Премини към съдържание

Патрул, Ланд круизър или Паджеро


Препоръчано мнение

Вече купувам коли само от БГ дилъри с гарантиран електронен запис в официалното представителство. Хондата беше такава, сега се пазаря за един Х-трейл, който пак е същият.

 

 

Forester? Май off-road способностите са му по-големи от на стандартен паркетник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Forester? Май off-road способностите са му по-големи от на стандартен паркетник.

Грозно. Хубу де, предлагат ми аутландер 2.4 ръчка с газ, под 60 000 км. Бива ли тоя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Какво те интересува за него? С такъв бях на старозагорските бани. Но е 2.0 кубика - автомат. Дава ми голям разход над 12 литра смесено по компютър.

Вяла динамика и меко возене (като изключим клатенето за този клас). Модерни еко системи..ала бала... :)

С ръчка е много по-добре, пък и двигателя 2.4 MIVEC е идеален.

 

http://prikachi.com/images/411/7600411H.jpg

 

http://prikachi.com/images/426/7600426X.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От по-старите муцуни е. Има ланди газ, което не ме кефи.

 

Значи предишния модел Outlander II.

Ако не те кефи уредбата я продай.

Иначе двата автомобила са различни.

Галант-а е 100 пъти по кола от всичките смешни паркетници.

Ама нали да e по-висока, полу офф роуд, да светят модерни лампички по таблото, незнам си какво...тинтири минтири. :)

Евтини пласмасарници.

В този случай Паджеро е светлинни години пред всички изброени в темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи предишния модел Outlander II.

Ако не те кефи уредбата я продай.

Иначе двата автомобила са различни.

Галант-а е 100 пъти по кола от всичките смешни паркетници.

Ама нали да e по-висока, полу офф роуд, да светят модерни лампички по таблото, незнам си какво...тинтири минтири. :)

Евтини пласмасарници.

В този случай Паджеро е светлинни години пред всички изброени в темата.

Не влиза в гаража, бе човек ;)

днес замина маздата, давайте идеи за сув :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не влиза в гаража, бе човек ;)

днес замина маздата, давайте идеи за сув :)

.......аз си продавам малкото Паджеро, то със сигурност ще влезе в гаража ти.......бензиново е ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я разкажи повечко за малкото си Паджеро...

.....ами ти го знаеш, Паджеро 3, 2006 год. произведено по ВИН,V6 3.0L, 24valve, 177 p.h.,вкарал съм го от Дубай преди 3 години, тогава беше на 76 к. км. сега е на 115к км( реални ).....с АГУ Романо най високия клас АГУ,напълно обслужено (агр. ремъци, ролки,маслата всички,антифриз,накладки,)....правих 1 път стартер и един път помпата за въздушните спирачки ( те са проблемни на тези коли ) и това е като ремонт.....екстрите ги знае всеки ,който е виждал такава кола......има както летни(всесезонни) гуми 15 цолови Мишелин Латитут с оригиналните джанти ,така и 17 цолови гуми Бриджстоун ДМ-1 на 2 сезона пак с оригинални джанти(ДОТ-а обаче е по стар ,май е 2011 год. )......Склонен съм да дам гаранция на автомобила 3 месеца при сериозни хора......причината да я продам е, че ми отесня......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....ами ти го знаеш, Паджеро 3, 2006 год. произведено по ВИН,V6 3.0L, 24valve, 177 p.h.,вкарал съм го от Дубай преди 3 години, тогава беше на 76 к. км. сега е на 115к км( реални ).....с АГУ Романо най високия клас АГУ,напълно обслужено (агр. ремъци, ролки,маслата всички,антифриз,накладки,)....правих 1 път стартер и един път помпата за въздушните спирачки ( те са проблемни на тези коли ) и това е като ремонт.....екстрите ги знае всеки ,който е виждал такава кола......има както летни(всесезонни) гуми 15 цолови Мишелин Латитут с оригиналните джанти ,така и 17 цолови гуми Бриджстоун ДМ-1 на 2 сезона пак с оригинални джанти(ДОТ-а обаче е по стар ,май е 2011 год. )......Склонен съм да дам гаранция на автомобила 3 месеца при сериозни хора......причината да я продам е, че ми отесня......

То за Вальо. А за инфинити fx 35/45 някой да изока нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не влиза в гаража, бе човек ;)

днес замина маздата, давайте идеи за сув :)

 

Как така не влиза?

Галант и Паджеро (дълга база) са еднакви на дължина и ширина.

Звучи невероятно, но е вярно.

В твоя случай май по-добре за теб и семейството е наистина SUV.

Ти и без това не задържаш кола повече от 1-2 години. :)

Така че взимай Outlander-а.

Чувството да караш на газ, ако газовата е монтирана добре е същото, като на бензин, но е много евтино.

Освен това този двигател 2.4 MIVEC е идеален. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за Вальо. А за инфинити fx 35/45 някой да изока нещо?

.........много добра кола, но за съжаление е със слабо окачване ,което после излиза доста солено на собствениците......носача му е Y-образен и е само един,с един шарнир и по подобие на Галантите, не се сменя само шарнира ,а върви целия носач.....самия носач е много тънък,като направен от стабилизираща щанга и е доста скъп....от Инфинити БГ му искат близо 3000 лв. а иначе отново оригинален но поръчан от другаде е към 1600 лв.....има някакви ментаци китайски ,които са по евтини.......окачването му не е за бг пътищата.....иначе мотора си е Нисански и е доста добър, купето му е добро,с добро антикорозионно покритие....единственото което на мен не ми харесва при старите ФХ-ки е централната конзола......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как така не влиза?

Галант и Паджеро (дълга база) са еднакви на дължина и ширина.

Звучи невероятно, но е вярно.

В твоя случай май по-добре за теб и семейството е наистина SUV.

Ти и без това не задържаш кола повече от 1-2 години. :)

Така че взимай Outlander-а.

Чувството да караш на газ, ако газовата е монтирана добре е същото, като на бензин, но е много евтино.

Освен това този двигател 2.4 MIVEC е идеален. :rulez:

Паджеро 4 е 4,90 мисля без гумата. Не влиза, но най вече не ми трябва чист офроудър, няма да го ползвам. И инфинитито едва ще се натъпче.

Пламен твърдеше, че този 2,4 мивек не е добре на газ.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паджеро 4 е 4,90 мисля без гумата. Не влиза, но най вече не ми трябва чист офроудър, няма да го ползвам. И инфинитито едва ще се натъпче.

Пламен твърдеше, че този 2,4 мивек не е добре на газ.

.........4G69 какъвто го слагат на Грандис и Оутлендър 1 става и държи на газ, но 4B12 ,който го монтират на О2 ,Лансер и т.н. не става......разликата е в клапаните и леглата им,по слаб материал, по различен начин работят и се регулират.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за Вальо. А за инфинити fx 35/45 някой да изока нещо?

......не лош избор са и CX-7 с 2.3 Turbo мотора......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така. Днес огледах О2 с 4в12 и газова уредба. Ръчка, уж на около 60 к пробег. Симпатично сувче. Остава в шортлистата. Така и не разбрах какъв тип е awd.

Вторият е х-трейл дизел автомат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така. Днес огледах О2 с 4в12 и газова уредба. Ръчка, уж на около 60 к пробег. Симпатично сувче. Остава в шортлистата. Така и не разбрах какъв тип е awd.

Вторият е х-трейл дизел автомат.

Има ли колега от Сливен, който да огледа една кола там? Черпенето се подразбира:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не изкараш един Дъстър от завода :D

За мен най-красивите сювчета са Q5 и Q7, особено SQ5, ама съм скъсан за такава играчка. По принцип не се заглеждам по МПС-та с аеродинамика тип врата на дворна плевня, при вида на която всеки аеродинамичен тунел би умрял от смях. Не мога да ти бъда полезен. Наскоро имах оферта за паджеро десняк за 1500 кинта, ама не отидох да видя за какво става дума... дизел ... май 2.5, не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не изкараш един Дъстър от завода :D

За мен най-красивите сювчета са Q5 и Q7, особено SQ5, ама съм скъсан за такава играчка. По принцип не се заглеждам по МПС-та с аеродинамика тип врата на дворна плевня, при вида на която всеки аеродинамичен тунел би умрял от смях. Не мога да ти бъда полезен. Наскоро имах оферта за паджеро десняк за 1500 кинта, ама не отидох да видя за какво става дума... дизел ... май 2.5, не знам.

От патриотизъм бих взел грейт уол, ма...Сигурно ще купя аутлендър, да мога повече от един модел да хуля във форума

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хихих. А ти знаеш ли паджеро 2.5 дизел автоматик дълга база дали е стока? Може да хуля паджеротата, а в галант форума ще хулим заедно :shades:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

То и без това сме извън темата. Може ли да обясните защо ще хулите в Галант форума? :post:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото когато кажем нещо лошо за него, мигом оунърите налазват и ни обясняват колко хубава кола е и ни става по-леко :yes3:

Майтапим се :-) Я го виж какъв красавец е на аватара. Пу пу пу, да не му е уроки.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така. Днес огледах О2 с 4в12 и газова уредба. Ръчка, уж на около 60 к пробег. Симпатично сувче. Остава в шортлистата. Така и не разбрах какъв тип е awd.

Вторият е х-трейл дизел автомат.

Хмм... ръчка викаш? До колкото си спомням 4В12 мотора го продаваха само със CVT кутия. Ръчка имаше за дизелите, а тази комбинация 4В12 + CVT е умряла работа.

Евентуално може да е внасян от Щатите ако наистина е с ръчка. Трябва да го провериш това.

 

Отностно AWD, в 90% от времето е кола с предно предаване. Ако засече приплъзване подава въртящ момент и към задния мост. Има и LOCK режим, но той е до определена скорост. Всъщност режимите са 3 - 2WD, 4WD, LOCK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... ръчка викаш? До колкото си спомням 4В12 мотора го продаваха само със CVT кутия. Ръчка имаше за дизелите, а тази комбинация 4В12 + CVT е умряла работа.

Евентуално може да е внасян от Щатите ако наистина е с ръчка. Трябва да го провериш това.

 

Отностно AWD, в 90% от времето е кола с предно предаване. Ако засече приплъзване подава въртящ момент и към задния мост. Има и LOCK режим, но той е до определена скорост. Всъщност режимите са 3 - 2WD, 4WD, LOCK.

 

Благодаря за мнението. Ръчка е, да. И не е щатски модел, купувана е от Гърция. Итаче паркетните 4х4 режими да почти еднакви при всички японци, единствено сузуки имат по-смислено двойно задвижване, вкл. бавни, но това не ми е основен приоритет.

За Сливен го измислих, в четвъртък ще съм в Трявна, само 130 км. са до Сливен. През Хаинбоаз ли се кара от Трявна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...