Премини към съдържание

Новите ми фарове


kesten

Препоръчано мнение

 

Как се стигна до тук!? Исках да премина на лупи. След дълго умуване, дали да са оригинални или "наточени", но китайчета, се спрях на оригиналното. Безумно скъпи са, но втора ръка са с поносими. Изпаднаха ми чифт за 500 кинта. Леко ожулени, единият със счупено ухо за закрепване. Това не е проблем, тъй като Mitsubishi предлагат ремонтен комплект. Наложи се да ги дам за освежаване - полиране, фолиране, почистване и слагане на Audi style led. Да ги отварям сам ме достраша. Това си е приключение! Открих едни пичове, занимаващи се с това. Отвориха ги и ... изненада! Различни. За ляв водач, но с различни механизми. От различни години. Ами... смениха лупите, сложиха led-a и готово! Когато е пуснат мигач, или аварийни, led-а свети жълто! :)

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LED-a е брутално як! Колко пари е да ти сложат само LED-a защото мойте са си с лупи?

Освен това фара лепен ли е или е разглобяем, че не съм го заглеждал?

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леда е 120 кинта без монтажа. На мен ми взеха близо 700, но тук влизат крушки на фарове, мигачи и габарити. Фара е лепен и е тегав за разглобяване от лаици като мен. После се лепи отново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи ще подмина тази манипулация. Иначе изглеждат страхотно.

здравей Кестен ,извинявай но не разбрах ,това оригинални фарове ли са, ако не пищи по конкретно,моля и за тези сладури дето ги ремонтират,нещо повече,мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Ники!

Пичовете правят всичко с фаровете! Моите са оригинални с лупи. Но слагат лупи и на рефлекторни. И изобщо не си личи! Имат всякакви изгъзици. Дори и ангелски очи. А стари фарове ги събуждат за нов живот! Пишеш Страхил Тошков в google и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди има и няма 2 дена точно такива дневни светлини - меки ленти гледах при киайците. Цената за 2 бр. гъвкав светещ маркуч - 60 см. беше към около 50 лв.

Иначе визията е много добра.

Сега гледах в галерията на Стахил , еми под Номер 19 съм аз :) - http://strahiltoshkov.snimka.bg/tuning/proekti.740473.29995848 и изобщо не си спомням как се казваха момчетата, споням си че ходих в гаража на една кооперация със поздемен паркин и там монтираха моите лупи.

 

Редакция : Ето за какво говоря http://www.aliexpress.com/item/2X85-CM-Car-Flexible-Led-Tube-Strip-DRL-Lights-with-White-Amber-Dual-Color-Function-Headlight/1955037503.html

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш ли снимка правена през деня ? Интересно ми е как и колко осветяват при слънчево време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ммм дааа мн добре е станало аз обмислям да си взимам лупи като тези

Навремето си взех подобни лупи с angle eyes за BMW-то и това ми бяха едни от най-добре изхарчените пари ~500лв. с монтажа.

 

Аз взех само лупите които си влезнаха фабрично във фара без да се реже нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9gag, а? :icon_thumbup: Иначе изглежда много добре. А има ли вариант да се сложи само лентата? И ако да, какви пари горе-долу излиза. Става въпрос за тези, които kesten е пуснал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за всичко. Но се налага отваряне на фара. Ако не се направи освежаване на рефлекторите, си е загуба на средства. Цената на лентата и монтажа е под 200 лева, но си трябва договорка с майсторите.Цените днес са едни, утре други.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно е, че трябва да се говори с майстора. Просто питах за някаква ориентировъчна цена. :) Благодаря! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравей Ники!

Тъй като ти караш американка и си с две светлини за заден ход, тези ще ти подхождат :) В тях има две секции с крушки - едната е за мигачите (на калника), другата е за задния ход и допълнителната светлина за мъгла (на капака). Стъклото е прозрачно. С други думи, каквото имаш, това и ще свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимка на светло може ли? Тъй като от тази не се разбира това опушения вариант ли е или нормалния (clear). Който и да е ми се иска да видя как изглежда на дневна светлина. Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Ники!

Тъй като ти караш американка и си с две светлини за заден ход, тези ще ти подхождат :) В тях има две секции с крушки - едната е за мигачите (на калника), другата е за задния ход и допълнителната светлина за мъгла (на капака). Стъклото е прозрачно. С други думи, каквото имаш, това и ще свети.

Благодаря ти Румене.Разбра ме веднага какво имах предвид.На снимките от близко и на светло е даже по-доре и от на тъмно.Още един път честито,много са яки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало. Изглежда супер съблазнително. Някой ден може и аз да се сдобия с подобни. Иначе браво за проекта. Супер е.

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...