Премини към съдържание

Апарат за кръвно налягане


Препоръчано мнение

Налага се да купя апарат за кръвно налягане.

Засега основният пациент е на 75+ години.

Тоест, отпада варианта с маншет за китка.

Спрях се на МИКРОЛАЙФ BP A200

Цената му варира 160-200 лв.

Мислите ли, че апарата е читав/тоест, притежава ли го някой/ и дали за тези пари може да се намери нещо по-добро?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, какъвто и апарат да вземеш, все ще върши работа за целта. Апаратите се делят на три вида: механични (най-точни), електронни за над лакътя (малко по-малко точни) и електронни за китка (най-неточни). Т.е. ако пациента не може да ползва механичен апарат, му вземи електронен за над лакътя. Те пък се делят на два вида: автоматични и полуавтоматични. Първите са добри, но искат силни батерии. Надуването при вторите става механично и спестява батериите. И идваме на най-важната точка: колко точни са. Тук вече е въпрос на нов модел, технология на отчитане, колко и как е тестван и какви екстри има... което определя и бюджета.

Като марки, поне аз препоръчвам Омрон, Микролайф и Сендо (за последния не съм мн. сигурен). Омрон (някои казват бил Мерцедеса при кръвно апаратите) - аз лично не го харесвам, все пак идва от Америка и тук се продава само в големите комерсиални вериги. Микролайф - фирма (европейска, не помня точно, май Швейцария), строго специализирана в мед. оборудване... Забележи при лекарите (да кажем семейните) като идеш - апаратите на врата са им на Микролайф :) (за механичните говоря). Така че, според мен, си се спрял ма правилната марка. А относно модела... зависи от бюджета. На мен този бюджет ми е висок, затова бих избрал нещо такова: цък; мисля към 60 лв ли беше последно, не помня... Но в крайна сметка си останахме на механичен засега, защото... хем бюджет няма, хем и ел. апарата се превръща в мания в един момент (зависи психиката на пациента колко е податлива) :)... просто е супер удобен за ползване.

Прочети всъщност тук какво представляват точно технологиите на Микролайф, кои от тези всички на пациента му трябва, и така ще решиш кой апарат да му вземеш. До колкото аз разбирам:

PAD е технология за отчитане на аритмия (тази и най-евтините модели я имат)

MAM осреднява стойностите от три измервания за по-достоверни резултати. Спестява ми усилията, иначе трябва да меря три пъти и да смятам, пък може да не съм в състояние :icon_blush: ... но ако е такъв случая, хич няма да ме вълнува колко пъти съм мерил и дали съм осреднил :)

Честно казано, нито една от двете екстри, не мисля че е крайно нужна. Иначе всичките модели си мерят еднакво точно според мен :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нашия вкъщи не е ОМРОН, но купихме за колежка инхалатор и няколко други неща, фирмата е много добра, така че още един глас за ОМРОН.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За марка не мога да препоръчам,но като модел според мен по-добре да бъде механичен(електронните изискват прецизно позициониране на датчика над радиалната или брахиалната артерия,което е трудно и дава неточности в измерването).От друга страна зависи кой ще мери налягането-за самия пациент е по-лесен елктронния вариант,но не е голяма философия да бъде обучен да долавя тоновете на Коротков аскултаторно.По отношение на маншета-повечето съвременни апарати имат вградено вътре едно "желязо",което гадно се впива в мишницата и особено при по-пълни хора затруднява измерването.Тъй че търси без "желязо" и по възможност с по-дълъг маншет.

Редактирано от Shamy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ползване в къщи,този апарат е перфектен http://www.omron-healthcare.com/eu/en/our-products/blood-pressure-monitoring/m3 .В работата ми се използва същия модел,на ден се мерят над 100 пъти кръвното налягане,работи без проблеми.Ориентировъчна цена....129лв.Едни зарядни батерии,и си готов. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... да бъде обучен да долавя тоновете на Коротков аскултаторно.По отношение на маншета-повечето съвременни апарати имат вградено вътре едно "желязо",което гадно се впива в мишницата и особено при по-пълни хора затруднява измерването.Тъй че търси без "желязо" и по възможност с по-дълъг маншет.

Брех, колега, по Коротков има шест тона! То за мен е трудно, камо ли за 75 годишна баба да ги схване!

Иначе за маншета и "желязото" си прав - доста е некомфортно ако не е с английски цип.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

За ползване в къщи,този апарат е перфектен http://www.omron-hea...e-monitoring/m3 .В работата ми се използва същия модел,на ден се мерят над 100 пъти кръвното налягане,работи без проблеми.Ориентировъчна цена....129лв.Едни зарядни батерии,и си готов. :)

 

Лазо, при вас няма ли някакви опции с отстъпки за медицински работници?

За модела който препоръчваш, или за този който аз търся?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Лазо, при вас няма ли някакви опции с отстъпки за медицински работници?

За модела който препоръчваш, или за този който аз търся?

 

Виж тук, твърде способна цена, както казва дядо Вазов :)

Аз лично се колебая между тези двата:

http://www.omron-healthcare.com/eu/en/compare

 

Единствената разлика е, че по-скъпият има възможност за връзка с компютър. Не мога да реша обаче, дали тази екстра струва 60 лв :icon_hmm:

 

Има възможност за евтина доставка от UK, 2.5 лв/кг, изпробвано много пъти. Ако се интересуваш звънни, или на ЛС. ДДС на Дянков повече не плащам :)

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо,опции няма,дарение са.От преди 2-3г.Другата опция е ''Метро''.Този модел бе около 95лв преди 2г,та им взех на мойте родители друг модел по евтин,върши работа добре,още не са го счупили http://aparati-za-merene-na-kryvno.pazaruvaj.com/citizen/ch-452-p77106216/ . :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

И аз съм за Omron. Имам наблюдения (с продължителни паралелни измервания в болнична обстановка) от модела Omron M10-IT.

Купувал съм 3 броя - първият от бг, последните 2 от UK. В момента цената там е много добра, и дори с доставката може да ти излезе по-евтино от бг: http://www.amazon.co.uk/Omron-Pressure-Dual-User-Facility-Dual-Size/dp/B001DBQIJW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1358757232&sr=8-1

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес в една аптека (най-посещаваната от нас в града заради качественото обслужване, продуктите и добрите цени) загледах апаратите. Преди време щях да купувам от там Микролайф, но се отказах. Но днес видях апарати РосМакс на по-ниски цени от всички, които съм виждал до сега. Имаше автоматични апарати за към 45-50 лв с 5 години гаранция (гаранцията е важен елемент). Та, ето още един възможен вариант... макар че Омрон-а заема челните редици в темата :). За РосМакс нищо не мога да кажа, точно за това използвам темата да чуя евентуално мнениея :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че няма как да пробвам всички апарати и чак тогава да купя....

Но благодаря за всички предложения.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че няма как да пробвам всички апарати и чак тогава да купя....

Мяташ две оки мавруд в тумбака, вдигаш кръвното и тръгваш по аптеките да тестваш... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мяташ две оки мавруд в тумбака, вдигаш кръвното и тръгваш по аптеките да тестваш... :D

Сомалията, както обикновено дава най-мъдрите решения на привидно сложните проблеми :icon_thumbup:

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мяташ две оки мавруд в тумбака, вдигаш кръвното и тръгваш по аптеките да тестваш... :D

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Че той няма да тества хапчета за кръвно бре ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, и аз съм изправен пред същата дилема в момента ... Апарата ми трябва за баща ми, който преди 14 дни преживя сериозен инфаркт и от сега нататък ще трябва стриктно да си следи кръвното няколко пъти на ден . Единственото условие е апарата да мери възможно най-точно и да е лесен за употреба ...

 

 

 

ПС. Вальо ти купи ли нещо ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, взех microlife BP 3AG1, напълно автоматичен, с маншет за над лакътя, 3 години гаранция, памет 30 измервания, сензор за аритмия и цена 91 лв.

Работи точно, при 5 измервания едно след друго, дава разлика до 3 единици в налягането.

http://www.pulsapteka.com/microlife-bp-3ag1

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...