Премини към съдържание

Труден избор за закупуване на малка кола/нова/


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Наближава времето когато ще закупим нова малка кола в семейството и очаквано започнаха проблемите с избора на такава. Пиша в този форум, защото като първи избор поне засега се очертава новият Мираж. Искам да добавя, че живеем в ЮК. Искам да помоля Вас за съвет каква точно малка кола/като марка и модел/ да закупим според спецификации, надеждност и други неща, от които определено не разбирам. Наясно съм с няколко от изискванията, а те са-малък разход на гориво, максимален комфорт, който може да даде даден автомобил, нулевият пътен данък за конкретно този модел, гаранция... Автомобила ще се кара основно от съпругата ми и от време на време от мен. За зимният период като за начало се спрях на Мицубиши Пинин/около 8-10 годишен/, докато изберем и SUV, което си мисля, че ще е по лесната задача, поради предпочитанията ми към Мицубиши и Хонда. Но за тях по нататък.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Новият Мираж (Спейс Стар) пътува за България от Словения днес.

Другата седмица съм на тест драйв и ще пиша впечатления от колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новият Мираж (Спейс Стар) пътува за България от Словения днес.

Другата седмица съм на тест драйв и ще пиша впечатления от колата.

:good: :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новият Мираж (Спейс Стар) пътува за България от Словения днес.

Другата седмица съм на тест драйв и ще пиша впечатления от колата.

 

Благодаря предварително!Ще чакаме с нетърпение.

п.п.Как ти се струва избора ми за Мицубиши Пинин 2,0 GDI,около 8-10 годишна?Нещо по специално да трябва да гледам?Изчетох доста неща,но винаги може да има нещо което съм пропуснал,или не е било написано от колегите.Мисля да я карам основно през зимните месеци,че отиваме да живеем в район нещо като предпланинския в БГ.Няма да я използвам за офроуд,освен ако нещо чрезвичайно не го наложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не разбирам каква връзка има Пинин с новия Мираж? Коренно различни коли са.

Освен това съпоставяме чисто нова кола с втора упостреба.

За Пинин се гледа, като на стара кола. Тоест всичко, особено двигателя.

Ти карал ли си Пинин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ти Q7-ца карал ли си? :D

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
А моя дядо е гледал един като яде луканка,значи и аз съм ял http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам каква връзка има Пинин с новия Мираж? Коренно различни коли са.

Освен това съпоставяме чисто нова кола с втора упостреба.

За Пинин се гледа, като на стара кола. Тоест всичко, особено двигателя.

Ти карал ли си Пинин?

Не съм карал Пинин.Новата кола ще е за жената,а за мен един Пинин на първо време,че ще се поохарчим,а и да имаме кола за зимата основно.Явно не съм се изразил правилно,за което се извинявам.И въобще не се опитвам да ги съпоставя,а просто питам според вас,дали избора ми е добър.Ясно е че втора употреба няма как да се разбере дали е всичко ок,но ме интересува принципно дали модела е добър за зимни условия като проходимост върху не много сняг и лед.Устойчивост,склонност към поднасяния,нестабилност и други неочаквани изненади.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Моето лично мнение е, че Паджеро (къса база) е по-добрия избор.

Иначе Пинин става за такъв вид терен, който го описваш. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че Паджеро (къса база) е по-добрия избор.

Иначе Пинин става за такъв вид терен, който го описваш. :good:

Благодаря за мнението.Значи не е лош избора на Пинина.Той ще е!Уж ще е за мен,ама жената вика-никаква къса база :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не и давай тя да определя. :D

Кажи и все пак, че Паджеро (в случая къса база) е най-добрата кола не само на Мицубиши, но може би и на японското автомобилостроене изобщо в историята.

Пинин може да и се струва по-сладичък, но разликата е доста голяма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

!Уж ще е за мен,ама жената вика-никаква къса база :D .

Вземай късата база, пък ако се наложи сменяй жената ..:lol:

Значи на нея нов Мираж може, пък за теб къса база не може ..:D

Не се оставяй друг да определя какво ще караш, после ще съжаляваш, пък и при Пинина май нямаш много избор на двигатели ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще е, да изокате и за какво "късо" Паджеро да се оглежда....

Година, двигател....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SUV - овете за мен имат само недостатъци, а предимствата им са или в системен офроуд (вила някъде по чукарите) лов и риболов или в каравани- ремаркета с лодки или подобни. По-високата позиция на седене има повече психологически ефект.

Типичното обяснение колко по-готино е зимата със СУВ не издържа на статистическия факт, че снежните дни по нашите ширини са в 2% от годината, а дори догава зимни гуми на стандартно задвижване решават проблема.

В УК зимата може да е по-влажна, но пък организацията на почистването е по-добра. Вземайте там миража да миряса съпругата, а двете К паунди ги пазете за нещо по-смислено. Иначе паджеро трилитров бензин и още хиляда лири за LPG.

 

ПП. Тук май се оформя мнението да идете на семеен терапавт, който да преразпредели ролите между съпрузите...:icon_thumbup:

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добре ще е, да изокате и за какво "късо" Паджеро да се оглежда....

Година, двигател....

 

Ами има различни вкусове, един иска дизел, друг бензин...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SUV - овете за мен имат само недостатъци, а предимствата им са или в системен офроуд (вила някъде по чукарите) лов и риболов или в каравани- ремаркета с лодки или подобни. По-високата позиция на седене има повече психологически ефект.

 

ПП. Тук май се оформя мнението да идете на семеен терапавт, който да преразпредели ролите между съпрузите...:icon_thumbup:

Много си далече от истината , пък и доколкото разбирам ,тук не се говори за СУВ-ове ( от порядъка на Аутлендър, ЦРВ,РАВ4,и т.н. ) а за истински джипове от класа на Паджеро,Патрул,Ленд круизер и т.н.......

Аз бях също с предубеждение към джиповете, но сега съм на друго мнение...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип никога не съм карал някакъв/или по точно никакъв/ джип и си харесвам лимузините.Но ми се струва че за този предпланински регион ще е по добре нещо такова.Просто специфика на района.Нямам си идея колко снежни дни би имало,но е факт че чистят хората.Все пак по малките пътища може да остават непочистени,а ние отиваме да живеем в район с такава пътна мрежа-не магистрали.Задължително ще я обуя с нови зимни гуми и си мисля че няма да имам грижи.Просто се колебаех каква точно да е голямата кола и затова се ориентирах към ПИНИНА като за начало.Затова попитах уж мимоходом,а се заформи интересна дискусия.Относно терапевта-не знам какво да отговоря.Но не знам да има семейство,където жената да не се опитва да влияе на избора на каквато и да е нова придобивка-от нова къща,до породата куче.Аз го приемам откъм веселата страна и нямам намерение да се засягам.:)Радвам се че поне не ме кара да си сменям любимият футболен отбор с друг.Но благодаря на всички отзовали се с отговори.Ясно ми е,че колкото хора-толкова различни мнения,но се надявах да огранича избора до модела който съм избрал.Единствено бих се разколебал,ако получа повече съвети подплатени с конкретни забележки към избраната засега от мен машина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че е излишно закупуването на кола с висока проходимост, поради опасения за сняг или нещо подобно. Лек автомобил обут с хубави нови гуми за сезона, е напълно достатъчен, а разходите покрай него са далеч по-малки (то само цените на гумите погледнете :)) В градовете се напълни с "джипове" (то jeep си е марка ама...) главно от грандомания...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам SUV, по-конкретно Аутлендър. Искам да го сменя с Паджеро, затова си мисля, че едно Паджеро 3000 кубика,бензин (аз лично предпочитам късата база) ще е подходящ. И аз в началото имах предубеждения към този тип автомобили, но след като покараш известно време и разбираш защо ги има толкова много по пътищата. Факт обаче е, че хубави зимни гуми на лек автомобил и на заснежен път вършат работа.

 

PS.После се похвали с Мираж-а. Много ми е любопино да видя снимки от първа ръка.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам SUV, по-конкретно Аутлендър. Искам да го сменя с Паджеро, затова си мисля, че едно Паджеро 3000 кубика,бензин (аз лично предпочитам късата база) ще е подходящ. И аз в началото имах предубеждения към този тип автомобили, но след като покараш известно време и разбираш защо ги има толкова много по пътищата. Факт обаче е, че хубави зимни гуми на лек автомобил и на заснежен път вършат работа.

 

PS.После се похвали с Мираж-а. Много ми е любопино да видя снимки от първа ръка.

Първо ще изчакам Светльо да покара изпитателно колата и да даде мнение.Едва след това ще вземем окончателно решение.Искам все пак да чуя мнение от първа ръка и то от човек който знае какво да гледа и слуша.Имали сме само веднъж малка кола и въобще не бяхме доволни.Сега ситуацията е променена и се надявам новите модели да покриват нарасналите очаквания.Кажи някоя дума за Аутлендъра,че вероятно той ще е моят SUV и то основно заради двете нови системи за напускане на лентата и следенето на дистанцията и скоростта на преднодвижещата се машина.Лошата новина е че това е най високото ниво на оборудване,ама все пак веднъж се живее.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ще дам обективно мнение за Мираж-а, както винаги пиша РЕВЮТАТА в сайта, с добрите и лошите му страни, според моята гледна точка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип никога не съм карал някакъв/или по точно никакъв/ джип и си харесвам лимузините.Но ми се струва че за този предпланински регион ще е по добре нещо такова.Просто специфика на района.Нямам си идея колко снежни дни би имало,но е факт че чистят хората.Все пак по малките пътища може да остават непочистени,а ние отиваме да живеем в район с такава пътна мрежа-не магистрали.Задължително ще я обуя с нови зимни гуми и си мисля че няма да имам грижи.Просто се колебаех каква точно да е голямата кола и затова се ориентирах към ПИНИНА като за начало.Затова попитах уж мимоходом,а се заформи интересна дискусия.Относно терапевта-не знам какво да отговоря.Но не знам да има семейство,където жената да не се опитва да влияе на избора на каквато и да е нова придобивка-от нова къща,до породата куче.Аз го приемам откъм веселата страна и нямам намерение да се засягам.:)Радвам се че поне не ме кара да си сменям любимият футболен отбор с друг.Но благодаря на всички отзовали се с отговори.Ясно ми е,че колкото хора-толкова различни мнения,но се надявах да огранича избора до модела който съм избрал.Единствено бих се разколебал,ако получа повече съвети подплатени с конкретни забележки към избраната засега от мен машина.

ХАхахахахаха, какви жени си вземате, бре! Всичко, което е свързано с техника - от касетофона за колата до миялната машина - го избирам аз и я питам само от любезност, в стил: "Жена, какво ще кажеш да си вземем пак Ранър?" Отговор: "Моля ти се, купувай го, защото ми писна от 3 месеца да четеш за разни хонди и мазди!"

Пининчето е сладур, ако намериш 2.0 МПИ двигател (да не е ГДИ) - според мен е добре. С десен волан ги има тези сладури по-често, търси в тази посока :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че е излишно закупуването на кола с висока проходимост, поради опасения за сняг или нещо подобно. Лек автомобил обут с хубави нови гуми за сезона, е напълно достатъчен, а разходите покрай него са далеч по-малки (то само цените на гумите погледнете :)) В градовете се напълни с "джипове" (то jeep си е марка ама...) главно от грандомания...

Не е така, един джип има по малко разходи от лек автомобил във времето...........

Не е до грандомания а и до сигурност........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ХАхахахахаха, какви жени си вземате, бре! Всичко, което е свързано с техника - от касетофона за колата до миялната машина - го избирам аз и я питам само от любезност, в стил: "Жена, какво ще кажеш да си вземем пак Ранър?" Отговор: "Моля ти се, купувай го, защото ми писна от 3 месеца да четеш за разни хонди и мазди!"

Пининчето е сладур, ако намериш 2.0 МПИ двигател (да не е ГДИ) - според мен е добре. С десен волан ги има тези сладури по-често, търси в тази посока :-)

Е,десен де,десен!:).Тук на левите волани им викат "обратни".Мога да си намеря всякакъв двигател,но уж четох старателно форума и повечето препоръчват 2.0 GDI.Газ няма да слагам,ще я карам така около година две и се мятам на нещо ново и аз.Няма само жената да се фръцка.А относно питането-в началото от любезност,после мир да има.Ама всичко с годините си.В началото борба за надмощие,а после "само да ти е мирна главата". :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...