Премини към съдържание

Зимни гуми


Препоръчано мнение

Хайде на летнитеее гуми вече. Аз днеска смених моите, да не прецаквам зимните :) Изправихме 2 джанти да няма http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/aero.gif

Да оставим зимните да почиват.

Редактирано от MAFIA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 253
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Абе аз всяка сутрин и то не много сутрин към 8-9 излизам на 5-6 градуса в София, не виждам за какво още да ги сменям. Аз отново ще постъпя генерално, ще събера всичките коли в двора на склада, викам мобилните момчета и това е :)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз всяка сутрин и то не много сутрин към 8-9 излизам на 5-6 градуса в София, не виждам за какво още да ги сменям. Аз отново ще постъпя генерално, ще събера всичките коли в двора на склада, викам мобилните момчета и това е :)...

 

Снощи като се прибирах към 22:30 температурата беше 11.3 градуса във Варна. Не виждам от нататък за къде ще падат температурите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменям зимните след 15 април. Мисля, че до тази дата вероятността да ни изненада времето е голяма. Особенно ако има планирани пътувания през планински райони. А от София накъдето и да тръгнеш през планина трябва да минеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, все още е рано за зимни гуми. Днес GOODYEAR-а ми изтърпя нов тест. Карах по магистралата на постоянен дъжд, разбира се не само по магистрала де ;), ПЕРФЕКТНИ, просто НЕВЕРОЯТНИ. Позволяваха ми скорост, с която май само аз се движех по пътя, разбира се в рамките между 110-135 км/ч, моментно може да е било малко по-висока, но това няма значение, нито едно подхлъзване, нито един аквапланинг. И разбира се добавям - да не дава Господ да се случва нещо, както и никога да не се забравят физичните закони!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам със летните от март месец, никак не им е рано..Отделно летните се държат по добре в дъждовете от зимните.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, около София нещата не са баш така. По пътя беше между 3-6 градуса :). Никак не е за ЛЕТНИ и освен това вдървени летни от студа и дъжд, не мисля че е добра комбинация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то затова гумите се сменят според условията на района, а не в конкретен месец или дата :) То на 2000 метра надморска може и май месец да е за зимни гуми ;) Изключение прави когато има планирано пътуване, се съобразяваш с местността която ще посетиш. Тука тия дни през деня си беше направо лято (дори видях няколко индивида по къси гащи, тениски и джапанки), как да си пека зимните гуметки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тук дъжд и вятър. Ако имах сега едно кану, направо да се спускам с него към работа :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тук дъжд и вятър. Ако имах сега едно кану, направо да се спускам с него към работа :D

То по добре платноходка ,щом има вятър поне да не махаш с гребла :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 05.05.1995 сутринта в София имаше 10 см сняг, а като гледам Вторник и Сряда има условия за сняг.

По-миналата седмица закарах децата на училище, май в Сряда беше, а като тръгнах да ги прибирам под колата сухо, а върху нея 15 см сняг. натрупа за няколко часа.

В Петък и помен нямаше от снега и затова сега съм с две зимни отпред и две летни отзад и така ще е цяло лято. Само ще преместя задните отпред като се стопли през Май, а предните отзад. През Октомври обаче 4 чисто нови зимни гуми ще са Коледния подарък за колата. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Хубаво е да можеш да я пипнеш гумата, преди да купуваш. Самите ламели и борда. Иначе по шарката може да съдим, че ще се гони поведение и при зимни условия и при мокро време. Излезе нов модел на good year и това е ултра грип 9. Някой ако монтира такива тази зима, може да сподели впечатленията си с останалите. Аз от 10 години карам с клебер в зимни условия, които като цена - поведение са много добре. За тази година реших да разнообразя с по-висок клас и взех ултра грип 7 с пресен дот (не купувайте залежали гуми), но впечатленията ми ще ги кажа след края на сезона. Ламелите са по-меки от всички гуми които пипнах, включително и по-скъпия мишлен алпин. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам зимно тойо, по - добро ми се стори(в малкото сняг миналата зима) от континентал. Говорим за чисто нови гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди това съм карал с нови Гудиър Ултра Грип 8 и бях доволен. Добре се държаха и на сяг и на мокро, освен това беше тиха гума. Но са скъпи, а не съм сигурен дали са по-добри от Тойото. Илийка каучука мек ли е на Тойото, как е като шум, сравнена примерно с Континентала?

Първо мислих да взимам Мишлен, но освен, че се износват по-бавно, поради по-твърдия каучук, други предимства нямат поне на фона на Гудиър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шарката много ми напомня на тази на Мишелин. Колкото до точния модел, нямам никакви наблюдения върху японски зимни гуми, това което мога да кажа за летните е, че мнението "трудно загряват" е абсолютно правилно. За зимните никаква идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години карах нови УГ7 и паралелно на другата ми кола Мишлен Алпин, Гуудиър-а са по добри на сняг ,Мишлена пък са по-тихи, иначе като цяло и двете марки са много добри за зимни гуми.После карах с Ласса, за 2 зими са ок, после не стават,и най-добра комбинация от цена-качетво за мен са Клебера, но за по големи скорости май не са подходящи.Прав е Емо,че трябва се пипне една гума за да ти хареса, иначе сега пак ще взимам и сигурно ще е УГ 9, виждам, че са се върнали към шарката на УГ7, която много ми допадаше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този модел, и съм доволен :)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този модел, и съм доволен :)

Същия карам на Яриса вече 4 зима и си държат още :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A от къде ги взимате? Този сайт надежден ли е? Мисля, че там цените са най-ниски.

 

:link: Същите, ги взех от "Жижо" (след метро), на цена от 107 лв с пресен ДОТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

A от къде ги взимате? Този сайт надежден ли е? Мисля, че там цените са най-ниски.

 

Не са ниски. Освен това доста хора се оплакват от стар ДОТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...