Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Защо ми се клати задницата?


Препоръчано мнение

Амортисьорите са Monroe Reflex - със същите е карана и преди това - но бяха сменяни 2008 и реших че ще е добре да сложа нови.

Върни си старите амортисьори на местата и ако изчезне люлеенето със сигурност ще трябва да им правиш рекламация на новите .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

След като имаш съмнения в стенда им (или в уменията за работата с него), отиди на друго място, където правят реглаж на преден и заден мост. Окачването на галанта не е като на голф. Аз след един лек инцидент ходих 2 пъти на стенд в един сервиз в Габрово и след 2-та пъти колата ми теглеше надясно. Смених сервиза и волана си дойде, колата си държи пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също залгам на задните амортисьори.

При мен беше изпуснал единият и имаше точно същото усещане, което описваш колега.

Отвратително нестабилна кола става. След смяна на амортисьорите всичко си дойде на мястото. Аз сложих ТОКИКО.

 

Възможно ли е да са се объркали при положение, че старите и новите са едни и същи и да са сложили пак единия стар?

Също не би ме учудило някой от новите да е с фабричен дефект. Преди време имах едно Деу с тресящи спирачки, смених предните дискове с нови, но тресенето си остана. После смених сума неща по окачването и задните спирачки, а накрая се оказаха, че единият от чисто новите дискове също беше крив.

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Също не би ме учудило някой от новите да е с фабричен дефект.

И мене също, http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif особено ако не са от официален вносител на марката, а от някое съмнително магазинче . Точно за това го посъветвах да върне старите амортисьори по местата, до колкото разбрах с тях не го е имало проблема с танцуващата задница .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте,имам проблем със задните пружини,преди 2 седмици забелязах,че отдясно е клекнала доста,ходих в 3 различни сервиза и всички казаха,че е от пружини,едната била омекнала...та реших да ги сменя!Поръчах 2 брояpost-20662-087710800 1532941635_thumb.jpg След смяната,колата клекна много,а натоварена при преминаване през легнал полицай или по-големи неравности,направо я чувам как стърже отзад,иначе не поднася,стабилна е,добре си вози,но все пак....къде е проблема според вас?И още нещо,възможно ли е след термична обработка на старите пружини състоянието им да се подобри?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем със задните пружини,преди 2 седмици забелязах,че отдясно е клекнала доста,ходих в 3 различни сервиза и всички казаха,че е от пружини,едната била омекнала...та реших да ги сменя!Поръчах 2 брояpost-20662-087710800 1532941635_thumb.jpg След смяната,колата клекна много,а натоварена при преминаване през легнал полицай или по-големи неравности,направо я чувам как стърже отзад,иначе не поднася,стабилна е,добре си вози,но все пак....къде е проблема според вас?И още нещо,възможно ли е след термична обработка на старите пружини състоянието им да се подобри?

 

Нямам представа дали тези пружини са за твоята кола и модел. Самият факт, че е "паднала" след смяната, ме сасочва, че може би са по-меки от нормата. Сменял съм и 4-те на моя галант без никакъв проблем, но с японски - Tein. Потърси характеристиките на тези пружини, които си сложил и сравни с оригинални или заменяеми на KYB.

 

За скърцането на задницата при преминаване на легнали полицаи е писано в темата - тампони на носачи на задницата, обикновено тези по диагонал от колелото към купето - след скърцането следва прословутото "клатене" в името на темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След смяната,колата клекна много,а натоварена при преминаване през легнал полицай или по-големи неравности,направо я чувам как стърже отзад,иначе не поднася,стабилна е,добре си вози,но все пак....къде е проблема според вас?

Проблема е че си взел грешните пружини .Тези са с дължина 336 мм. и с диаметър на навивката 10 мм. за това е клекнала и стърже .Трябвало е да вземеш 996 838 по Закс, те са дълги 405 мм. и са с навивки 11 мм.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай ся колега, признай си кой те накара да купиш тези пружини...?

 

Не разбирам в какъв смисъл кой ме е накарал?!?Сам реших да ги сменя,имам колега,който има познат,занимаващ се с доставка на части за коли и чрез него поръчах,уточнявайки модела,годината,киловати,коне,комби и т,н

 

Ето и линк към сайта на фирмата за тези пружини-https://webcat.zf.com/?SPR=4

Редактирано от Beoulf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам в какъв смисъл кой ме е накарал?!?Сам реших да ги сменя,имам колега,който има познат,занимаващ се с доставка на части за коли и чрез него поръчах,уточнявайки модела,годината,киловати,коне,комби и т,н

 

Ето и линк към сайта на фирмата за тези пружини-https://webcat.zf.com/?SPR=4

 

За тези критерии (като за моя галант):

1. vehicle category : passenger car

2. manufacturer: MITSUBISHI

3. model list: GALANT VI (EA_)

4. type : info

2.5 V6 24V (EA5A)

Engine capacity : 118 kW / 160 HP

displacement : 2498 ccm

model year : 09/2000 - 10/2004

 

Ми показва:

 

SACHS 996 836

  • Fitting Position : Rear Axle
  • for vehicles with standard chassis, for vehicles with increased ground clearance
  • Model year to : 05/2003
  • Outer diameter: 114 mm
  • Length: 411 mm
  • Diameter [mm]: 10

 

и

 

TRW JCS490

  • Fitting Position: Rear Axle
  • Thickness/Strength: 10 mm
  • Length: 411 mm
  • Outer diameter 1: 114 mm
  • Weight: 1,6 kg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питах кой те накара да купиш грешните пружини?

 

Как да знам,че са грешни,след като ги поръчва човек,който се занимава с това?Никой не ме е карал,сам реших да ги сменя,след като всички ми казаха,че е от пружините.....

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа. Човека, който се занимава с това явно не си разбира от работата... И естествено, негативите остават в теб. Затова не се доверявай на всекиго. Тук, във форума, има доста хора, които знаят и щеше да получиш ценен съвет. За в бъдеще да се знае!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...