоварва повече ел.енсталацията макар,че пише 55вата и до колко са по-силни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не натоварват повече инсталацията - само ватовете имат значение за това. Компромиса е, че имат по-кратък живот...

Osram CoolBlue пък дават по-бяла светлина, отново за светка на по-кратък живот. Osram Silverstar са добри също...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих 2бр. Н4 Hella 55W но си стоят в багажника на колата

И как е добре ли светят? :icon_angel:

 

ПП. Защо не си на срещата на клуба? Точно до теб е... Поне мини от там :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПП. Защо не си на срещата на клуба? Точно до теб е... Поне мини от там :icon_thumbup:

 

 

Аааа, дойде, дойде! По-добре късно, отколкото по-късно! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как е добре ли светят? :icon_angel:

 

ПП. Защо не си на срещата на клуба? Точно до теб е... Поне мини от там :icon_thumbup:

 

Уви в събота бях на работа до 24:00ч. Но в неделята идвах с цялото семейство :icon_dance:

Пристигнахме още в 09ч. / Под секрет ще кажа,че дойдох с Пежото на жена ми и го скрих по-надалечко :) Моята колица беше на ремонт в Ратола/

Наблюдавах отстрани тест-драйва но реших твърдо да не се качвам и аз да тествам понеже после нямаше да могат да ме свалят от колата

 

Крушките още несъм ги сложил и незная как ще светят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Здравейте приятели, вчера забелязах че единия ми фар на къси не свети и трябва да сменям крушка, но не знам какво да търся като характеристики.

Другото нещо което ме интерсува е дали при каризма трябва да свети вътрешната лампа в купето при отворена врата(при мен не свети). Иначе лампата не е изгоряла, от бутончето може да се включи?

 

Само ще гледаш да пише H4 , може да си сложиш до 60w, няма проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ники, от последния пост в темата е минало доста време, та и на пазара излязоха и други крушки с усилен светлинен поток . В момента на пазара има два модела, които се водят като най-силни> Philips X-treme power OSRAM Night Breaker, като втория е на пазара от едва от ноември. Разбира се, че и двете фирми произвеждат и рали-крушки 100 вата, но те не са разрешени за ползване в нормално движение, пък и елсистемата ще даде фира.

Ако те интересува нещо за Night Breaker (с които съм аз) ето една тема в Нисан форума където има и снимки от колегите (е и мойта Каризма е там :icon_angel: )

 

Osram Night Breaker

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Да питам как се сменят крушките на мигачите ?

Единия ми мигач нещо не са го затворили като хората и онзи ден беше изпотен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам как се сменят крушките на мигачите ?

Единия ми мигач нещо не са го затворили като хората и онзи ден беше изпотен...

Отваряш капака на колата и като погледнеш до външния ъгъл на фара , м/у него и калника има процеп .Т.е гледаш от горе и ще видиш винт за кръстата отверка, само го разхлабваш и издърпваш целия мигач напред.Може да са позалепнали гумените уплътнения и да иска прилагане на малко сила :)

Като го извадиш , от задната страна на мигача , там където влизат кабелите - пластмасов цокъл , завърташ го на 90 градуса и излиза заедно с крушката. Нататък е лесно :)

За да не влиза вода , може да уплътниш ръба на стъклото на мигача със силикон !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

гледаш от горе и ще видиш винт за кръстата отверка

 

Това и аз го знам, но мислех, че има и по-цивилизован начин. За водата съм 99.9% че там където е цокъла не е затворен хубаво.

 

...........................................................

 

 

 

Ццц... Това нещо мигача е много.....

 

                           ....пластмасово и има отдушник, през който да влиза и излиза влагата... :confused1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз го знам, но мислех, че има и по-цивилизован начин. За водата съм 99.9% че там където е цокъла не е затворен хубаво.

 

.... :confused1:

 

Е, едва ли има по цивилизован начин от това :rolleyes: , да не говорим, че май е единствения :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е за другите коли има - бъркаш и вадиш крушката, без мъка. На моята не и беше завъртян цокъла до край май. Да не говорим че на американския еклипс 1Г например крушката му е буркан, заедно с фара... :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...