Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръка за двигател на Kаризма


Zanev

Препоръчано мнение

Здравейте момчета, чисто-нов съм в форума, нямам каризма, но съм на път да си купя.Обаче след малко ровичкане в "нета" установих следния проблем: има 1.6 90hp ; 1.6 99hp ; 1.6 103hp ; А аз търся каризмата с двигател 1.6 99hp.

Та въпроса ми e : като вляза в авто къща как да позная коя е 1.6 99hp ?

Като отворя капака има ли някъква разлика по между им,защото на пръв поглед ми се струват еднакви ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай в талона какво пише. В КАТ гледат от него. Вероятно разликата е от годините на производство, като това може да се разбере по номера на рамата.

 

 

Според някакъв сайт:

 

1.6 90 к.с. преди фейслифта

1.6 99 к.с. след фейслифта

1.6 103 к.с. от 2001г.

До колко е вярно е друг въпрос.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Като бивш собственик на Каризма и текущ на Колт с такъв двигател,мога да ти кажа, че разликата е само в талона и данъка.Чисто физически като вървене и разход разлика няма.Моят съвет е намери си Каризма с 90hp, по-малък и е данъка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според това което ми каза Милен се познава по следния начин - отваряш жабката докрай и гледаш навътре- в дясно - ако компютъра е в златиста метална кутия - 90 к.с.....ако е в черна пластмасова - 99 к.с......моята по талон е 90 к.с. а според по-горното - 99 !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за това изкам 99hp, по мои наблюдения до 100 коня данъка е от порядъка на 16 до 30 лева а след 100 коня 115 лева.. Така съм чувал.

По принцип бих каръл и 2.5 160hp японска кола,понеже разхода на гориво е сравнително малък, но данъка ще е нечовешки...

Ако имам номер на рама ще разбера колко коня е но трябва да влача лаптоп с мене зада видя в "вин декодерите" :D

Ами благодаря все пак за инфото ,това с компютара със сигурност ще се прилага като търся.

....а и още нещо ,къде започват да гният каризмите ? Понеже не познавам модела изобщо ,като вляза в автокъща, да знам къде да гледам.

( между др. за такъв модел става въпрос без значение комби или хетчбек : http://www.cars.bg/u453501 след 2000г )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Браво! Много професионално клипче!И особено често се вижда емблемата-голяма любов.И колата си я бива де.Само внимателно с дупките по пътя,които си хванал в кадър! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега със здраве да я караш ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Мерси момчета!

 

Добре дошъл при Звездичките!!!Хиляди безаварийни!

Много запазен и стегнат автомобил,браво! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...