Премини към съдържание

Как да залепя 3 бр. оригинални емблеми


Препоръчано мнение

Купих преди по-малко от 2 месеца Mitsubishi Space Star (DG0) 1.3 16V (DG1A) - 82 коня бензин и все още я разучавам.

Намерих в жабката 3-те оригинални емблеми – фирмената емблема и двата надписа Space Star, които трябвя да са на задния капак. Видях, че са лепени с някакво лепило, от което има още следи. Понеже цвета на колата ми е сребрист металик, много-много следите от лепилото не се забелязват, но ако се вгледаш внимателно- ясно се виждат отблизо.

Въпроса ми е какво лепило да ползвам, така че да не се разлепват по никакъв начин, дори и при много ниски и много високи температури. Четох доста за лепилата, но не смея да рискувам с какво да е лепило (тоест няма място за експерименти), защото ако ги изгубя някъде по пътищата, като се отлепят и паднат, трудно ще си намяря други такива.

Надявам се някой колега от форума, който има практически опит с подобен проблем, или е сигурен в качеството на лепилото, което би ми свършило работа да помогне с компетентен съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Въпроса ми е какво лепило да ползвам,

Емблемите не се лепят с лепило, а с двойно лепнеща лента ..;)

На нашия пазар най качествени за сега са лентите на 3М ..

Освен това, вероятността да падне сама е много по малка, отколкото някое дете дето няма работа да ти ги свали, та ако ти е писано да изчезнат, няма да останат на колата ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нитовай ги :). Или ако са от ламарина (а не от алуминий), отзад им завари по една гайка (има опастност да изпече боята отпред на надписа) и ги хвани през ламарината на вратата с болтчета. Но за целта трябва да дупчиш и вратата, затова преди болтовете/нитовете му подложи отдолу силикон или двойно лепяща лента, да не ръждясват дупките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както колегата по-горе е писал с двойно залепващо на 3м.С такова ми залепиха емблемата и на мен бояджията след боядисване на заден капак и вече половин година е без проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайтНай-здравото лепило на пазара в момента е на ceresit FT101. Няма да паднат нито от автомисква ,нито от жега, нито от студ. Ако ги залепиш с него и някога паднат публично ще си отрежа.....каквото се сетиш. Редактирано от gergi_81
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това е другото лепило със супер здравина ,и единствена конкуренция на FT101. Моят сайт Но цената му по магазините е малко под 20лв а FT101 е около 10лв в големите вериги стрителни магазини. И двете лепила са страхотни ,но ако държиш да е прозрачно трябва да вземеш момент тотала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди три години като взех колата ми се налагаше да пръсна задния капак, и съответно трябваше да отлепя тези табели. След боядисването ги залепих с двойно лепящо тиксо (мисля, че беше на Tesla от Кауфланд го взех)До сега не ми е паднало нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята задна емблема е залепих с двойно лепещо на 3M и вече година никакви грижи. Минах през всички сезони и безброй автомивки, няма мърдане :mitsu-smiley: Оригинално емблемите (надписите също) се лепят точно с двойно лепещо поне за Галант. Има и разбира се изключения при други автомобили с нитове, болтове и т.н. Аз мисля, че с лепката е най-чисто, бързо лесно и ефективно. Пък ако някой е решил да крадне емблемата няма спасение. Ако си е хванал с болт или нит най-много да повредят емблемата, както боята около нея и пази боже да кривнат ламарината при опита за махане.

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нитовай ги :). Или ако са от ламарина (а не от алуминий), отзад им завари по една гайка (има опастност да изпече боята отпред на надписа) и ги хвани през ламарината на вратата с болтчета. Но за целта трябва да дупчиш и вратата, затова преди болтовете/нитовете му подложи отдолу силикон или двойно лепяща лента, да не ръждясват дупките :)

Пътко, нИдей тъй бре мойто момче, ще вземе някой да те прочете и, още по - лошо, да ти повярва...форума го четат много хора. :icon_doh:

Емблемите се лепят с двойно залепваща лента на 3М, както Марин каза! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй де, тъй :)

Доколкото разбрах, авторът пита как да закрепи лепенките така, че да не му ги откраднат... Може и грешно да съм разбрал. Залепени мисля лесно могат да се свалят. Но ако са "заковани" пак могат да се свалят, но няма да стават за нищо после. Разбира се, и аз не бих тръгнал да си дупча колата за едните лепенки :). За бъдещите читатели - моля, четете разумно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Тъй де, тъй :)

Доколкото разбрах, авторът пита как да закрепи лепенките така, че да не му ги откраднат... Може и грешно да съм разбрал. Залепени мисля лесно могат да се свалят. Но ако са "заковани" пак могат да се свалят, но няма да стават за нищо после. Разбира се, и аз не бих тръгнал да си дупча колата за едните лепенки :). За бъдещите читатели - моля, четете разумно :)

То може да се свалят барабар с маската и вратата(ПАЗИ БОЖЕ),да не се повредят де! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...