Премини към съдържание

Проблем с централното заключване


Препоръчано мнение

Здравейте колеги от скоро е сдобих с първото си мицубиши галант 2001год 2.5 6 цилиндъра

За съжаление обаче дистанционното работи, а колата не се заключва ако може някой да ми каже мога ли да го направя нещо сам или да ме опътите къде мога да я закарам колата да ми го поправят !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем, но нещата се оправиха като отворих и почистих щателно контактите на бутоните на дистанционното. Наложи се да бутна малко и тримера в дистанционното и заработи. Наскоро пак започна да ми дава ядове, явно пак е за чистене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем, но нещата се оправиха като отворих и почистих щателно контактите на бутоните на дистанционното. Наложи се да бутна малко и тримера в дистанционното и заработи. Наскоро пак започна да ми дава ядове, явно пак е за чистене.

 

благодаря колега за помощта но явно не е от това сега го пробвах сигурно проблема е по сериозен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, хиляди безаварийни !

Чети, писано е по темите, погледни си и прекъсвачите за осветлението, които са монтирани в колонките на купето за вратите. Опцията на дистанционното е при незатворена врата да не заключва. Тоест, ако механизмите за осветлението в купето е развален, няма да работи и дисЕционното /както му вика един брадър/.

Най-лесно е, като отваряш и затваряш вратите и гледаш дали и как светват лампите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, хиляди безаварийни !

Чети, писано е по темите, погледни си и прекъсвачите за осветлението, които са монтирани в колонките на купето за вратите. Опцията на дистанционното е при незатворена врата да не заключва. Тоест, ако механизмите за осветлението в купето е развален, няма да работи и дисЕционното /както му вика един брадър/.

Най-лесно е, като отваряш и затваряш вратите и гледаш дали и как светват лампите.

 

Благодаря колега нещо явно не мога да се ориентирам сега ще търся пак ама никъде не видях подобна тема :)

отварях всяка една по отделно включва се плафона и после при затворена гасне. но ми светка само левия плафон десния никакъв го няма предполагам че лампичката му е изгоряла , съмнявам се обаче от една лампичка да не може да се заключи колата или и тя има значение !

Малко ми е странно това на мястото на копчето за тракшън контрола ! Който аз нямам има малка лампичка и като пусна авариините свети с тях !

ето такава е колата

post-19260-069760000 1425829355_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега нещо явно не мога да се ориентирам сега ще търся пак ама никъде не видях подобна тема :)

отварях всяка една по отделно включва се плафона и после при затворена гасне. но ми светка само левия плафон десния никакъв го няма предполагам че лампичката му е изгоряла , съмнявам се обаче от една лампичка да не може да се заключи колата или и тя има значение !

Малко ми е странно това на мястото на копчето за тракшън контрола ! Който аз нямам има малка лампичка и като пусна авариините свети с тях !

ето такава е колата

:mitsu-smiley: Браво колега страхотен екземпляр особенно с тази маска. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/971/7969971Q.jpg

 

http://prikachi.com/images.php?images/972/7969972p.jpg

 

ето тва копче ме притеснява малко не го виждам на никой друг галант и за какво ми е подяволите да свети със авариините !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/971/7969971Q.jpg

 

http://prikachi.com/images.php?images/972/7969972p.jpg

 

ето тва копче ме притеснява малко не го виждам на никой друг галант и за какво ми е подяволите да свети със авариините !

:mitsu-smiley: Там е индикацията за теглич,колега имали колата сваляем теглич,на предният ми галант имаше такава лампичка и мигаше когато си иска,но е за теглич. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава колата не се заключва? С ключа на шофьорската врата сработва ли централното на всички врати? Ако работи от ключа, може просто батериите да са за смяна. Аларма слагана ли му е? На един колега не искаше да му се заключва колата. Нищо не разбирам от аларми и централни заключвания, но отидох. Ела та ела. Викам бе не разбирам бре. Абе ела... Добре. Разбрах че прекъсвача в багажника му не работи. Колата не е галант. Преправихме ключа "за временно" да може да си заключва и отключва и май още си кара.

От заседнала/замръзнала машинка на врата няма да прави проблем, в смисъл да не иска да заключи изобщо. Колкото врати се заключват и отключват с движещите се машинки, толкова. Бяха ми замръзнали на шофьорската и задна дясна. Като стопля купето вече отваряше навсякъде, но си цъкаха механизмите. Така е при моята, която няма аларма.

Ако не заключва с ключа другите врати, вероятно бушонът на централното е изгорял.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше теглич колега колата благодаря за инфото относно лампичката ... Относно заключването колата с ключа се заключва централното бачка прекъсвачите бачкат само това на багажника не съм пробвал ! Дистанционното има нова батерия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, значи веригите и бушона са окей. Колко дистанционни имаш? Ако си ръчкал с второ, да знаеш че си забравя кода на първото и се прави че не го познава.

Може да са много причините. Примерно загубена маса, да се извади и намести буксата на модула за централното, погинал модул, да се налага препрограмиране на дистанционното поради възникнала грешка и като резултат неразпознаване.

Принципно нашите коли може да работя с до 4 дистанционни, но трябва да се регистрират/програмират едновременно, защото с използване на второто забравяло първото. Аз имам едно и понякога не действа от първия път, а друг път пък действа от 200 метра.

 

Имаш лично.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му, като близнаци са с този, който взех преди седмица. Определено от комби 2.0 на седан 2.5 разликата е осезаема. Много приятно се кара. Обаче е много нисък и за град като Т-ще ще имам ядове.

На колегата окачването стандартно ли е, защото при мен предницата е по снижена? Вярно стойката е по-яка така, но май ще трябва да сменя пружините отпред.

Редактирано от srusev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е нещо тъпо като копче на врата, значи най-бързо и категорично с диагностика ще го хванеш. Не си губи времето, ами си запази час в Ратола, прежали 30-40 лв и да го видят на тестера има ли изобщо такъв модул, работи ли, обучено ли е дистанционното което имаш за него и така.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колегата окачването стандартно ли е, защото при мен предницата е по снижена? Вярно стойката е по-яка така, но май ще трябва да сменя пружините отпред.

Посоченият галант е от обява за продажба в мобиле.бг. Даден е за пример като идентична кола като неговата. Иначе при галанта от обявата пружините отпред са стандартните, да.

Шестачето се кара приятно, но ако му подаваш газ, няма да ти хареса изпразването на резервоара. Ако карам в режим хипер економи с 20 лева се возя една седмица. А ако подкарам както ми се кара по принцип, в края на втория ден горивото е излетяло през ауспуха. В първия случай средния ми е около 14-15, а във втория между 22 и 30, не знам точно. С пълна газ може още много да качи. Няма човек, който да му насмогне. или поне никой не би се захванал с това...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а при отключване на багажника трябва ли и вратите да се отключат? защото днес го отключих но вратите не се откл?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва, да.

 

 

Може ли това да е проблема за да не се заключва от глупавото дистанционно и на машинката имам на задния капак LOCK i UNlock на каква позиция трябва да е :)

и има ли някакъв лесен начин да го поправя или няма как да го поправя сам !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а при отключване на багажника трябва ли и вратите да се отключат? защото днес го отключих но вратите не се откл?

 

А. когато отвориш багажника, имаш ли индикация на таблото, че има отворена врата? При мен го има този проблем и незнам откъде да го оправя :). Както и да е, ако няма индикация за отворена врата, при отворен багажник, то компа на централното няма как да разбере, че трябва да отключи останалото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, няма общо отчитането на отворен багажник с отключването. Ключалката на багажника е командваща, по същия начин по който тази на пасажерската врата. Да уточня и подчертая - Говорим само за комби. При седана не е командваща задната ключалка и не трябва да отключва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...