Премини към съдържание

Чистене на климатик


Препоръчано мнение

Колеги, някой ще ме светне ли как да си изчистя качествено климатика, защото отново започна да "ухае" на познатата ми от Space Star миризма на повръщано през духалките. Интересното е, че мирише и при климатик, и при парно... а започна само при парно в началото. Дали е само изпарител? Със спрейчета, които да циркулират в купето стана по-лошо. Смяната на салонен филтър помага, но за не повече от месец. Пароструйка под стъклото и съхнене 3 дни на слънце нямаха ефект. Четох за някаква пяна, която се впръсквала по тръбите и вършела работа. Честно казано нямам особено много идеи... но нека започнем с изпарителя - къде да го търся за разглабяне и чистене? Имам Repair Manual-а, но, ей Богу, не мога да им разчета качествено диаграмите специално за това... да не се вкарам в по-голям филм, отколкото съм готов да изгледам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей , ползвал съм спрей на Вюрт , пръска се през дренажната тръба (флакона има шлаух около 1 метър) пръска се определени секунди на флакона пише колко време . Не се пуска вентилатора на парното , един флакон е за 2 пъти почистване цена по спомен 6о лева . Доволен съм няма никакви миризми след това . ПС препоръчвам ти смяна на филтъра на купето 2 пъти в годината . Успех !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......имам шпрей с пяна и се пръска във въздуховодите,като се маха филтъра,чисти се от боклуците и след това се пръска........оставя се 15 мин. и тогава се пуска парното на макс......флакона е към 50 лв.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой ще ме светне ли как да си изчистя качествено климатика, защото отново започна да "ухае" на познатата ми от Space Star миризма на повръщано през духалките. Интересното е, че мирише и при климатик, и при парно... а започна само при парно в началото. Дали е само изпарител? Със спрейчета, които да циркулират в купето стана по-лошо. Смяната на салонен филтър помага, но за не повече от месец. Пароструйка под стъклото и съхнене 3 дни на слънце нямаха ефект. Четох за някаква пяна, която се впръсквала по тръбите и вършела работа. Честно казано нямам особено много идеи... но нека започнем с изпарителя - къде да го търся за разглабяне и чистене? Имам Repair Manual-а, но, ей Богу, не мога да им разчета качествено диаграмите специално за това... да не се вкарам в по-голям филм, отколкото съм готов да изгледам ;)

Привет,имах същия проблем преди 2 год.Купих спрей за почистване на климатици,спазих указанията за ползване и вече никакъв проблем.Принципът е същия както са описали колегите,но беше по-малка сумата като пари.След като го почистиш спазвай правилото преди да се спре колата да се изключва климатика малко преди да пристигнеш, за да може да се подсуши питата и да не се получават неприятните миризми на тези гадни бактерии.Дано съм помогнал и лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте.Реших да се включа и аз, тъй като днес реших да си пусна климатика , но се оказа, че не работи или по точно работи много слабо.Като го включа двигател а вдига обороти, чува се познато свистене от въздуховода , но не духа достатъчно студено.Направи ми впечатление, че на другия джип 2,5 тди, като му пусна климатика отпред се включва вентилатор, а на тоя /3,2 дид 2001г/ не се включва нищо.След оглед установих, че вентилатор пред радиатора на климатика НЯМА. За това искам да питам колегите , имат ли тия джипове въпросния вентилатор или моя някой е забравил да го сложи на мястото му? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мини през някой занимаващ се с климатици да ти измери фреона. Отделна перка само за радиатора на климатика няма или и моята липсва :) Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Това малко ме успокои, защото много станаха изненадите, откакто го купих тоя джип.В скоро време ще посетя майстор по климатици, защото ми направи впечатление, тръбата, която влиза в купето се опитва да замръзне, но не и се получава.Вероятно фреона е малко .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...