Премини към съдържание

Климатик?


Препоръчано мнение

От това - нищо не разбирам. Възможно ли е, да ми дадете някакви съвети. 99,9% климатикът ще е Mitsubishi, защото в другото ми вкъщи имаме и... 7г. ако не и повече НЕ Е МРЪДНАЛ. http://www.condex.bg/ ако е възможно от тука да се препоръчват модели, защото май покрай приятелката ми, ще имаме отстъпка, разбира се приемат се и други предложения за цени.

 

Климатикът, най-вероятно ще бъде поставен само в хола, другия вариант е - климатик с едно външно тяло и две вътрешни, но с нищо не съм на ясно, така че очаквам всякакви съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Искрен (iskrata) работи в мицубиши електрик, той може да те посъветва най добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, макар че са дъщерни фирми на холдинга Мицубиши,

Мицубиши Хеви и Мицубиши Електрик имат съвсем различна политика и моделна гама относно климатиците.

И двете фирми имат качествени продукти и всичко е въпрос на личен избор.

Аз лично съм пристрастен, тъй като работя в Мицубиши Електрик офис Варна http://www.climacom.com/

и имам наблюдения основно върху нашите модели.

Не знам по каква линия има възможност за отстъпка приятелката ти, но е добре да се възползваш,

тъй като цените и на двете фирми не са от най-ниските, но това съответства и на качеството на продуктите.

Като казваш хол, си представям стая от порядъка на 20-25 кв.м при подменена дограма и евентуално изолация

модел 12000 BTU или както го водят японците 35-ца, т.е. 3.5 kW отдаваема мощност при отопление е достатъчен.

Но това е при условие, че говорим за японски климатик. :callgsm:

Относно варианта мулти сплит система или 1 външно 2 или повече външни, моят съвет е не се набутвай.

1. Неудобството от работа на всички вътрешни тела само в един режим на работа - отопление или охлаждане!

2. По-високата цена спрямо 2 или 3 отделни климатика, учудващо но е така и то при всички марки независимо дали китайски или японски. :rolleyes:

3. Неприяностите причинени от евентуалната повреда във външното тяло,тъй като компресора и електрониката са усложнени, т.е. оставаш без климатизация във всички стаи. :mad:

Тъй, че моят съвет е два отделни климатика!

Изборът за марка и модел оставям на теб.

Отиди в офиса на колегите от Кондекс, заповядай и в нашия офис на бул. Вл. Вазов 52 и избери най доброто.

Ако имаш други въпроси пиши на лични ще ти отговоря с удоволствие.

Поздрави! :rulez:

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много изчерпателно обяснение на iskrata.

Аз ще се обадя малко не на място, понеже доколкото разбирам, си говорим само за климатици Mitsubishi. Но само искам да изкажа впечатления от нашия климатик. Като цяло съм доволен, единственият му проблем е, че зимата адски много бръмчи, когато го надуем да кажем на 27-28 градуса (аз по принцип не обичам толкова топло, но някои членове на сем. обичат). Една вечер се събудих от бръмченето, при условие че климатика е през три стаи на отсрещната фасада на блока... дори си помислих да не се е пръснал компресора. Всъщност оттогава май бръмчи малко повече отколкото преди... Възможно ли е да му се е прецакал някой тампон/пружина? Климатикът е Fujitsu General. Иначе си грее и ветрее супер, чат-пат му чистя филтрите.

Доста се колебах, когато го купувах... относно марка и модел. Избрах 12-ка да сгрява по-лесно :). Искаше ми се да се "изгъзаря" с Мицубиши, но по-високата цена ме спря. А реално погледнато, преди 2-3 години платихме за въпросния климатик 1250лв всичко. А на Мицу най-евтиното предложение е 1300лв... :icon_blush: Бивало е да почакам малко :icon_angel:

Климатици Мицубиши къде се произвеждат? Нашият е сглобен в... Тайван ли беше?! Което пак е по-добре отколкото Турция :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам за новите модели от 2013 не ги намерих обаче във вашия саит Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-SF25VE и MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE Има и още един ама той е на почти двойна цена :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Климатици Мицубиши къде се произвеждат? Нашият е сглобен в... Тайван ли беше?! Което пак е по-добре отколкото Турция :)

Относно моделите за домакинството, за японския пазар се произвеждат в Япония, а за целия свят се произвеждат в завод в Тайланд от преди 25 години. :)

Относно бръмченето ми е много трудно така да изкажа мнение,без да съм го видял лично, но е добре ако е в гаранция и се прави профилактика всяка година, да кажеш на техниците това което те притеснява. :)

 

Да те питам за новите модели от 2013 не ги намерих обаче във вашия саит Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-SF25VE и MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE Има и още един ама той е на почти двойна цена :)

Ето малко параметри за моделите, които ме питаш:

http://climacom.com/files/documents/PRICE_LIST_2012_wall_mounted_site_version2013_frame.pdf

Честно казано този модел е от преди 2 месеца и нямам все още някакви впечатления от него или както се казва

още не е изкарал "една зима" :D .

Иначе от 6 месеца му правим тестове в 2 хладилни камери, в офисите в София и Бургас и резултатите са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цените виждам, че са доста високи, но за такива неща не обичам евтиното и после да съжалявам. Все пак всеки може да се включи с мнение за друга марка. Благодаря за бързите отговори до сега.

 

А може ли разяснение, разликата между:

 

DC Inverter и Hyper Inverter

Инверторни системи и Конвенционална техника?

 

В site-а climacom.com най-евтиния вариант за 35-тица е 1941лв така ли? http://www.condex.bg/bg/detail/id/80/cid/4 тук е 1400лв, защо такава разлика?

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами DAIKIN бяха едните,а другите мисля NIPPON,ама и тук може да се включи Искрен (без да е пристрастен :D ) да каже някоя дума.А тук можеш прочетеш някое мнение ,доста е добър този форум за техника.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайкин, но да не е китайски, че на работа взехме един такъв, по зле е от масовките :) Иначе и аз съм с :mitsu-smiley: Моя е 95 набор, купен употребяван. Работи безупречно, тествал съм го на -10-20 градуса и работи, за разлика от тия на комшиите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 2 Mitsubishi - GC35 & GV255. Само добри думи и за двата, втория е оригинален японски, дори и батериите в дистанционното са на Mitsubishi.

Аз ако съм на твое място си си купувам или FD серията на ME FH-25, или втора употреба оригинален японски, за този вариант се свързваш с този човек и оставаш доволен - Александър .

SF серията въобще не я гледай, с толкова орязани параметри и от към производителност и от към материали, по старата GE е доста по добре от нея, а и е изпробвана вече 2 зими...

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втора не искам, чисто нов ще е. Алеле човек, какви са тези 2000лв :)))... Аз за сега съм се огледал в този:

 

SRK / SRC 35 ZJP-S

Охладителен капацитет, kW:3.5 (1.0-3.7)

Отоплителен капацитет, kW:4.0 (1.3-4.8)

Консумация в охлаждане, kW:1.06 (0.21-1.24)

Консумация в отопление, kW:1.09 (0.29-1.58)

EER/COP:3.30/3.67

Енергиен клас:A/A

Ниво на шум в охлаждане, dB(A):Hi:39 Me:32 Lo:23

ниски/средни/високи обороти:Hi:41 Me:36 Lo:27

Размери вътрешно (в/д/ш), mm:268 x 790 x 224

Размери външно (в/д/ш), mm:540 x 780 (+62) x 290

Хладилен агент:R410A

Цена, с ДДС:1470 лв.

 

... ама не знам върши ли ми работа?

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е лоша, хевито са добри по принцип. Дай малко ТТ данни за помещението, гледам търсиш 3.5 KW машина но FD25 ще топли и охлажда повече от този който си показал а харчи доста по малко ток, ако го ползваш основно разликата в цената ще се избие за година две, а комфорта с него ще е в пъти повече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко пояснение, на топло ще се ползва много малко, само приятелката като и е студено преди да пуснат парното, после се спира и си има ТОПЛОФИКАЦИЯ, лятото само вечер, защото нас по цял ден ни няма и двамата и чак след 18:00 се прибираме. Тоест Лятото 2-3 месеца и преди зимата, това ще му е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко пояснение, на топло ще се ползва много малко, само приятелката като и е студено преди да пуснат парното, после се спира и си има ТОПЛОФИКАЦИЯ, лятото само вечер, защото нас по цял ден ни няма и двамата и чак след 18:00 се прибираме. Тоест Лятото 2-3 месеца и преди зимата, това ще му е.

Че то за тая цел си вземи Мидеа за 600 лв :D

А аз да попитам - какви са компресорите ма Мицубиши и Фуджицу? Предполагам и на двата са лично производство, не ползват други? Мерси :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не повече от 30м2 е помещението, но нека да е по-мощен, за да може да ходи студено и в другите стай, разбира се без да се искат чудеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже http://www.condex.bg/bg/product/cid/4 тук не виждам FD25 предполагам, че е на Мицубиши Електрикс, може ли да кажеш, кой модел от тези?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

FD и FH са модели на Митсубиши Електрик затова ги няма при вносителя кондекс на Хеви. Колегата Искрен щом работи в климаком може да ти уреди предполагам някоя отстъпка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SRK / SRC 35 ZJX-S най се доближава до FH серията но и по цена отива натам а пък отстъпва по параметри. Абе какво и да гледам все това FH25 ми хваща окото :icon_thumbup:

Защо не провериш как стоят нещата с кредит енергийна ефективност? Мисля че програмата още е в сила и едно 20% май финансираха, така ще може да си вземеш по скъпа и качествена машина, естествено с разправия с бумащина.

Не размисли ли за втора употреба, за 1400 ще си вземеш машина убиец а от подходящия човек няма да имаш никакви ядове и с подръжката и с гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма - мощен компресор, голямо външно тяло,добър процент на запазване на енергия при ниски температури, много си е добра машинката и ще ти върши чудесна работа все пак е :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...