Премини към съдържание

А жилетчици набавихте ли вече?


bone

Препоръчано мнение

Точно карах кусовете като го направиха 130. Даже изпитващия каза да внимаваме понеже е сменен закона (за кой ли път). :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Точно карах кусовете като го направиха 130.

Кога беше това? И аз не знаех, че е 130. По едно време се носеха слухове, но незнаех че са го приели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От поне 3-4 години е така със сигурност. Да не говорим че и с 140 спокойно може да си караш без да се притесняваш от проблеми. Минавал съм с такава скорост много пъти покрай патрули на магистралата и не са ме спирали. Дори и да те спрат, поради морално остарялата техника винаги при едно евентуално дело че не е вярно показанието, ще спечелиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До 20км/ч превишение се пише фиш, не акт и на повечето катаджии не им се занимава (за малко пари е, не се отнемат точки), затова настройват радара да пищи над тази граница :icon_angel: , че там по-лесно се изкарва някой лев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Причината е че, за да си виновен, трябва да си го направил умишлено. Стандартно му дават грешка на скоростомера 5% и няма как да докажат, че просто не си знаел, че караш по-бързо.

А иначе мен ме спряха веднъж на магистралата с 146 км/ч :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много и от това с какръв размер гуми си. Скоростомера показва вярно ако си с гумите за които е изчислен заводски. Ако си с по-големи гуми от оказаните за модела в диаметър се движиш с по-висока скорост от тази която ти показва километража! Естествено ако скоростта не ти я измерва GPS :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много и от това с какръв размер гуми си. Скоростомера показва вярно ако си с гумите за които е изчислен заводски. Ако си с по-големи гуми от оказаните за модела в диаметър се движиш с по-висока скорост от тази която ти показва километража! Естествено ако скоростта не ти я измерва GPS :)

Чудя се дали няма автомобил, при който просто да въведеш размера на гумите в борд компютъра и да си сигурен, че няма грешки при отчитането... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със стандартните гуми и дава отклонение - при 160 по километраж, всъщност е 150 по GPS и освен това е нелинейна грешката - при 130 е 123, при 100 е 95

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То фабрично му дават отклонение на скоростомера на всеки един автомобил. В книшка на SAAB съм виждал написано при каква скорост в какъв допуск е отклонението на скоростомера. Все пак има лувтове по жилата или самата тежест на стрелката, различното съпротивление и напрежение по датчиците и уредите. А бе къде отидох аз извън темата. Извинете ме!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно допуска за отклонения показвана/действителна скорост ей тука на едно документче. Долната таблица е валидна за коли след 1991, горната - преди 1991. Мисля че е генерално за всички автомобили, а не само за Митсубиши.

 

Отклонения

 

:crazypilot:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно допуска за отклонения показвана/действителна скорост ей тука на едно документче....

 

Мисля, че са големи глупости... не може да дават 10-20% грешка. По-горе съм писал реалните при мен 6-7%

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радарите са им на 150-160 нагласени да засичат! А що се отнася до отклоненията- доста е относително!!! :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм чел и слушал е че при гуми със размери 165/70/13 100 км в час са равни на 100 км в час, и вече това за което става въпрос че според самите джанти и гуми почват промените. Стигна се наскоро даже че при дадена кола имаше разминаване - на скоростомер 86 км в час, а колата се движише със 100!!! :icon_hmm: което мнооооого радва органите на "реда" ( малко off topic - които днес ме спряха 3 пъти за целия ден :icon_censored: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Balexandrov, не съм го писал азр но може би трябваше да поясня че това са максимално допустимите отклонения на тахометъра за да се смята че е изправен като уред. Де факто разбира се повечето влизат в по-тесен диапазон. Реално примерно на мойта Каризма съм мерил 150 по скоростомер ми отговаря на 143 по GPS навигация. Надолу е по-малко отклонението. На Мазда 626 ми даде примерно 140 към 131.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи за зелените жилетки и за новите наказателни санкции при превишена скорост

казаха, че другата седмица ще се гласуват, а предложениеята са:

 

Задължителни светлоотразителни жилетки

 

Превишена скорост с 30-40 км/ч = отнемане на книжката за 1 месец

 

Превишена скорост с 40-50 км/ч = отнемане на книжката за 2 месеца

 

Превишена скорост с над 50 км/ч = отнемане на книжката за 3 месеца

 

глобите също са завишени много, но не съм чул да са го приели нито го прочетох някаде в

официалните информационни източници в нета

 

относто комплекта резервни крушки не си длъжен да имаш цял комплект, а

като те спре кука и можеш да замениш на място изгорялата крушка със здрава

той няма право да ти напише АКТ и е така от доста време, ама понеже много хора не го знаят

и като ги спрат и като почнат да викат " К' во ше праим сега" и не ти казват, че имаш право да отстраниш проблема

и олекваш с 10-20 лева и си доволен, че са те пуснали и полицая доволен, че ти е зел пари без да ти каже

правата ти и така...

 

 

Относно това за максималната скотост да е 160км/ч може ли някой да ми каже как ще се ограничи

кола която е с карбуратор? На Хонда Сивик се слагат карбуратори до 96-та година мисля, че беше

на 1,3 двигателя, а за тия който ще кажат 1.3 не му трябва такова ограничение, защото ме могат да вдигнат повече, ще им кажа, че аз съм се возил в такава хонда със 190км/ч...Да не изброявам и други коли които са с карбуратор и са преди 90-та година или дизелите които не са с електронна нафтова помпа и нямат никакво електронно управление... А как ще реагират Германците като на някой тяхни аутобани няма ограничения на скоростта? Мислите ли, че големите компании производители на спортни автомобили няма да направят егати проблема?

Та те трябва или да се пренасочат към "пенсионерски" тип коли или да си зарежат бизнеса...

 

Това предложение ми звучи като онова направено преди 1-2 години от германски евродепутат ако не се лъжа, а

самото предложение беше да се забрани пушенето на шофьорите, защото им разсейвало вниманието :icon_doh: . На това предложение друг евро депутат отговори, че това е се едно да забраниш на шофьора да разговаря с пътниците в

колата защото се разсейва и си отклонява вниманието от пътя.

 

Та според мен няма да се приеме такава глупост

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да разсее неяснотата - ако на половината път София -Варна те хванат с 40 км превишена скорост и ти отнемат книжката как се прибираш вкъщи? Зарязваш си колата посредата на пътя да я оглозгат мангустите ли?

 

Относно това за максималната скотост да е 160км/ч може ли някой да ми каже как ще се ограничи

кола която е с карбуратор?

 

Става дума за новопроизведени коли. Старите просто ще имат все по-високи данъци, докато накрая изчезнат съвсем. В нормалните страни реално това ще стане за 3-4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да разсее неяснотата - ако на половината път София -Варна те хванат с 40 км превишена скорост и ти отнемат книжката как се прибираш вкъщи? Зарязваш си колата посредата на пътя да я оглозгат мангустите ли?

Става дума за новопроизведени коли. Старите просто ще имат все по-високи данъци, докато накрая изчезнат съвсем. В нормалните страни реално това ще стане за 3-4 години.

 

 

За това като те спрат м/у Софиа - Варна няма как да ти отнемат свидетелството за правоспособност на момента

поради причината, че наказателното постановление излиза най-малко след 30 дни, а след като излезе

ти можеш да го обжалваш в 3 дневен срок в КАТ и в 7 дневен срок в съда от датата на получаването му лично от тебе, а не от датата когато е пристигнало в КАТ... Все пак на радара си пише дата и час на засичането с превишена скорос

и ако полицая е засекал някоя друга кола и човека си е платил и те искат да ти набутат тия киометри на тебе, защото радарите си имат памет уж и не може да ги изтрият въпреки, че го правят някак(освен изписването, че е преминал автомобил в спецялен режим на работа - линеика, патрулка, депутатска кола)... това значи ли , че ще ти вземат книжката като имаш възражения които трябва да се решат в сада...

 

 

 

 

А за електронното ограничение на колите

Според експертите обаче, повечето автомобили с лекота прехвърлят 160 км/час,

което поставя въпроса дали те да бъдат извадени от употреба или задължително

скоростта им да бъде ограничена електронно.

 

Аз не виждам как ще извадят нов автомобил от употреба като още не е употребен...

Аз това го разбирам за колите които вече са в движение, защото ще е малко грубо

някой Волф II или III, Астра или каквато и да е кола на 15-20 години да задминава с лекота

S-ки, 7-ци или някои по сериозни машини, така че ограничението трябва да засяга не само

новите а и старите автомобили, а това вече е много голям проблем за БГ, Румъния, както и Полша от която идват повечето купувачи на употребявани автомобили и другите не

толко напреднали страни в ЕС...

 

Другото което мисля е, че ние не сме нормална страна... Това за данъците, че ще растът добре

ама при нас нещата са малко по други. Може ли кола с EURO 4 на 1 година или нова

да има по голям дадък от мойта която е на 17 и няма никакво ЕВРО или най-много да има някакво което

отговаря на стандартите от преди 7-8-10 години...

Може ли да има отсъпка от данъка на 50% за коли с катализатор, ама ако надхвърлят 100 к.с.

да няма никакво независимо с колко ЕВРА и катализатори са...

Може ли до преди нова година ДДС-то върху мощноста(или наричаното от всеки мито въпреки, че колите от европа нямаха такова) на нова кола да е с пъти по голямо от колко на кола на над 10 години....

Може ли да плащаш ДДС върху мощноста на автомобила.... това е се едно да идеш да си купиш

салам и да те накарат да платиш ДДС върху калориите му.....

Да не изброявам повече абсурди които хората отдавна ги знаят....

И ако това според някой е нормална държава незнам, а това са примери свързани само

с автомобилната индустрия, а още колко нелепи неща има по нашите прекрасни закони.... :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за електронното ограничение на колите...

Това за изваждането от употреба съм го пропуснал. Не мисля, че може да извадят толкова много коли от употреба. Сигурно ще дадат срок това да стане до примерно 2012г., когато повечето от тези коли сами ще са излезли извън употреба.

Но помислете за положителните страни на закона - нашите депутати вече няма да могат да летят колкото им държат 545-ите по улиците.

 

Може ли кола с EURO 4 на 1 година или нова

да има по голям дадък от мойта която е на 17

 

В момента правителството обсъжда да се въведе задължително годишно засичане на вредните газове и според показанията да се плаща еко данък. И ще минават не само старите,а и новите, защото имало хора, които си махали катализаторите, за да докарат повече мощност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента правителството обсъжда да се въведе задължително годишно засичане на вредните газове и според показанията да се плаща еко данък. И ще минават не само старите,а и новите, защото имало хора, които си махали катализаторите, за да докарат повече мощност.

 

Да да и ще сложат еко данък, а стария ще си остане непроменен както стана и с вминетките....

Слагаме винетни такси махаме данъка и кво стана? Намалиха малко данъка ама за сметка на това

цените на винетките се покачват всяка година... И ми излиза някаква министърка(2006 година началото беше мисля)

и казва: ние имаме споразумение с ЕС всяка година да ги вдигаме докато не се изравним с техните цени. а тогава

изобщо Б-я не се знаеше дали ще стане член на ЕС, да не говорим и за разликата в стандатрите ни със старите членки на ЕС... а разликата в пътищата в Немция, Австрия, др. и Б-я....

Ще слагат такси на магистралите?! Та то трябва да има задължително дублиращ 2-ро класен път и да имаш

избор дали да си платиш или да си движиш по 2-ра класа път, което в Б-я липсва и просто незнам как ще станат

работите като достроят магистралите... А и хората на запад си плащат за магистрала а не като наще еднопосочни на места и двупосочни пътища наречени магистрали които са постоянно в ремонт или дори пътя е отклонен по заобиколен маршрут и както си караш по прекрасната магистрала през 5 мин. подскачаш през бабунки :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да налея още малко масло в огъня ще спомена, че за застраховките беше същото - вдигаха ги плавно години наред, за да се подготвим за ЕС. Никой не обясни защо преди ЕС трябва да се наливат пари на застрователите. А какво щеше да стане ако ЕС ни беше отказало?

 

Годишната винетка в Австрия е 72 евро, като покрива над 2081 км магистрали. В такъв случай ако цената за Тракия наистина стане 25 лв в едната посока както искат ще се окаже, че ние ще плащаме на километър (или на пропътуван час) много повече отколкото австрийците. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя към jamano - за Австрия винетките са нужни само ако караш по магистрала. Освен това парите се ползват целенасочено за строеж на магистрали, а не в общия кюп и каквото изпадне. Същевременно австрийците са съизмерими с нас като население.

С едно обаче можем да се похвалим: застигнахме, че даже и задминахме Швейцария, където годишната винетка е 26 евро (намалена! тази година от 27,50 евро).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И извънградското е вдигнато на 90км/ч ;)

Е то това си е от край време. За 90-те го знам. Мерси все пак.

 

За винетките и данъците е абсолютно безумие. Излезеш от 1 дупка и влезеш в 2, по случая с първокласните и второкласни пътища, та да неговорим за третокласните.

 

 

За чуждите показания на радара аз съм жив пример, и за късмет може би. При ограничение 60 аз се движа със 120, а показанията са ми 86км/ч. Разминах се само с фишченце, защото не давам пари на полицаи :) пък и те не ме питаха.

 

 

 

С остаряването на автомобилите положението е такова: с всяка изминала година автомобилите, дали са нови, или втора ръка - те остаряват, така че докато не се подобри икономиката и заплащането на Българите нещата няма да се променят. Аз си спомням, че поне от преди 10-12г. се говори за спирането на двутактовите автомобили и до ден днешен няма нищо предприето. Няма и да има! Как могат да ти кажат тази кола няма да я караш повече, при положение, че всичко и е изрядно. Няма как да стане освен да вдигнат безумно много данъка, за да се откажеш сам. Поне 5г. няма да стане така заради темповете, с които се развиват нещата в нашата мила родна страна - неслучила на управници.

 

 

 

И така Жилетката ми не била оригинална и не вършила работа. Аз как да разбера за това нещо? Да си уредят техните неща с вноса на ментаците и после да ми спорят. Е защо да го уреждат? Нали има някой, който да лапа, а може да не е само той, а и цялата му рода и комшията и така нататък.

 

 

 

Моя коментар спира до тук! Искам да поспя, за да мога да ги изкарам утре, че трябва да има за ново :mitsu-smiley: , което да троша по пътищата! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички ги знаят тия неща, дори и управляващите, но алчността е нещо доста сериозно...

А жилетчиците ги вкара някой от ДПС и след това казаха, че са задължителни. Половин Б-я си купи,

включително и аз и седмица по късно даваха по "Темата на Нова", че не е приеман закон за тях и

само са излъгали хората... А сега вече като е почнала да ги вкарва фирмата на някой си от правителството и

ще ги направят задължителни... По едно време даже казваха, че за всеки пътник в колата е задължително да има жилетка... Аз не виждам човек, който не иска да си я слага как ще го принудят да го направи...

Все едно да спукам гума извън града през нощта и да не искам да си я сложиш и кой ще ти напише АКТ?

Въпреки, че има смисал в тия жилетки, ама доколкото знам не във всички евро съюзнически страни

е задължително да я имаш освен ако не караш TIR - тогава са задължителни...

То патрулка рядко се засича извън градско да кара, а не да е в някой храст и на чичко полицаи да му стърчи

само фурашката над тръните. Според мен, който прецени, че ще си я слага да си я купува, а който не да не я купува,

ама не става така, защото нали вече някой си е дал куп пари да ги внесе в Б-я и още много да уреди работата да станат задължителни.

 

 

 

Общо взето не е добре работата и положението вместо да се влошава става все по-зле :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...