Премини към съдържание

Тракане/скърцане/ отзад


Murfi

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Моля за съвет и помощ - от известно време имам много неприятно тракане и скърцане в задната дясна част на колата/зад колелото/ и вече е непоносимо.

Става дума за Каризма 1,8 ГДИ 98г. хетчбек.

Ходих на майстор,но той не видя нищо отдолу и каза,че трябва да се разглоби и по всяка вероятност е или амортисьор или тампон /или и двете/.

Понеже не намирам в Плевен амортисьор втора употреба / ... а няма пари за нови/, ми казаха,че стават от Волво S40.

Молбата ми е за съвет какъв може да е проблема и дали стават други амортисьори,освен такива от Каризма.

Благодаря!

 

P.S. Ако това е проблема и някой има амортисьор за продаване да ми пише на лични или на 0878/922521 или 0887/522521.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Каризмата и Волвото S40 знам, че са правени на една поточна лента, но не бих искал да давам мнение какво и кое пасва от единия на другия автомобил. По другия въпрос, скоро ми сменяваха тампони и се виждат, ако има проблем с тях без да се разглабя колата. Мисля, че и проблем от друго естество би се открил, та не го знам тоя майстор... Моя мина с една щанга, не знам до колко е редно това и дали е стандарт и за другите :D , напъна де що видя желязо и каза, че колата е много здрава, освен заден десен тампон. Показа ми и видях, че беше сцепен, спукан, не знам как да се изразя :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Понеже не намирам в Плевен амортисьор втора употреба / ... а няма пари за нови/, ми казаха,че стават от Волво S40.

Молбата ми е за съвет какъв може да е проблема и дали стават други амортисьори,освен такива от Каризма.

Благодаря!

 

 

Да, стават от Волво S40 и V40, но не знам защо мислиш, че тях ще ги намериш по лесно ..

Аз лично по нашите пътища засичам повече Каризми да се движат, отколкото Волво ..

А и като нямаш 70 лв. за нов амортисьор, защо изобщо я караш тази кола ? ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

Май наистина ще сменя "диагностицика" на проблема и тогава ще реша какво да правя.

Прав е колегата mario64, проверих на едно - две места и цената на новите амортисьори е там някъде, а

от сервиза ми обясняваха,че са на двойно по-висока,което ме навежда на мисълта,че и проблема може да е коренно различен.

 

Приятен ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,колега,вземи един спрей-ВД40,и ако нямаш канал,свали гумата и напръскай всички тампони-7 броя,ако не се лъжа,и виж дали пак ще скърца :mitsu-smiley: лек ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,колега,вземи един спрей-ВД40,и ако нямаш канал,свали гумата и напръскай всички тампони-7 броя,ако не се лъжа,и виж дали пак ще скърца :mitsu-smiley: лек ден.

 

Благодаря за съвета колега!

Само ако може ме ориентирай от къде мога да го намеря този спрей.

Приятен ден!

Редактирано от Murfi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като започнеш от кварталната железария, та минеш през строителните хипермаркети, дори и в хранителните такива има. Изглежда така.

 

http://junakastore.com/userfiles/productlargeimages/product_2058.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е на това му викат хората информация!!!!!!!:icon_clap:

Благодаря много!

Е колега,има ли подобрение след използването на този "вълшебен" спрей?

:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, появиха ми се по-спешни ангажименти и ще "потропвам" поне още десетина дни.

После ще докладвам какъв е резултата.:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, днес ходих на друг майстор! Качихме колата на повдигач - клатене, натискане, усукване, проверка на тампони и т.н. и т.н.Никакъв резелтат.

И той потвърди,че нямам никакви проблеми по окачването.Скърцането е като триене на гума в метал и се оказа,че идва някъде отзад в дясно,сякаш е вътре между колоната зад задната врата и калника.Свалихме пластмасовата капачка на амортисьора, ръсихме с ВД-то по тампона, по гумените уплътнения на петата врата, отдолу по амортисьора и къде ли не - резултат никакъв.

Мисля в неделя , ако ми остане време да свалям пластмасите вътре от багажника и да търся някъде там проблема!

Някой ако има някакви идеи!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, WD-40 се пръска на ръждясалите места(болтове, гайки). Тампоните няма защо да ги пръскате с него. Но за звука който казваш гума-метал, най-вероятно ще да е от някой тампон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И той потвърди,че нямам никакви проблеми по окачването.Скърцането е като триене на гума в метал и се оказа,че идва някъде отзад в дясно,сякаш е вътре между колоната зад задната врата и калника.

99 % съм сигурен, че проблемът ти е в неправилно монтирани горни тампони на амортисьора ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес ходих на друг майстор! Качихме колата на повдигач - клатене, натискане, усукване, проверка на тампони и т.н. и т.н.Никакъв резелтат.

И той потвърди,че нямам никакви проблеми по окачването.Скърцането е като триене на гума в метал и се оказа,че идва някъде отзад в дясно,сякаш е вътре между колоната зад задната врата и калника.Свалихме пластмасовата капачка на амортисьора, ръсихме с ВД-то по тампона, по гумените уплътнения на петата врата, отдолу по амортисьора и къде ли не - резултат никакъв.

Мисля в неделя , ако ми остане време да свалям пластмасите вътре от багажника и да търся някъде там проблема!

Някой ако има някакви идеи!!!

.....Каризмите по принцип скърцат от 3 места: или от амортисьорите,или от тампоните на ст. щанга или от штулките на окачването......шземи едно ВД и първо пръсни по стеблата на ам-те и после покарай, ако скърца продължаваш нататък с пръскането по тампоните на ст. щанга и т.н........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен в началото на лятото се появи много грозно скърцане в задната долна част на колата и когато отидох при Милен се оказа, че скърцат въжетата на ръчната спирачка там където влизат във нещо като водачи отзад. Милен ги намаза или смаза с нещо и скърцането беше до там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

99 % съм сигурен, че проблемът ти е в неправилно монтирани горни тампони на амортисьора ..:)

 

И на мен ми се струва че скърцането идва някъде от там, но колата я имам от почти 3 години и освен тампони на стабилизиращата щанга, една биалетка и предни накладки нищо друго не е пипано по нея, а скърцането се появи от скоро.Тампона на амортисьора го гледахме и си е на пълно здрав.

 

Дай идея какво да направя!:icon_crying:

.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога, ама никога ни си зимай частите които стават за volvo V40 или S40

казвам ти го от личния опит

преди имах volvo v40 от първа генерация която е с японски джанти

 

имаше скърцане като сядаш в багажника или натискаш с ръце

виновника беше:

http://i57.fastpic.ru/big/2013/1216/34/c11683c611d6b65fc90744af7b9ea934.jpg

http://i57.fastpic.ru/big/2013/1216/3c/59b4cd09313219329e8648ea48c31a3c.jpg

 

по каталожните номера излизаше че има японски неоригинал по 20 лева за митсубиси...

 

- каризма?

- не, за колт е!

 

само че като докарат е съвсем друг размер и Форма! поръчваха ми го в сервиза, ходих и лично по магазините..същата работа

 

а на мотофое (оригинал) имаше само 1 бройка (сменят се по 2) на склад в София за по 80 лв. брой

 

след това ме писна, продадох волво и си купих каризма

 

не е точно така, ама има истина)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен скърцаше там дето се закачва седалката (облегалката), тя е с гумено покритие, но след време бие на метал, и един изолирбан и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги и Честита Нова Година на всички!

Бъдете здрави и безаварийно каране!

......Та по моя проблем със скърцането - пръсках отдолу, по амортисьори,щанги, тампони - нищо.Скърцането не спря.

Ден преди Коледа ми се наложи малко офроуд и на каризмичката не и се познаваше даже цвета на боята от кал и мръсотия.

Измих я при един приятел с пароструйка като наблегнах здраво под калниците.......и чудо, потеглих и скърцането спря.Мислех , че ще е така докато е мокра и пак ще почне,но не!

Ходих до София натоварен здраво с 5 човека и багаж - нищо.После до Свищов.....после напред- назад, около 600-650км. и никакво скърцане.

Тъкмо се зарадвах че всичко е история....и до снощи.Качих се в колата,потеглих и пак старата история.Скърца та се нетрае.

 

Та искам да ви кажа ,че се предавам....ще я мисля като се изпролети и позатопли.

 

Трийте темата да не пълним форума с глупости........

Приятна вечер!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...