Премини към съдържание

Избор на летни гуми


Препоръчано мнение

  • Отговори 110
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Прекалено голям диаметър ще са. На 16-ки джанти бих сложил 225/50.

В момента карам с 5 милиметра по-високи от 225/50 16, но на 17 цола капли.

215/60 16 идват с 28 мм отгоре на моите. Ще се тормози колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено голям диаметър ще са. На 16-ки джанти бих сложил 225/50.

В момента карам с 5 милиметра по-високи от 225/50 16, но на 17 цола капли.

215/60 16 идват с 28 мм отгоре на моите. Ще се тормози колата.

 

Да де, но дали си заслужава цената?!?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След много експерименти се оказа, че за окачването на галант най - оптималната ширина на гумата е 205. Освен ако искате да ви "водят" волана пътните неравности, това е друг въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Някой има ли опит с michelin pilot sport 4 ?

 

Чудя се дали да са с load index 91 или 94 (XL), като се има в предвид по-твърдото окачване с което съм и размера 225/45/R17. Има вариант със speed index: V, W, Y

 

Приключих с goodyear eagle f1 asymmetric 2. Първите 2 сезона бяха ОК, но 3-тия буквално и преносно беше катастрофа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли опит с michelin pilot sport 4 ?

 

Чудя се дали да са с load index 91 или 94 (XL), като се има в предвид по-твърдото окачване с което съм и размера 225/45/R17. Има вариант със speed index: V, W, Y

 

Приключих с goodyear eagle f1 asymmetric 2. Първите 2 сезона бяха ОК, но 3-тия буквално и преносно беше катастрофа.

 

Перфектни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Перфектни!

 

Взех две за предни. Наистина са много добри :icon_thumbup: Изминах 500 spiritual km - 250 магистрали, 200 планинско извънградско и 50 градско... и съм повече от впечатлен! Еднинствената down side e малко повечето шум, но не е фрапиращо и в бъдеще бих отново заменил за сцеплението. Дано повече сезони и км да са все така добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех две за предни. Наистина са много добри :icon_thumbup: Изминах 500 spiritual km - 250 магистрали, 200 планинско извънградско и 50 градско... и съм повече от впечатлен! Еднинствената down side e малко повечето шум, но не е фрапиращо и в бъдеще бих отново заменил за сцеплението. Дано повече сезони и км да са все така добри.

За шума се обърни към производителя на автомобила http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги летните ми са 205-60-15 зимните 195-65-15 питането ми е!.Дали ще има проблем колата,ако сложа 205-65-15..? да са малко по-високи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за галант 2.5 99 година комби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги летните ми са 205-60-15 зимните 195-65-15 питането ми е!.Дали ще има проблем колата,ако сложа 205-65-15..? да са малко по-високи...

 

Става въпрос за галант 2.5 99 година комби.

 

Същите джанти, 15ки (381 мм):

  • 205/60: 123 мм -> 627 mm
  • 205/65: 133.25 мм -> 647.5 mm

 

Много зависи от състоянието на окачването и офсета на джантите. Ако е омекнало и/или джантите са прекалено навътре (или навън) може тези ~2 сантиметра да са критични и гумите да започнат да упират вътрешно при завиване, вътрешно при натиск (допълнителна тежест или преминаване на дупка или изпъкналост) или пък във веждата на калника.

 

Аз съм с 225/45 R17 -> 634.3 mm със сменени пружини/амове (3 см по-ниски) и досега съм нямал проблем освен при крайно завиване на гумите (забелязах го само със зимните) - леко потъркват вътрешно калника.

Има съфорумци, които карат с 215/50 R17 -> 646.8 mm и твърдят, че няма проблем. При 215/55 R17 -> 668.3 mm обаче вече опирало.

 

Имам спомен, че някой беше писал за този размер, но не си спомням ясно... потърси из форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...