Премини към съдържание

Галанта си е Галант


Препоръчано мнение

  • Admin

Днеска карам Галанта в най-големия сняг и немога да повярвам как може да направат тия японци толкова хубава кола :plane: Всяка година като падне снега преоткривам колко е стабилна а същевременно е много динамична. А да ви кажа ли последния разход на 100км? Под 9 литра газ :icon_clap: Много и се кефа. Всичките японски съм ги карал,но като Галанта няма такава кола :first: Кажете сега не е ли така :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Големи Босе точно така е.аз нямам галант но съм карал няколко пъти и съм на мнение че галантерията е класа :icon_rock: следващата ми колица мисля де е точно галант

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GALANTa си e GALANT и половина :first: зима, лете пере яко единствено малко е нисък за :bg: условия.вчера смених предните амортисьори и сега стъпва като котка ,но с агресивен характер :ph34r:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм нов,но ще бъда горд :icon_thumbup: ако ме приемете в клуба.

Преди 6-7 месеца смених предни амортисъори(галант 99-година).Намерих ги веднага и бяха по 126 лв. броя взеха ми и по 10 лв за монтаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добре дошъл в клуба От колко време имаш Галанта? Разкажи впечатления от него :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам го от година и два месеца.Мисля,че е страхотен!До сега единствения проблем беше смяна на предни амортисъори,но при едно пътуване ми се беше счупила тръбичката,в която влиза щеката за маслото,а датчика за нивото на маслото беше блокирал и..... :mad: за малко.Едва когато спрях видях всичко.

Между другото сайта е много добър :icon_thumbup: съжалявам,че го откривам чак сега-можех да получа много съвети по-рано.

Мисля,че и аз трява да сменям предни дискове!!!

Благодарение на вашия сайт разбрах,че са ме преметнали :icon_doh: за годината на производство-според номера на рамата колата е 98г., а това беше човек на когото имах доверие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти може да е призведена 98 година, но да е продадена 99-та. На талона се пише годината на пускане в експлоатация. Моя Лансер е произведен 93-та, а в документите пише 95-та. Няма измама, защото аз си го купих и докарах от Германия с оригиналните документи. Това е нормална практика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • Admin

Колеги да се похваля днеска минах 80000-ния си километър с Галанта :first: За времето което го имам съм сменил предни дискове, кабели на свещите и консумативи. Колата не е чисто нова и я купих от Инсбрук(Австрия) на 115000 км :plane: Също така съм сменил гуми, акумолатор, 2 крушки на таблото, един долен шарнир при Жан, датчик на темперетурата който работеше. Това е за 3 години каране. Как да не си купя пак Галант. Номер едно е тая кола :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

:icon_thumbup: Банда велико нещо е GALANTa :first: Вчера нарочно го вкарвах из преспите,подхлъзвах го по завоите , :D стои перфектно няма друга такава кола :first: хем съм със стари гуми и пак стои стабилно,спира тръгва без проблем :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днеска се прибирам по околовръстното и спирам на светофара на драгалевско шосе на червено.И гледам от горе 3 извънземни коли се спускат по пътя от драгалевци.Силната ксенонова светлина и агресивният силует веднага ми изостриха вниманието :icon_box: И какво мислите бяха това? 3 невероятни галанта караха в пакет :plane: е няма такава гледка. Черни със спойлери и страхотни червени фарове отзад. Заприличаха ми на шефовете на Якуза :ph34r: Нали ме знаете какъв съм фен и толкова се развалнувах че след светофара отбих да отреагирам :icon_doh: няма такава кола като галанта : това е царя на пътя а тия пичове ако знаят тука какъв клуб се вихри лошичко ше им стане :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:first: Виждам един в Дружба сребрист GALANT E6... с кристални стопове и заборник на предния капак - радост за окото :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

заборник е допълнителен отвор/ най-често с козирка/ за принудително вкарване на свеж въздух в смукателя :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

.........преди малко се върнах от един сервиз на който шефа му е имал Мицубиши Галант, 2.0 Турбо мотор 4G63T .............със всичките му екстри и дигитално табло........ :D Знаете ли колко е вдигала на втора скорост тази кола.............156км./ч. :D Това е на 2-ра предавка......... :icon_doh: Аз съм го виждал , но не съм се интересувал много тогава............пък и точно тогава се запознахме, а тогава карах още рендето...........каза , че жена му я праснала челно и много кинти щели да отидят за ремонта.........и го продал на части......... Дигитално табло, нагреватели на седалките и т.н. ........ Е това не мога все още да го повярвам, 156км./ч. на 2-ра скорост........виздал съм 120 ма 150.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За този фен клуб на MITSUBISHI разбрах едва вчера и днес вече съм на линия ;). Надявам се Вашата общност да ме приеме с широко отворени дюзи и работещо на max TURBO :) :) :)

Значи аз съм от по "скромните" притежатели на GALANT. Мицикарата ми е 1985, но това не и пречи да бъде супер кола. В момента съм на 18, а на нея се научих да карам автомобил (от 5 години "движа"). Книжка взех август месец и сега се наслаждавам на движението с тези "яхти"... :) Единственото за което съжалявам е, че моят GALANT не е модел 2010, но и това ще стане ;) ;) ;)

Надявам се да получа много полезна информация тук (в което не се и съмнявам) и ако мога да помагам с моите скрони знанийца.

До скоро ! ! !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм щастлив притежател на Галант-а на Big Boss :D

 

Утре имам още малко борба с бюрокрацията, то това се понася...

 

А Галанта си върви чудесно и вероятно е най-запазения, който можех да намеря... абе с късмета си вървя :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Честито още веднъж от мен :icon_thumbup: много ще останеш доволен :icon_thumbup: Колата е напълно обслужена и само ще я караш

Ти нямаш проблем с бюрокрацията. Колата е регистрирана с платено мито. Не ме питай аз сега какво ходене по мъките ме чака. Митото на Каризмата е прекалено голямо :icon_doh: нищо, че е произведена в европейския съюз :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Не знам хора за вас,моето галантче доста пари хвърлих по подръжката.купих на доста прилична цена и наистина бях впечатлен от управлението,защото пътувам постоянно до Гърция обаче радоста ми беше за малко.За 2 години съм сменил предни и задни дискове (в трагично състояние) лагер-главина от ляво и дясно, носачи долни горни пак от 2 те страни,семерина на коляновия вал ,защото ми течеше масло доста.Аспусна система отпред до отзад чисто нова.Прозорците ми през лятото машинките ми се прецакаха и тука в Гърция карах само с един прозорец , а единия с една отверчица който седи отзада и си го отваря.тъпите гърци се побъркаха с тая отверка..че къде са виждали такова нещо,а за ремонт на прозореца просто можех да си мечтая.Като видеха Български номера и се правеха на луди и не ме обслужваха,защото тука в гърция в Солун където съм аз е единственият Галант :)) в момента съм на 200 000 км и ме чакат много ремонти.

Обща сума до сега за ремонти 2.000лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде я измъкна таз тема преди 5-6 години :)

Пак си добре за повече от 2 години 2000лв. то само първоначалното обслужване е към 1000 :)

Спирачките и ауспусите можеше да ги погледнеш преди да я къпиш и да си ги сметнеш още тогава. Това за прозореца .. не че защитавам японеца ама не съм видял да се оплакват други за такива проблеми... та ми се струва че може да е "наследствен проблем" от предишния собственик или некадърно разглобяване на врата/удар?.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

та за прозорците . от някои механици ми казаха ,4е това се случва от жегата а тука си е доста и пада прозореца. машинките си работеха аз като ги отварях,но така и майстор не се намери да ги оправи.знам за японеца и за това ми се стори супер странно,а колата като я купих я взех за 1000 евро.за сега съм на печалба само от смяната на предните гуми преди седмица тук в Солун сложих 2 гуми 15' Пирели за 110 евро след неправилно пресмятане на тъпите. :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

та за прозорците . от някои механици ми казаха ,4е това се случва от жегата а тука си е доста и пада прозореца. машинките си работеха аз като ги отварях,но така и майстор не се намери да ги оправи.знам за японеца и за това ми се стори супер странно,а колата като я купих я взех за 1000 евро.за сега съм на печалба само от смяната на предните гуми преди седмица тук в Солун сложих 2 гуми 15' Пирели за 110 евро след неправилно пресмятане на тъпите. :))

 

Колега, на мен ми се струва, че ти си купил доста измъчена кола, тогава е нормално да ти се случват такива неща. Повече от половината неща са си били за смяна още с купуването на колата. Ако всичко друго е наред, няма как да ти падне стъклото от жегата :)

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пропуснал си да споменеш коя година ти е Галанта, но и аз за първи път чувам за проблем с ел. стъклата. Машинките и моторите са толкова здрави, че нямат чупене, освен както колегата по-горе спомена, ако не е имало некомпетентна намеса или удар във вратата. Щом си го купил евтино, нормално е да дадеш някой и друг лев за ремонти. Нали се сещаш, че щом една кола се продава за малко пари, значи е купена също за малко, което означава, че няма как да е в отлично здраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен със Слави (Mitsubishi) на Галанта са толкова здрави ел.машинките на стъклата че дали едно съм продал !!! На тая кола предния собственик е бил бахти цървула :icon_crying: ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен със Слави (Mitsubishi) на Галанта са толкова здрави ел.машинките на стъклата че дали едно съм продал !!! На тая кола предния собственик е бил бахти цървула :icon_crying: ....

Нищо де, сега ще продадеш 2 машинки наведнъж на Слави... :lol: :lol:

А към колегата от Солун : Ти форума от зад на пред ли го четеш бре ..

Имаше само една тема за Галант, в която да не се е писало колко са му скъпи ремонтите и ти точно нея намери да изровиш..

И то тема пусната преди 6 години.. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...