Премини към съдържание

Единия стоп не свети


StanislavB

Препоръчано мнение

Вече имам чувството, че все мойта кола се разболява :) от няколко дни не ми свети десния стоп. Проверих крушката - ок беше, но я смених. Извадих един по един всички бушони - и тези до мотора, и тези в купето под волана. Само тоя за аварийните беше потрошен, но те си работеха. Въпреки това и него смених, но пак не свети пустия му стоп. Отзад доколкото се вижда няма откачено кабелче, пък и аз никъде не съм барникал, че изведнъж да спре да свети.

 

Лошото е, че не знам и къде във Варна да я закарам, то и един псевдо-майстори тука...

Редактирано от StanislavB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам чувството, че все мойта кола се разболява :) от няколко дни не ми свети десния стоп. Проверих крушката - ок беше, но я смених. Извадих един по един всички бушони - и тези до мотора, и тези в купето под волана. Само тоя за аварийните беше потрошен, но те си работеха. Въпреки това и него смених, но пак не свети пустия му стоп. Отзад доколкото се вижда няма откачено кабелче, пък и аз никъде не съм барникал, че изведнъж да спре да свети.

 

Лошото е, че не знам и къде във Варна да я закарам, то и един псевдо-майстори тука...

...........ела в София, ей го къде е ......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз идвах по спешност за друго, но ти тогава нямаше време да ме погледнеш. Тук пък всички хем нямат работа, хем искат за след 1 седмица да отидеш, хем нищо не правят после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз идвах по спешност за друго, но ти тогава нямаше време да ме погледнеш. Тук пък всички хем нямат работа, хем искат за след 1 седмица да отидеш, хем нищо не правят после.

Хех, то сигурно и сега ще е така......кога си идвал че се не сещам......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушката не беше ли двойна,за стопа и за габарита,нали си сложил такава,ако да размени крушките на десния и левия фар и виж какво се случва. Ако пак не свети трябва да мериш с мултицет има ли 12V като се натисне спирачката. Други светлини имаш ли работещи на десния фар?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С една светлина е.

 

За седана не знам, но на комбито е двойна (с 2 жички), случвало ми се е жичката видимо е здрава но не свети (прекъсната някъде в основата).

Провери първо с мултицет на буксата идват ли 12В като натиснеш педала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз взех нова крушка, която си е същата като другата. Може и да се бъркам за светлините, но със сигурност и двете крушки са еднакви и на колата не светят.

 

В случай, че не идва12v какво се прави? Не съм никак по жичкаджийските неща, даже мултицет нямам, но да приемем, че не идват 12 волта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как с една, аз съм почти сигурен, че е двойна - 5/21 W.

Казвам почти, защото ме мързи да отида до колата да я видя. :shock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С една светлина е.

Стоп на Галанта ти с една светлина няма, с две е, и крушката ти е с две жила, едната е 5В за габарита, другата е 21В за стопа........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз взех нова крушка, която си е същата като другата. Може и да се бъркам за светлините, но със сигурност и двете крушки са еднакви и на колата не светят.

 

 

Тогава със сигурност и двете ти крушки са за всичко друго, но не и за стоповете ..:)

Свали крушката от другия стоп който свети и иди с нея в магазина ..;)

Даже ако я сравниш с тези двете, сам ще откриеш разликите, крушката е с 2 светлини (както казаха колегите) и с 4 жички които излизат от балона, за да може както и да я завъртиш при монтажа, все да си свети правилно, 5-те вата на габарит а 21 ватовата светлина на стопа ..

Сега с тази крушка която има само 2 извода ти свети само габарита и то 4 пъти по силно от другия...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем от преди два дни - единия габарит отзад не свети, смених нова крушка - не свети, размених работещатата с новата - от едната страна пак не светва. Светва само при натискане на спирачка. Клемичките на буксата поприсвих, но пак не иска.

Редактирано от srusev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми, вземи си нова крушка и ще светне бре :icon_thumbup:

а, чукча писател :D Измери с мултицет дали идва напрежение при вкл. габарит :rulez:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има духове или аз нещо съм изперкал, но при проверка тази сутрин на крушката наистина се оказа, че в светещия е крушка с две светлини, което си е логично като се замисля :) Странното в случая е, че когато от време на време съм поглеждал в някое отражение зад мен, винаги са светели и двата стопа, а няма логика с тази крушка да е било така. Почвам да си мисля, че някой ми ги е разменил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здр.колеги,карах зад този Галант и направих снимки на 'стоп светлините',хареса ми идеята на колегата заедно да светят 2 крушки при натисната спирачка(2та е светлината за мъгла),та се заемам да го направя и на моя Галант.

Въпрос към Любо Димитров,Светльо,и всички колеги които 'чаткат' от ел.инсталацията на Галанта.....как може да се направи секцията за мъгла да свети хем на спирачка,хем да си свети при гъста мъгла,мисля си за крушка с 2 светлини,или ще трябват още кабели до секцията?

Поздрави...

 

 

http://mmaanekena.snimka.bg/automobiles/galant-ea.716035.35929391

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колеги,карах зад този Галант и направих снимки на 'стоп светлините',хареса ми идеята на колегата заедно да светят 2 крушки при натисната спирачка(2та е светлината за мъгла),та се заемам да го направя и на моя Галант.

Въпрос към Любо Димитров,Светльо,и всички колеги които 'чаткат' от ел.инсталацията на Галанта.....как може да се направи секцията за мъгла да свети хем на спирачка,хем да си свети при гъста мъгла,мисля си за крушка с 2 светлини,или ще трябват още кабели до секцията?

Поздрави...

 

 

http://mmaanekena.sn...716035.35929391

 

А ти сигурен ли си че на въпросният галант когато пусне стопа и му изгасват и двете крушки т.е. и за мъглата и за стопа (че ме съмнява някой да се занимае с подобна налудничава идея :-) ). Както и да е най-лесният вариант според мен е да "пуснеш" по един мощен диод от кабела на стопа към този на секцията за мъгла. Иначе това с крушката с двете светлини го забрави като вариант те на стопа на седана на Галант са едни екзотични цокли дето едва ли ще намриш такава крушка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...