Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Съвсем наскоро споделих за новата си придобивка в подфорума, посветен на Галантите. Та количката дойде с тъмни стъкла на двете задни врати и на задния прозорец. Някой от опит знае ли дали има страни в Европа и Азия, в които да се налагат глоби за тъмни стъкла или направо да е забранено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Производтелите на коли в Европа имат много модели с фабрично затъмнени задни стъкла, което ме навежда на мисълта, че не би трябвало да има такава забрана.

Редактирано от jorisimo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Производтелите на коли в Европа имат много модели с фабрично затъмнени задни стъкла, което ме навежда на мисълта, че не би трябвало да има такава забрана.

 

Да,но те идват със сертификат за качество и монтаж,който върви с документите на колата и при поискване от контролните органи,трябва да се показва. Ако нямаш-сам познай какво ще ти се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....аз съм влизал в Гърция с тъмни стъкла и е нямало проблем........даже на едната ми кола са слагани тук в България....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Паджеро е купено от Б.С. със затъмнени задни стъкла и сертификат за това нещо не съм виждал - може просто да не съм обрънл внимание на документите. С него сме излиали в Румъния, Гърция(страни от ЕС) и Сърбия и Македония - не е имало никога проблем, нито са ни искали документи за тъмните стъкла.

Редактирано от jorisimo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пътувал съм със затъмнени задни стъкла в почти цяла Европа и няма проблем.

Единия Галант е със сложени допълнително в Германия. Така си дойде от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ако оставим чужбина на страна, напоследък много зачестиха случаите в които виждам автомобили с тонирани предни странични стъкла и се чудя дали не им правят проблеми органите на КАТ ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ако оставим чужбина на страна, напоследък много зачестиха случаите в които виждам автомобили с тонирани предни странични стъкла и се чудя дали не им правят проблеми органите на КАТ ?

Те са или на кисели гъзари или на куки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Имах Хонда Стрийм със оригинално затъмнени задни,задни в багажното и заден прозорец.Обиколил съм Европа и проблеми съм нямал никъде.Единствено в България може да ти зададът глупав въпрос........що си ги затъмнил.....някой "умен"полицай

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен сами го задаваи, на Аутлендъра ми бяха затъмнени фабрично и при проверка на документи са ме питали къде съм ги затъмнявал, не си личало. :icon_doh:

 

Не би трябвало да има проблем със задни странични и задно затъмнено.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми за задните стъкла, нито ограничения, но има рестрикции за предните, може да са леко тонирани или затъмнени, но задължително трябва да имат 70% пропускливост на светлина. Това е законът за Англия и предполагам за цяла Европа.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...