Премини към съдържание

София-Добрич-София за ден, подходящ маршрут


SLX

Препоръчано мнение

Моля за съвет. Дали по Тракия или Хемус. Целта е по-бързо придвижване.

Хемус, днес в отсечката до Ботевград беше идеално чиста, вярвам че и нататък е така. До Търново пътят е хубав и се кара доволно бързо, последните ми впечатления са от ходенето до Вонеща вода. След Търново не знам как е. Но факта че, ако минеш по Тракия, трябва да катериш Стара Планина, мен би ме отказало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През Хемус ще спестиш към 60км и ще стигнеш поне 30 минтури по-бързо. Вярно, че по Тракия магистралата е дълга, ама после ще се забавиш през преминаването по проходите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет. Дали по Тракия или Хемус. Целта е по-бързо придвижване.

Хемус, после сам избираш дали през Варна или Силистра, разстоянието е почти едно и също.Пътя от Русе -Силистра_Варна е чисто нов и не е натоварен, докато през Варна пък имаш още 90км магистрала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хемус, после сам избираш дали през Варна или Силистра, разстоянието е почти едно и също.Пътя от Русе -Силистра_Варна е чисто нов и не е натоварен, докато през Варна пък имаш още 90км магистрала.

 

....през Варна!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....през Варна!

Може би ще спести 15-20 мин, пътувал съм ги двата пътя десетки, да не казвам стотици пъти, но време не съм засичал точно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще спести 15-20 мин, пътувал съм ги двата пътя десетки, да не казвам стотици пъти, но време не съм засичал точно .

Може би Силистра не е най-доброто място за шофиране тия дни? Ясно, ще се кара по утъпкания път през Хемус и Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет. Дали по Тракия или Хемус. Целта е по-бързо придвижване.

Лошо нещо е като нямаш бърза кола :P налага се да търсиш най прекия път ..:D

Ама за да стигнеш по бързо, карай по "царския път" ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... тоест през Габрово, ще пием по кафе така за из път .... :)

Що ти трябва на баир лозе, че и данъчен на кафе си каниш :-)

 

Закачка....

 

Адаш, ако горивото е държавно - бих пробвал обиколка - натам по единия маршрут, насам - по другия, при което да споделя резултатите. Според мен с държавно гориво - по Тракия може и да е по-бързо..... На кантар съм само за преминаването през цяла Варна.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що ти трябва на баир лозе, че и данъчен на кафе си каниш :-)

 

Закачка....

 

Адаш, ако горивото е държавно - бих пробвал обиколка - натам по единия маршрут, насам - по другия, при което да споделя резултатите. Според мен с държавно гориво - по Тракия може и да е по-бързо..... На кантар съм само за преминаването през цяла Варна.......

Частно е горивото, ма верно да скоча да изпрося една габровска почерпка :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Частно е горивото, ма верно да скоча да изпрося една габровска почерпка :icon_clap:

 

Еми....заповядай......доволен ще останеш... :)

Имам свидетели, че аз черпя и плащам, нещо направо невероятно за Габровец :D

Питай бай Марин....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам!!!

 

Адаш, щом е частно - мини отгоре. Аз по магистралата карам само с държавно гориво, а съм обявил пълен бойкот на отсечката от СтЗ нататък. Дори с държавно гориво. Няма да му карам по магистралата, те това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да не минеш през Габрово, гледай поне севлиевско да е, ама както си го намислил тоя път за един ден по суша ще се утрепеш :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,обмисляш ли варианта Шумен,Нови Пазар,Вълчи Дол,Добрич,това е най-прекия път,но е по-скоро за преминаване лятото.Казаха ми,че вече е асфалтиран добре,но не знам колко се чисти. Ако ще минаваш от там си носи българско-турски разговорник,ако спреш да си купуваш цигари от някое селско магазинче :icon_blush:. По-принцип не е натоварен пътя,което може би не е предимство в зимната обстановка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мисля че ще ти бъде полезно бутона под карето за времето "Пътна обстановка". :icon_thumbup:

Има и бутон на ViaMichelin, който също е полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 дни ходих до Велико Търново.Отне ми 3.30 часа.Магистралата е в ремонт и се минава през Ветрино--->Нови Пазар--->Шумен. От там до Търговище е добре, но се ремонтира околовръстното на града и се минава през цялото Търговище.След това до Велико Търново има ремонти по пътя и на две места има сложени мобилни светофари за контрол на трафика.София- Велико Търново не знам как е.Предполагам , че в тези студове и дъждове ще са прекратили ремонтните дейности и все пак ще е по-бързо да се минава през северна България.Не забравай и камерите на Шереметя,Търговище и Шумен мобилната на Омуртаг, както и няколко мобилни между Велико Търново и Търговище,и една мобилна, почти стационарна (не им се мърда на куките) срещу Ром петрола на Ветрино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,обмисляш ли варианта Шумен,Нови Пазар,Вълчи Дол,Добрич,това е най-прекия път,но е по-скоро за преминаване лятото.Казаха ми,че вече е асфалтиран добре,но не знам колко се чисти. Ако ще минаваш от там си носи българско-турски разговорник,ако спреш да си купуваш цигари от някое селско магазинче :icon_blush:. По-принцип не е натоварен пътя,което м и оже би не е предимство в зимната обстановка.

Хе, че аз турски говоря почти свободно:-) Иначе планът беше тая сутрин с патфайндъра да се засилим, но ми се стори не много умен избор и не съжалявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе, че аз турски говоря почти свободно:-) Иначе планът беше тая сутрин с патфайндъра да се засилим, но ми се стори не много умен избор и не съжалявам.

 

Това умение не съм ти го забелязал,докато съм те гледал по БТВ-то :). Много правилно сте преценили,че сега не е момента за пътуване към североизточна България,освен ако не обичате силните емоции и спането на студено в колата :D.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...