Премини към съдържание

Данък върху лихвите


Препоръчано мнение

Поредната простотия на некадърното ни правителство и на американо-еврейското Мекере Дянков!!Аз съм от тези дето ще пострадат от данъка,не че съм супер богаташ . Но парите които са в банка са спечелени с честен труд и мазоли на ръцете и са обложени вече с данък!Мафията на БББ трябва да си стяга багажа стига експерименти!Това е моето мнение изкажете вашето. :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бягайте!!!!!!!

 

Ако все още има млади учени в България (университетите и БАН), лекари или умни деца спечелили олимпиади и т.н., напуснете държавата незабавно. Тук в която и да е западна държава или в САЩ ще бъдете най-уважаваните хора. Това в което се инвестира най-много е науката и умните хора. Търсят се лекари, биолози, химици, физици и особено в областа на приложните науки и нанотехнологиите. Тук във всяка акдемия, институт или университет, най-ниската заплата с която ще започнете първия месец ако имате докторска степен е 2500-3000 до 7000 евро (да не говорим ако участвате в проекти). За професори заплатите започват от 7000 до около 15 000 (за ръководители на големи проекти). ТОВА Е НАЙ-ДОБРИЯТ НАЧИН ДА СЕ ИЗГАВРИТЕ С ТОВА «ПРАВИТЕЛСТВО». Дори да имате семейства, тръгвайте с тях! Не се оставяйте да се гаврят с вас и да ви подхвърлят трохи по-малки от на чистака! Как е възможно в 21 век млади учени да живеят в Булгаристан и да си дават знанията и възможностите на тези гнусни комунистически изроди. Вие сте бъдещето на човечеството. Вие сте технологичния и духовен прогрес. Давайте тези знания и възможности на Западния свят. Нека това племе се затрие само от лицето на Земята. Ако имате възможност, веднага заминавйте за САЩ или Западна Европа. Тия глупости "България над всичко", България за българите" и прочее са абсолютно безсмислени. България е такава мизерна страна, която за нищо не става. Новата комунистическа власт на ГЕРБ е подложила на невиждан геноцид интелигенцията, учените, хората на изкуството… Терорът е по-голям от този при Сталин и Хитлер. На почит са само мутри, милиционери, спортни полуидиоти… Всеки УМЕН в България направи така и сега там са останали само Комунисти, Цигани и заблудени "Патриоти", на които им харесва да живеят в такава мизерна Държава като България, в която Управлява МАФИЯТА, чрез поставени политически партии! Държави като Булгаристан и Гърция, които залагат само на “туризъм” и “история” (кавичките са за Булгаристан) са обречени на мизерия! Това, кото прави една държава развита са технологиите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво даваш акъл,ама ти къде живееш,а вожде ? Ти кога ще избягаш,че да повлекат крак и тези млади кадри за които говориш ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от опит знам, че теми с политическа насоченост не водят до нищо добро.

Моля ви, карайте влака внимателно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E поне тук не очаквах да има хора, които не разбират за какво става дума.

Облага се с 10% данък лихвата, която получавате от банката!

За сравнение в Ирландия лихвата по депозита, която получават от банката се облага с 30%.

За 80% от спестителите тази сума няма да надвишава 5 лв. за година, тъй като 80% от влоговете са под 1000 лв. Годишно колко харчите за кафета, бира и прочие гъдели, та сте седнали да ревете за една кутия цигари.

Значи тези с по един милион в банките да си прибират по няколко хилядарки годишна без да платят и една стотинка данък.

Ама се оплаквате, че плащате на циганите тока и водата. Ето затова сме бедни и ще продължаваме да сме бедни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не вярвам, че банковото лоби ще допусне да се случи тази промяна в законодателството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама пенсиите в Ирландия 100 евро ли са , заплатите какви са????????????? Не искам да плащам на циганите помощите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат пенсиите в България, Ирландия или Пакистан с лихвите на банките, че и с темата?

Ако имаш да пишеш нещо го напиши!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат пенсиите в България, Ирландия или Пакистан с лихвите на банките, че и с темата?

Ако имаш да пишеш нещо го напиши!

 

Ами същото, каквото има и лихвата от депозитите в Ирландия

 

Аман от слагачи на Бойко

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво даваш акъл,ама ти къде живееш,а вожде ? Ти кога ще избягаш,че да повлекат крак и тези млади кадри за които говориш ?

 

 

Да ти кажа, изпадне ли ми възможност, изчезвам с 200. :drive: ......А за детето ми, ще направя всичко по силите си за да не стои тука в тая пумия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аман от слагачи на Бойко

 

 

Нито съм от ГЕРБ, нито съм слагач на Бойко! Така че мери си приказките.

Вапросът е принципен! Трябва ли да се вземат пари без да се плаща данък?

Защото обявявайки се против облагането на лихвите наливаме вода в мелницата на тези които държат милиони в банките.

Това са същите, които плащат мизерни заплати на работниците си, а искат от тях да работят по 12-14 часа на ден.

Не внасят осигуровки, укриват данъци и правят какви ли не далавери, за да скатаят някой лев от държавата.

Обаче държавата дава 1360 лв. и за неговите деца, и за моите, и за вашите и за децата на циганите!

Е като искате докато някой трупат милиони и печелят от лихви вие да им плащате масрафа - моля.

http://www.revenue.ie/en/tax/dirt/index.html

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш слушам Дянков, Менда и Бойко, събрани заедно.

 

Че толкова сложно ли беше да възстановят старата таблица за ДОО, като искат да ударят богатите? Ама не щат.

 

И като сравняваш облагането на лихвите с това в другите държави, сравнявай и доходите. Другото е ДЕМАГОГИЯ.

 

http://svejo.net/1170787-balgariya-e-obyavena-za-nay-bednata-strana-v-evropeyskiya-sayuz

 

http://www.mediapool.bg/%D1%83%D0%BE%D0%BB%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%82-%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-news196946.html

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да се вземат пари без да се плаща данък?

Защото обявявайки се против облагането на лихвите наливаме вода в мелницата на тези които държат милиони в банките.

 

 

Разбира се, че не трябва да се облагат лихвите по депозитите с данък. Такова облагане правят само тъпи и некадърни финансови министри. Доскоро смятах Дянков за единствения свестен кадър в помиярското правителство на Бойко, ама вече не мисля така. С тази простотия се изложи много това момченце.

За човек, имащ няколко хилядарки в банката няма никакво значение, дали лихвите по депозитите на някакви си богаташи биват облагани или не.

По принцип е доста тъпо да гледаш в чуждата паница.

 

Бат Бойко е боклук и помияр, а цялото му правителство е съставено от некадърници и помияри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вапросът е принципен! Трябва ли да се вземат пари без да се плаща данък?

Защото обявявайки се против облагането на лихвите наливаме вода в мелницата на тези които държат милиони в банките.

Това са същите, които плащат мизерни заплати на работниците си, а искат от тях да работят по 12-14 часа на ден.

Не внасят осигуровки, укриват данъци и правят какви ли не далавери, за да скатаят някой лев от държавата.

Обаче държавата дава 1360 лв. и за неговите деца, и за моите, и за вашите и за децата на циганите!

Е като искате докато някой трупат милиони и печелят от лихви вие да им плащате масрафа - моля.

И като влезнат в държавата тези пари, какво? Заплатите ли ще вдигнат, пенсиите ли?

Но това е съвсем друга тема, да не я подхващаме...

И аз съм против данък върху лихвите. Каква е реалната причина, защо е нужно?

Значи - веднъж ще платя данък затова, че държа парите си в банка; и втори път ще платя ддс като изтегля тези пари и си купя нещо с тях? Или друг аспект - веднъж ще декларирам доход (хонорар за проект да кажем), ще платя данък за него, а каквото остане (чиста печалба), ще внеса в банката и там втори път ще платя данък, щото ползвам услугите на банката?? Моля ви...

Иначе съм съгласен да се гонят парите на милионерите-гангстери, но това може да стане и по много други начини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДАНЪК ЛИХВИ. Огледаха се и в последните пари. Хората имали 34 млрд. спестявания и веднага решиха да им сложат данък. Е, какво били няколко лева? Еми за к'во са ви тогава? Знаете ли защо спестяват българите, защото очакват черни дни. Защото ги е страх, че ще стане по-лошо. Това са им парите за черни дни, 2/3 от тях са на пенсионери, до 1000 лв. Ами това са им парите за погребения и лекарства. Ако не успееш да умраш, ще трябва да ги дадеш в аптеката. И това ли искате да вземете? Дано влезете под земята всички от това правителство. Шибани боклуци!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ревете че нямате пари, че ви ги вземат с данъци, измами и т.н. :icon_doh:

А имате влогове, за които да трепите а? Не ви е срам! :mad:

Аз не само нямам влог, ами две банки имат влогове при мен и една лизингова компания! :good:

Няма и изгледи да имам влог, защото предпочитам да си въртя парите вместо да чакам лихви. :rolleyes:

 

А иначе се оплаквате а! Браво! Така се прави! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще е смисъла на банковата лихва ,като ти вземат данък на влога?И значи заделяш от заплатата от която са ти взели данък,после пак за това ,че имаш влог за детето ти да учи.

Е?ахти държавата,ТОЯ ДЯНКОВ НАИСТИНА Е ГОЛЯМ ОЛИГОФРЕН.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще е смисъла на банковата лихва ,като ти вземат данък на влога?

Пак не си разбрал нещо! Поне да беше прочел заглавието на темата!

Никой няма да ти взема данък на влога, а данък на лихвата, която ти дава банката. Ще ти вземат 10% на ония 5% лихва, дето ти дава банката, че си държал парите си една година там!

Практически лихвата от 5% ще падне на 4.5%!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама пенсиите в Ирландия 100 евро ли са , заплатите какви са?????????????

Да не са ги увеличавали скоро пенсиите, пък аз да не знам ? ..:D

 

 

 

Вапросът е принципен! Трябва ли да се вземат пари без да се плаща данък?

 

Да, трябва колега, защото на тези пари преди да влязат в банката вече е платен данък . С тези пари пък банката раздава кредити и печели, а от печалбите пак отива данък за държавата. Е данък, данък, ама по колко пъти да се плаща ? .:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом банката го плаща трябва да е два пъти и то двойно! :icon_rock: :D

Ма то май не останаха български банки в България! :icon_crying:

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На някои хора така са им промили мозъците, че никога няма да видят действителността. Те гледат само себе си. За тях други хора няма, чуждите проблеми не ги засягат, чуждото нещастие сигурно ги радва. Баси, как се изродиха хората...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кво ти пука! Нали на 21.12.2012 идва края на света. Той ще отмени закона! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... защото на тези пари преди да влязат в банката вече е платен данък . С тези пари пък банката раздава кредити и печели, а от печалбите пак отива данък за държавата. Е данък, данък, ама по колко пъти да се плаща ? .:)

Много точно си го казал - тези пари вече са обложени с данък един път

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига се сте се карали бе! Ще взема пръчката и така хубаво ще ви напляскам, че ще ви хареса :icon_n_king: .

Чух по БТВ преди 2 дни за този данък. Доколкото разбрах ще важи за влогове над 1000 лева. Е какъв е проблемът ако имате 10000 лева на влог да ги разпределите в 11 банки? Ето ви бягство от този данък.

Не знам тези 10% върху кое точно са - върху дохода от лихви на годишна база ли е или какво?

Ако е върху дохода от лихва на годишна база и вземем за пример едногодишен срочен депозит с лихва 6%, то данъкът би бил 790,80 лв.

Виждам едно позитивно нещо в този данък. Към днешна дата колко милиарда лева има населението на България под формата на банкови депозити? 32, 37, 40 млрд? Все едно. Доста са. Това са мъртви пари за икономиката. От тях печелят само притежателите на парите и банка Х, Y, Z , няма значение коя.

Ние с вас банки нямаме и депозити в 6-цифрено изражение също нямаме :-) . Та, може би целта на този данък е да размърда тези заспали левчета, част от тях да бъдат изтеглени и вкарани в оборота под формата на инвестиции или просто да бъдат похарчени :-) . Все някой ще намаже от това раздвижване.

По-интересен за мен е въпросът в какво да инвестирам да кажем 100 000 лева и ако имах 1 000 000 в какво бих ги вложил. Мдаа, не съм готов да бъда богат... Това не е добре :-)

 

Банките ще се стремят да накарат клиентите си да задържат депозитите си на това ниво чрез по-добра лихва. По-високата лихва ще покачи лихвата по кредитите. От това ще страда икономиката както е сега и също редовните платци на ималите неблагоразумието да се възползват от чудото "потребителски кредит". Което не е добре и това е единствената причина, поради която не одобрявам този "десятък". Но мен и вас никой не пита. Само ни се казва какво е решението и това е.

Между другото, да знаете, че книжните пари са измислени от китайците :-)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...