Премини към съдържание

Регистрация на газовите в КАТ


Препоръчано мнение

С две думи, ако до първи март не минеш в КАТ за смяна на талона - можеш да го сториш и след това във времето, но трябва да се бръкнеш за допълнителен предварителен преглед в оторизиран сервиз, при който да се удостовери че уредбата е правилно монтирана.

Миналите до първи март в КАТ са на облекчен режим - плащат смяната на талона с нов.

Аз минах днес.

Струваше ми 5.20 лв за заявление и 22.00 за огледа в самия КАТ и за издаването на новия талон, в които вече пише "бензин/втечнен петролен газ".

Или общо /за Плевен/ цялата работа - 27.20 лв.

В цената е включена и такса за превод на обслужващата банка.

Катаджиите даже и не погледнаха под капака, биха печата на заявлението и толкоз.

За да те допуснат искат лична карта, двата талона и застраховка.

Паспорт на бутилката, протокол за монтаж на газовата - никой не търси.

Отне ми два часа висене на опашка.

 

Ако наистина така стоят нещата, готов съм да се "жертвам" в името на бюрокрацията и корупцията :icon_censored:

Понеже след март ако отида, с моята антична сонда, ще ми струва доста повече от 70лв за да си узаконя газовата. И все пак ще изчакам да минат Коледните празници, не искам да си развалям настроението още от 2013 :D

До март има доста време, не се знае какво може да стане... в тези безславни времена...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо ще праснат една поправка в наредбата за ГТП...

 

....явно още не са го измъдрили как точно ''законово''да Ви одерат,ако четат тук и по другите форуми,направо си им подсказвате как, след известно време да стане това

 

Ами аз в пост № 28 писах: По-добре да не даваме акъл на тези, които ни дерат, как да го правят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Просто няма такава държава ....

 

Приемат се поправки, наредби, закони, които засягат почти 1млн. хора и никой не може да даде 100% информация какво, как и защо се прави. Това само тука може да се направи.

 

Преди малко гледах по НОВА репортаж и от КАТ и от министерството не можели да споделят повече инфо. Ако те не могат, та кой ще даде тогава. Пародия е меко казано в този случай.

 

Аз лично ще изчакам да мине Нова Година и да се вдигне тази мъгла и тогава ще се предприемат действия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма такава държава ....

 

Приемат се поправки, наредби, закони, които засягат почти 1млн. хора и никой не може да даде 100% информация какво, как и защо се прави. Това само тука може да се направи.

 

И след 6 месеца ще отпадне,просто трябва от някъде да влезе свежи пари в хазната ,едните го направиха с данъци ,другите с такси и регистрации :)

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мхм .... и сега какво стана.

 

Примерно 5 000 човека си смениха талоните, средно по 25лв = 125 000 свежи парички за държавата/КАТ.

 

Еми честито на печелившите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сега ще върнат ли парите на хората, които си смениха талоните? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и съобщението от пресцентъра на МВР

 

Информация за собствениците на автомобили с газови уредби

от 25 Ноември 2013 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Преди малко минах през софийския КАТ. Няма една кола. :icon_n_shutup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Само това с проверка на застраховката ми се стори нереално - мисля, че все още застрахователите не обменят данни с КАТ.

 

Аааа, реално е, Вальо, реално е. Даже може да провериш сам валидността на застраховката си "Гражданска отговорност" тук: http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=1,3&l=bg .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това получих днес на пощата от Фобос:

 

 

Здравейте,

 

Екипът на "Фобос Авто" ООД иска да Ви уведоми за писмените становища, с които КАТ и Автомобилна администрация излязоха във връзка с първоначалните прегледи на автомобили с монтирани АГУ.

КАТ взе решение да регламентира, че определен вид пунктове за ГТП, които изпълнят някои изисквания към оборудване и допълнителна квалификация на персонал, ще правят и първоначалните прегледи на АГУ.

Гражданите, монтирали газови уредби на автомобилите си преди 2 март 2014 година, не трябва да подменят свидетелството за регистрация на МПС. Те няма да бъдат санкционирани от органите на пътна полиция за направеното изменение в конструкцията на превозното средство, но трябва да съхраняват документите за монтажа на уредбата и при извършване на последваща пререгистрация на автомобила да ги предоставят за отразяване в талона. С това съобщение КАТ излезе пред медиите - http://press.mvr.bg/NEWS/news131126_02.htm .

Новите изисквания влизат в сила след 2 март 2014 година и ще касаят само гражданите, които тепърва ще оборудват автомобилите си с газова уредба след тази дата.

 

Поздрави,

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...