Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Надраскана пластмаса на оптитронно табло


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, от известно време ме човърка един въпрос.

Когато светлината попадне под определен ъгъл на защитното стъкло на таблото, забелязвам доста дребни драскотини, които са били от предишния собственик.

Това може ли да се полира и да се премахнат тези досадни драскотини?

Става въпрос за оптитронното табло, което има някакво покритие и се притеснявам дали няма да стане още по-зле.

Същото има и на прозорчето на климатроника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е обикновен плексиглас може. Аз полирах преди време защитен капак на една машина от плексиглас, който беше измит с кореселин и нищо не се виждаше през него :) Ако има някакъв слой нанесен, то предполагам че той е от вътрешната страна и тогава не би имало проблем също да се полира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Проблема Емо е, че не знам каква е пластмасата на оптитрона и дали ще може да се полира и с какво и как?

Има ли професионални фирми, които правят това и има ли колега от форума, който го е правил, за да сподели мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време правих експеримент дали може да се полира защитната пластмасата на таблото. Нищо не стана. Много е мека а и пастите, които ползвах бяха за полиране на метал. С тях твърд плексиглас и дюраплекс плоскости се полират дерфектно, до кристална пропускливост. От пластмаса до пластмаса има много голяма разлика. На това табло за съжаление не съм запознат с каква защитна пластмаса е, но предполагам е като на Колт. Моя съвет е да не се пробваш, защото става по-зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Displex Display Scratch Remover мисля че ще свърши работа. Аз все се каня да го пробвам на дисплея на климатроника и ако стане, да рискувам малко на таблото. И ако и то вземе че стане и не направи проблем до седмица, ще го мина цялото.

Препаратът е немски и представлява бяла паста в червена тубичка. Мисля че са по 5 грама. Слага се малко и се търка с памучен плат предполагам. Кърпичка за очила ще стане 100%. Нещо такова. За по-дълбоки, или ако не стане, се повтаря. Цената му в амазон ком е 7,72$.

 

Има и Display polish classic. Ползват ги за екрани на мобилни телефони, но не за тъч скрийни.

 

И

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паста за зъби+памук или кърпичка за очила,малко повечко търкане пада но си заслужава.Имай в предвид,че трябва и малко водичка но съвсем малко да не се олееш.Успех с начинанието

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1 за пастата за зъби, могат да се постигнат страхотни резултати, но си иска търпение и търкане... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тук обаче забелязвам нещо интересно от програмата на Мицубиши.

 

Разликата в стъклото от обикновеното и оптитронното е в матирането на второто.

 

MR320002 - оптитрон - около 30 долара

MR308821 - обикновено - същото

 

Дали не е по-добре при тази цена да подменя цялото стъкло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай не виждам защо не опиташ с пастата за зъби. Но да не е от тези с примеси за полиране на зъбен емайл, че 30 долара са си 30 долара.

Аз ще пробвам с някоя от горните две пасти, но само ако ги намеря от тук и е под 20 лева.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пастата за зъби е добър вариант но иска доста търкане и доста време ,аз лично ползвам от доста време това полир паста и ефекта е уникален след кратка обработка и е по евтин от добра паста за зъби :).

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пастата за зъби е добър вариант но иска доста търкане и доста време ,аз лично ползвам от доста време това полир паста и ефекта е уникален след кратка обработка и е по евтин от добра паста за зъби :).

Тази паста е интересна във всички аспекти :icon_clap: .Но който няма възможност да си я закупи директно ще излезе с доставката +5лв. ,не че е нещо фрапиращо.Мен лично ме заинтригува,понеже си полирам разни ножчета и неръждаеми детайли,но все пак да напомня че всеки има у дома си паста за зъби :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай Мартин Ветов ,няма ли някое табло от деснячките и да се разберете за цената или да ги размените,ако ти хареса състоянието на пластмасата. В голяма част от случаите не може да се полира пластмасата,особено тая тънката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...