Премини към съдържание

Климатик?


Препоръчано мнение

Аз пак да се включа :D

Относно SF серията на МЕ, вярно е че е малко поорязана от към параметри спрямо GE серията, но това е в следствие

новите директиви на ЕС за енергоефективност, както и новите сезонни коефициенти SEER и SCOP.

http://climacom.com/files/documents/ME_ErP_Brochure.pdf

Но това оказва влияние на параметрите на всички марки климатици, които се внасят в ЕС.

Сега за цената на SF 35, тя е 1941 лв. но тъй като модела е на промоция тя е 1574 но това е без монтаж. Със сигурност и цената на SRK / SRC 35 ZJP-S която гледаш от сайта на Кондекс и е 1470 лв. също е без монтаж.

В нашата фирма монтажа е 240 лв.

При Хевито не знам колко е.

Има варианти да си купиш Мицубиши от дистрибуторите на двете фирми, при които монтажа варира от 150 до 180 лв.

но за качество не гарантирам. :D

Надявам се че може да се разчита на колегата който ти е препоръчал Милен. :good:

Също можеш да опиташ и с кредит Енергийна ефективност, при който банката ти приспада 20, но реално 15% от сумата, отпусната за климатика. Ние работим със Прокредит, Райфайзен,ДСК и Сибанк. Мисля че при Райфайзен може да теглиш кредита и ако имаш парите да го погасиш веднага след първата вноска, без допълнителни такси и лихви.

За съжаление ползвам отстъпка, но няма как да мине през софийския офис, ако беше във Варна с удоволствие.

Поздрави и ако има нещо, продължавай с въпросите. :)

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Mitsubishi MSZ-GC35VA и за 5 годиние все още супер тих и не съм имал никакви проблеми с него. Мога само да препоръчам марката, имам нула забележки. :)

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес бях при, определено мога да кажа ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ от condex, избрахме климатика, не е точно инверторен, а е конвенционален http://www.condex.bg/bg/detail/id/9/cid/3

 

SRK / SRC 40 HG-S

Охладителен капацитет, kW:3.6

Отоплителен капацитет, kW:3.92

Консумация в охлаждане, kW:1.12

Консумация в отопление, kW:1.15

EER/COP:3.21/3.41

Енергиен клас:A/B

Ниво на шум в охлаждане, dB(A):Hi:40 Me:38 Lo:34

Размери вътрешно (в/д/ш), mm:268 x 790 x 199

Размери външно (в/д/ш), mm:540 x 780 x 290

Хладилен агент:R410A

Цена, с ДДС:1310 лв.

 

Разликата с този, който бяхме харесали е, че този има повече екстри, нищо че е със 160лв по-евтин, този обаче работи до -5 градуса в режим на отопление, това не значи, че спира, просто ще работи по-трудно, при по-ниски темп ( другия е до -15 ), но след като ще се ползва предимно за охлаждане и само в преходните месеци преди зимата, този е идеален. Цената за монтаж е 200лв без ДДС до 3м.

 

Благодаря на всички включили се в темата. Дано избора се окаже правилен, ако някой има някакъв коментар по този климатик, нека сподели :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да си го ползвате дълго време, без проблеми! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз силно се надявам. Знам, че не е от високите класове, но ни бяха много скъпи. Под 2000лв нямаше да минем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За толкова пари и такова устройство,нямаш право да се оплакваш,ако зимата го пуснеш на топло и не работи,а само дрънчи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много, много не ти разбирам мисълта, но устр безпроблемо работи до -5, а след това просто му пада мощността, но както по-рано споменах в темата, дори няма да му се наложи и при 0 да работи, защото просто сме на парно :). Все пак, ще се радвам да обосновеш коментара, аз от цифрите там нищо не разбирам, това което говоря е цитат от това което ми обясниха, също така, че имат монтирани на не знам си коя си сграда такива и то не едно и две уж само за топлите месеци, но имали проблем с газификацията и се наложило да работят зимата и то при много лоши условия - справили са се без проблем. Освен това, пак казвам, на този етап 2000лв за климатик, който ще се ползва 3х в годината, не ми се виждат рентабилна инвестиция. Та с ще се радвам да кажеш, какво е породило коментара ти?

 

P.S. Освен това, гледам че това ти е първо мнение в темата, а явно имаш познания, можеше да споделиш :))).

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че няма да го ползваш основно за отопление през зимния период, ще ти върши чудесна работа. Честита придобивка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, в къщи, в хола който е към 25кв.м имам сложена една инверторна пръчка ОСАКА, купена за 1200лв преди 6год с абсолютно същата идея като твойта :) Емчи брат, никви ядове, просто щото зор не вижда :D Така, че каквото и да си взел, ще ти върши това, за което е купено :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) за окуражаващите мнения. Че се стреснах малко след това на колегата по-горе ;). Аз също се надявам да няма проблем, определено никакъв особен зор няма да вижда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле,по-добре да не разбираш за какво намеквам.Ако ще използваш климатика в южна България,даже по-добре не чети по нататък. На тоя обикновения климатик,който си го купил,както си забелязал температурата на изпаряване на фреона е до -5 градуса,ако е по-ниска външната температура и пуснеш климатика,след 20-тина минути ще се позачудиш,защо не духа достатъчно топло,а леко хладно. Голямата част замръзват,изобщо не могат да заработят нормално,без значение на колко градуса е,НО това е само при кучешки студ,такъв можеш да изпиташ,ако дойдеш в североизточна България и лично да се увериш,колко работа имат климатичните майстори. Щом ще го ползваш само есента,не би трябвало да те засегнат тия проблеми. И на мен ми ги хвалиха в Сатком-а, че видиш ли,нищо че не е инверторен,пак работел и нямали проблеми,защото били по-добри Мицубишитата. Има прекалено много ако-та,но ти не би трябвало да се притесняваш.Ако искаш зимата,когато стане -10 - -15 градуса,го пусни в студена стая на поне 26 на отопление,за минимум 1 час,така за лично успокоение :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е добър избор, особенно пък за охлаждане и пък толкова мощен а КОНВЕНЦИОНАЛЕН! Като почне да духа ще блъска една ледена струя, после пък ще спре. Комфорт нулев, най-много да те разболее ако си близко до него. Ще има едни големи темературни колебания от он-офф режима. Такава машина е за магазин, не за помещение в което живееш.

Не ме послуша да си вземеш една японка, макар и 2-ра ръка. За тези пари щеше да има и плазма и йонизация че може и самопочистващи се филтри че и аспирация. За точността на подържане на температурата да не говорим, за ефективност и икономичност въобще, тука сравнението е като между жигулка и твоя автомобил.

Както и да е, дано са ти дали съвет за избора на тази машина след оглед на помещението.

Това е лично мнение, нали знаеш каквото и да си вземеш винаги се намират хора които ще ти кажат защо не взе това или онова. Така че честито и дано ти върши работата за която си го взел все пак е :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм го ВЗЕЛ, тази седмица ще се случат нещата, ако пък такова да вземем този: http://www.condex.bg/bg/detail/id/80/cid/4

 

SRK / SRC 35 ZJP-S

Охладителен капацитет, kW:3.5 (1.0-3.7)

Отоплителен капацитет, kW:4.0 (1.3-4.8)

Консумация в охлаждане, kW:1.06 (0.21-1.24)

Консумация в отопление, kW:1.09 (0.29-1.58)

EER/COP:3.30/3.67

Енергиен клас:A/A

Ниво на шум в охлаждане, dB(A):Hi:39 Me:32 Lo:23

ниски/средни/високи обороти:Hi:41 Me:36 Lo:27

Размери вътрешно (в/д/ш), mm:268 x 790 x 224

Размери външно (в/д/ш), mm:540 x 780 (+62) x 290

Хладилен агент:R410A

Цена, с ДДС:1470 лв.

 

Има по-малко екстри като филтри и ала бала, но?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам iskrata да се намеси и да каже мнение, все пак работи това :), разбира се, оценявам на всички мненията и благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм го ВЗЕЛ, тази седмица ще се случат нещата, ако пък такова да вземем този: http://www.condex.bg/bg/detail/id/80/cid/4

 

 

 

Има по-малко екстри като филтри и ала бала, но?

Вземи инверторен климатик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! :icon_bye:

Да обобщим информацията до сега:

1.Колегата Рангел има нужда от климатик за помещение около 30 м2., като предполагаме

че е със с сменена дограма и евентуално с изолация. :moil:

 

2. Климатика ще се използва основно за охлаждане през лятото, като ще е отворена вратата

и към другата част от жилището, евентуално да пречупва температурата. Също ще се използва

и през преходните сезони за отопление, а през зимата има централно парно отопление.

 

3. Рангел си е определил бюджет до 1500 лв., иска японски климатик, нов, не иска китайски и не желае втора употреба.

Мисля че не съм пропуснал нищо, ако не е така моля поправете, но инфото стана много разхвърляно.

Рангел си е харесал модел Мицу Хеви, 14-ка, конвенционален за 1310 лв.

Хевитата нямат 12-ки тоест по-малкия модел който е 10-ка SRK / SRC 28 HG-S за 1130 лв. ще му е слабичък.

В мненията по-горе, колегата milenjs спомена, че "като почне да духа ще блъска една ледена струя, после пък ще спре.

Комфорт нулев, най-много да те разболее ако си близко до него. Ще има едни големи темературни колебания от он-офф режима.".По принцип има логика в думите му,тъй като точно така работят конвенционалните климатици т.е. работят на пълна мощност до достигане на желаната температура и после спират, но с уговорката че всичко е въпрос на настройка на режима на работа.

Ако се настрои една нормална температура около 22-23 градуса и 1-2 степен на вентилатора и климатика не се спира,

неудобствата по-горе ще бъдат избегнати. :) Естествено ако се търси ударно охлаждане и се настрои 16 градуса и 4 степен на перката ще избягат и белите мечки. :D

В мнението на колегата stevensgr също има истина, но при условие, че климатика се ползва при температури под - 5 градуса.

А за съвета му да си екпериментираш при -10 -15 градуса, също е прав, но какъвто и климатик да пуснеш при -15 на 26 градуса, би се замислил. :)

Все едно докато спиш да ти хвърля една торба цимент на гърба, да ти шибна два шамара и да ти извикам "Бягай" :D

естествено че и ти първите 5 минути ще даваш заето.

Моят съвет е ако имаш възможност да си промениш решението за модела вземи инверторния SRK / SRC 35 ZJP-S.

Все пак това е инвестиция, която правиш за следващите 8-10 години. Разликата в цената от 160 лева,

не е толкова голяма и ще се стопи след първите 2 години със сигурност.

За разликата в комфорта няма да коментирам.

Дано не съм обидил никого с моето мнение, тъй като не претендирам, че съм някакъв голям капацитет,

но лично аз вих заложил на инверторния.

Поздрави и лек ден! :)

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем за 160-те лева. Мисля, че и след това мнение, което обобщи нещата, както и мнението на колегите в предишните постове, минаваме на Инверторния :)... Благодаря отново!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно накрая всички бяхме за инвертора :), а в момента го монтират. Отново благодаря на всички, имаше доста смисъл от темата, дори сменихме избрания модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Въпросче, когато работи в режим на отопление, конденза през същата тръбичка ли излиза?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато се топлиш, тече от външното тяло.

Когато се охлаждаш, тече от вътрешното.

Или казано иначе, конденз имаш само при охлаждане и то от вътрешното тяло, като водата се изнизва навън по гофрето....

...............................

По външното тяло, при отопление, имаш обледяване - което се стопява и тече при процеса саморазмразяване на външната пита.

Впрочем, като се замислиш - обледяването също е следствие от конденза на външното тяло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато се топлиш, тече от външното тяло.

Когато се охлаждаш, тече от вътрешното.

Или казано иначе, конденз имаш само при охлаждане и то от вътрешното тяло, като водата се изнизва навън по гофрето....

...............................

По външното тяло, при отопление, имаш обледяване - което се стопява и тече при процеса саморазмразяване на външната пита.

Впрочем, като се замислиш - обледяването също е следствие от конденза на външното тяло...

Много точно обяснено, няма смисъл да задълбаваме в подробности. :icon_thumbup:

Само да добавя, че конденза или замръзването на външното тяло се появява когато между 0 и -5 градуса има влага

във въздуха, под - 5 градуса няма голяма влага, а и няма значение,

така или иначе само Мицубишитата работят :mitsu-smiley: :rulez:

Другите марки или бръмчат или цепят висулките! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...