Премини към съдържание

Гуми


nighthawk

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,да ви питам по един въпрос за гумите на каризмичката.Едно приятелче ми даде читави гуми с размер 195/60/14 и ги сложих отпред,а отзад съм с 175/65/14 дали е голям проблем,за сега карам и всичко е нормално,но все пак ако някой е имал опит да сподели,благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в диаметъра между двата размера на гумите е 6 мм, напълно в допустимите граници според онлайн калкулаторите.Ширината не ти е проблем. Не би трябвало да имаш проблеми, освен външния вид на колата, малко по-странно изглежда сигурно, като я оставиш паркирана с извит волан. Можеш и сам да провериш тук примерно http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е само ако автомобила е 4х4. Но с тази разлика дори и тогава не е болка за умирачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко да ползвам темата на колегата, надявам се не се сърди..

От пред 175/65/14 а от зад 175/70/14, калкулатора на Маргел показва :

Разлика в диаметрите на двете гуми: +18 мм (разликата е извън допустимите граници) ...

а майстора от гумаджииницата казва нали не си 4х4 - няма проблем...

Колата е от подписа - Спейс Стар 1.3

 

Как ви се струва, да очаквам ли проблеми след монтажа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко да ползвам темата на колегата, надявам се не се сърди..

От пред 175/65/14 а от зад 175/70/14, калкулатора на Маргел показва :

Разлика в диаметрите на двете гуми: +18 мм (разликата е извън допустимите граници) ...

а майстора от гумаджииницата казва нали не си 4х4 - няма проблем...

Колата е от подписа - Спейс Стар 1.3

 

Как ви се струва, да очаквам ли проблеми след монтажа?

Очаквай проблем, ако се опиташ да я сложиш на местото на резервната - не влиза :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да попитам дали гуми 195/60/15 ще опират някъде(предните) джантите са ми 15" -7J -ET38 разликата в диаметрите е +19мм

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз кажа моето скромно мнение по въпроса с гучите-когато я купих колата беше само с лети 15 цолови джанти и гуми с размер 205/50.Понеже са ми ниски си купих195/65.карах една година и смених предни амортисьори.Просто са допирали малко по малко докато ми ги скапаха и стана по-време на път и т.н.Така че малко по внимателно с гумите. :mitsu-smiley:

Редактирано от james_bond
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...