Премини към съдържание

Ново попълнение в клуба.


ivd

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на :mitsu-smiley: ,

 

От вчера съм горд собственик на прекрасен Галант. Колата е в Германия , но този уикенд ще пътувам до там , за да си я докарам. Живот и здраве , да я докарам здрава и читава , ще публикувам снимчици , ако има интерес. Годината е 1998, мотора е 2.5 л / V6, скоростната кутия - автоматик, купето - седан.

Извинявам се предварително за "глупавите" въпроси , но това ще ми е първото мицубиши и се чуствам примат пред компютър.

Въпросите , които много сериозно ме вълнуват са :

Смяна на ангренажен ремък - само ремък ли се сменя ? ролки ? или задължително всичко заедно? много ли е трудоемка смяната? (и някакъв порядък за цените на труда и частите, ако е възможно разбира се)

Смяна на масло - какво препоръчвате вие ?

Смяна на масло на скоростната кутия - нямам никаква идея , нито какво , нито къде или как :help:

Въздушни филър/филтри и профилактика на климатроника ?

 

Много ви моля да споделите , какво още трябва да погледна . Неща специфични за марката и модела , които само един :mitsu-smiley: собстевеник може да знае.

 

Сто процента ще изникнат поне още 10000 въпроса, но всичко с времето си.

 

Мерси на отговорилите предварително :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Агренажа се сменя заедно с ролките, да не говорим че ме нако питаш виж много добре и водната помпа.........по принцип бих я сменил и нея ,за да ми е мирна главата после и да не го мисля поне 90 000км. :D За моя мотор (6А12) общо всичко беше около 400 лв., само частите + в.помпа..........за работа не знам колко ще ти вземат щото аз си го правих ..... :) Работата обаче не е за всеки и не се самонавивай да си го правиш сам...........щото щетите са огромни после...... :icon_blush: Твоя мотор е 6А13 и не се различава съществено от моя.......сега горе долу имаш представа за цени на ремъци и ролки и т.н.

Филтрите по магазините струват нормално........г.ф. 20-25 лв. .....възд. ф. 20-30 лв. .........м. ф. 10-15 лв. поленов ф. 30-50 лв. масло моторно - ти си преценяваш какво , но провери в книжката на колата с какво е било досега.......за ск. кутия маслото обаче трябва да се внимава много , горещо ти препоръчвам да видиш в сервизната книжка какво му дават ..........една лека грешка и отиваш в сервиза с 1500 лв. в джоба :icon_blush: Маслото се сменя на 70 000км. и има филтър който струва към 20 лв.

Имай на предвид че тези мотори са с иридиеви свещи, които са скъпи........на мен ми излезнаха 400 лв. общо свещи и кабели комплект..... :icon_blush: но все пак са 6 на бр, не 4 ........ :D

Та ак овсичко е наред ,можеш само с това да минеш..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговора.

За маслата ще направя точно, както ми каза ти - ще погледна сервизната книжка какво са слагали и ще сложа същата марка.

Виж за свещи , не се бях замислял - иридиеви - до тук добре . Каква марка обаче и откъде да си ги набавя ?

Пропуснах да кажа - колата има следния проблем - при спиране от висока скорост (около 200) , се усеща лека вибрация в предницата. Проблема в спирачния механизъм (дискове, накладки и т.н) ли е или се дължи на някакъв проблем в окачването / кормилния механизъм ?

За смяната на ангренажен ремък - аз на опела не си го сменям, не мисля да започна да се уча точно на новата си придобивка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е 6A13 мотора, свещите са платинени:

NGK PFR6G-11

DENSO PK20PR-P11

 

 

Кривенето на дискове е познат проблем - има теми из форума. Смени ги с качествени дискове и накладки преди да се е усилил ефекта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това може да е от външен или вътрешен накрайник- някой да е разбит,но най-често се получава от дисковете.Сваляш ги и ги носиш да им направят един шлайф и след това слагаш възможно най-меките накладки.Поне така се реши проблема при мен след една смяна на дисковете и два шлайфа.В момента съм с накладки от Ниппартс.Дисковете които си купих от тях и те се изкривиха,може би от накладките които тогава сложих,не помня каква марка,но бяха доста твърди и се губеше спирачно усилие. И сега съм пак със старите дискове,и с наклсдки от Ниппартс , (5000км)и няма проблем.Не се занимавай да търсиш качествени дискове, просто няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите.

След малко се врязвам в секция - Магазини и започвам да търся нужните части :good: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ivd а дали е възможно да кажеш за какви пари си взел колата, от кой град, как я избра, защото лятото мисля да си купя същата кола от Германия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наи-накрая !

След 1 седмица ходене по мъките и безброй километри (особено на опашката пред КАТ).

Успях да си докарам и регистрирам "самолета" :)

Само 1 снимчица ще метна тук , ако има интерес (в което се съмнявам), ще сложа още линкове в галерията.

 

Р.S. "Съжалявам за фона зад колата , но ......снимките ги направиха приятели набързо , за да ги пратя по-спешно на брат ми, който не живее в БГ" :icon_blush:

 

http://img254.imageshack.us/my.php?image=p3290002vi7.jpg

 

ivd а дали е възможно да кажеш за какви пари си взел колата, от кой град, как я избра, защото лятото мисля да си купя същата кола от Германия?

 

Колега, цената е нещо много относитено , но след основната инспекция , която ме очаква в събота ще знам дали съм се набутал много или съм взел запазена машина :)

Иначе цената е като на тези , които можеш да видиш в мобиле.де или друг подобен сайт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами честито за красавеца! Да си го караш със здраве и без проблеми :) . В крайна сметка колко ти излезе с разходите по докарването? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами честито за красавеца! Да си го караш със здраве и без проблеми :) . В крайна сметка колко ти излезе с разходите по докарването? :mitsu-smiley:

 

Още не съм направил точна калкулация - бензини , такси , магистрали , КАТ и т.н , но по съвсем груба сметка около 10 000. Може би малко повече , ако хвана и напиша всичко черно на бяло. Това е без гражданската , каското , алармата ......абе стряскащо е , но мисля , че си струва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм направил точна калкулация - бензини , такси , магистрали , КАТ и т.н , но по съвсем груба сметка около 10 000. Може би малко повече , ако хвана и напиша всичко черно на бяло. Това е без гражданската , каското , алармата ......абе стряскащо е , но мисля , че си струва :)

Честито и от мен:) Но не виждам нищо стряскащо в сумата, която споменаваш...на мен дори ми се вижда много, много ниска. Всъщност лева, или евро имаш предвид?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен:) Но не виждам нищо стряскащо в сумата, която споменаваш...на мен дори ми се вижда много, много ниска. Всъщност лева, или евро имаш предвид?

 

Ами левове са , но има и лека уловка - педала (с извинение) германец (не турчин, арабин или някакъв балканец) беше обявил колата за 03.98-ма година в мобиле.де. Както и аз съм написал в първия си пост. Колата беше капарирана от мой приятел пак знаейки , че е 98-ма. Когато обаче подписвахме договора , там изкочи истинската дата - 09.97-ма. Знам, че реално са 6 месеца ....но психологическата граница от 10 години ...беше налице. Представи си колко се вбесих като отидох на крака до Мюнхен с парите в брой....и розовото момче ми каза : "Ееее много съжалявам , ама сигурно служителя ми , който публикува обявите е направил правописна грешка, мога да ви отстъпя 100 евро за това , но повече няма да мръдна, защото вече ви направих отстъпка (което беше истина). Ако искате я купувайте , ако искате - не . Капаро няма да ви върна."

Като цяло беше изнервящо в началото , но каквото било било , купил съм я и много се кефя, което е най-важното в момента. Сега остава и да няма твърде много допълнителни (освен ремъци филтри и тн) неща за правене , но със всички застраховки , аларми и планираните профилактики - цената ще премине 12000, а може и повече да стане. Ще докладвам след събота , каква е присъдата :)

 

Иначе мерси за пожеланията , наистина не съжалявам , че купих тази кола. Живот и здраве , ще я докарам на някоя от сбирките , ако има такива скоро :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами левове са , но има и лека уловка - педала (с извинение) германец (не турчин, арабин или някакъв балканец) беше обявил колата за 03.98-ма година в мобиле.де. Както и аз съм написал в първия си пост. Колата беше капарирана от мой приятел пак знаейки , че е 98-ма. Когато обаче подписвахме договора , там изкочи истинската дата - 09.97-ма. Знам, че реално са 6 месеца ....но психологическата граница от 10 години ...беше налице. Представи си колко се вбесих като отидох на крака до Мюнхен с парите в брой....и розовото момче ми каза : "Ееее много съжалявам , ама сигурно служителя ми , който публикува обявите е направил правописна грешка, мога да ви отстъпя 100 евро за това , но повече няма да мръдна, защото вече ви направих отстъпка (което беше истина). Ако искате я купувайте , ако искате - не . Капаро няма да ви върна."

Като цяло беше изнервящо в началото , но каквото било било , купил съм я и много се кефя, което е най-важното в момента. Сега остава и да няма твърде много допълнителни (освен ремъци филтри и тн) неща за правене , но със всички застраховки , аларми и планираните профилактики - цената ще премине 12000, а може и повече да стане. Ще докладвам след събота , каква е присъдата :)

 

Иначе мерси за пожеланията , наистина не съжалявам , че купих тази кола. Живот и здраве , ще я докарам на някоя от сбирките , ако има такива скоро :)

Просто се радвай на този автомобил, другото го забрави. :D :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не се притеснявай за разликата в датите. Винаги има разлика между датата на производство и датата на регистрация. Не си излъган, всичко си е ОК :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами левове са , но има и лека уловка - педала (с извинение) германец (не турчин, арабин или някакъв балканец) беше обявил колата за 03.98-ма година в мобиле.де. Както и аз съм написал в първия си пост. Колата беше капарирана от мой приятел пак знаейки , че е 98-ма. Когато обаче подписвахме договора , там изкочи истинската дата - 09.97-ма. Знам, че реално са 6 месеца ....но психологическата граница от 10 години ...беше налице. Представи си колко се вбесих като отидох на крака до Мюнхен с парите в брой....и розовото момче ми каза : "Ееее много съжалявам , ама сигурно служителя ми , който публикува обявите е направил правописна грешка, мога да ви отстъпя 100 евро за това , но повече няма да мръдна, защото вече ви направих отстъпка (което беше истина). Ако искате я купувайте , ако искате - не . Капаро няма да ви върна."

Като цяло беше изнервящо в началото , но каквото било било , купил съм я и много се кефя, което е най-важното в момента. Сега остава и да няма твърде много допълнителни (освен ремъци филтри и тн) неща за правене , но със всички застраховки , аларми и планираните профилактики - цената ще премине 12000, а може и повече да стане. Ще докладвам след събота , каква е присъдата :)

 

Иначе мерси за пожеланията , наистина не съжалявам , че купих тази кола. Живот и здраве , ще я докарам на някоя от сбирките , ако има такива скоро :)

И при мен на старата маше разлика, не знам кой какво ми беше казал, но разликата беше с 1-1.5 години....... :mad: Но от друга страна какво от това, важно е колата да те кефи и да е в добро техн. състояние.........това е важното...... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Красавец! Честито за хубавата придобивка! Със здраве да си я караш!

Сега вече другите марки ще престанат да те интересуват :icon_thumbup: :rulez: :plane:

Още не съм направил точна калкулация - бензини , такси , магистрали , КАТ и т.н , но по съвсем груба сметка около 10 000. Може би малко повече , ако хвана и напиша всичко черно на бяло. Това е без гражданската , каското , алармата ......

Добре, че спомена цената, защото аз продавам Галант комби V6-24 от 04.1999 в перфектно състояние за 10490 лв регистрирана, с платен данък и гражданска и хората си мислят, че цената е много висока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...