Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Питане за газова уредба


Препоръчано мнение

Здравей те, от миналата седмица съм сложил на моята Carisma газова уредба, та въпросът ми е. Трябва ли да минава някакъв технически преглед колата или газовата уредба минава преглед заедно с годишния технически преглед и жълта лепенка с внимание трябвали да поставям ? Майстора който я постави каза че, от началото на 2012 тов нещо с минаването на преглед на газовата уредба отделно било отпаднало, и ако ме спре КАТ да им покажа паспорта и гаранцията на уредбата.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е сложена скоро, имаш година време до преглед.

Скоро питах в един сервиз, не бяха много наясно кой прави прегледа, поради объркване в наредбите, които скоро променили. Това зная аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е както ти е казал майстора.Аз сложих на мойта през март и на мен така ми казаха (малко се позачудих).Баща ми е полицай и той така ми обясни ,че вече на годишният преглед ще се прави прегледа на АГУ ,а ако те спрат и ти поискат преглед показваш паспорта на уредбата.Триъгълният стикер трябва да си го имаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, от каде се взима този триъгален стикер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията не ти ли даде? По бензиностанции/газстанции, газаджийници, магазини автоаксесоари.

 

Ако нямаш при техническия преглед са длъжни да ти дадат:

 

чл.198, ал.4 от НАРЕДБА за устройството, безопасната експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени въглеводородни газове

След положителен резултат от извършен технически преглед на АГУ органът за технически надзор поставя:

на задното стъкло на МПС от вътрешната страна в горния ляв ъгъл или на подходящо място на челното стъкло, ако МПС няма задно стъкло, стикер с опознавателен знак съгласно чл. 18, ал. 1, т. 16 от Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата; стикерът се поставя еднократно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията не ти ли даде? По бензиностанции/газстанции, газаджийници, магазини автоаксесоари.

 

Ако нямаш при техническия преглед са длъжни да ти дадат:

 

vladimirov, тез наредби, дет ги цитираш, дали са в сила, или само си пишеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре и по коя наредба/методика газовите минават преглед? Тази повечето наистина е отменено. Става на въпрос, че тези стикери е трябвало да ги имат, а тези пунктове (бившите) в повечето случаи са заедно с газаджиите и би трябвало да дават стикер. Би трябвало и на ГТП да го дават или да връщат колата, ако тези стикери още са задължителни. Проблема е че още има газ станции, където ако го няма лепнато може да ти откажат зареждане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълтият стикер представлява една проста ваденка, която е оцветена в жълто-червено, а в средата има знак "!", шрифт Arial 60pt :). Искам да кажа, че няма абсолютно никакви скрити знаци, холограми и т.н. Един среднограмотен човек, който ползва компютър и Фотошоп, може да си направи 30 броя знаци на един лист А4 и да си ги разпечата, после да ги лепне :)

За прегледа на АГУ, да - на ГТП пунктовете се прави вече. Аз като минах (март-април беше), абсолютно нищо не провериха - нито бутилката, нито за течове, но все пак си взеха паричките :)

Дали трябва да имаш стикер - не знам, по принцип да. Газаджията като ми сложи газовата, ми каза, че мога да карам и без преглед, и без стикер :D. После питах един познат полицай: "Мога ли да карам до морето без преглед и стикер, ако ме спрат, кво прайм?" Той каза така: "Като те спрат и нямаш преглед, им казваш - Пиши! Интересно ми е какво ще ти напишат..." Защото газовите уредби се следели от друг орган и не е в юрисдикцията на КАТ да налага глоби за липса на преглед на АГУ :D

Сами си правете изводите.

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре и по коя наредба/методика газовите минават преглед? Тази повечето наистина е отменено. Става на въпрос, че тези стикери е трябвало да ги имат, а тези пунктове (бившите) в повечето случаи са заедно с газаджиите и би трябвало да дават стикер. Би трябвало и на ГТП да го дават или да връщат колата, ако тези стикери още са задължителни. Проблема е че още има газ станции, където ако го няма лепнато може да ти откажат зареждане.

 

Ами не знам,vladimirov,пък и като не знам нещо - не давам съвети.

Спри се малко. Не става всичко с copy-paste и Google...

 

А стикерите все още са задължителни - защото чл. 18, ал. 1, т. 16 от Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата все още не е променян.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А стикерите все още са задължителни - защото чл. 18, ал. 1, т. 16 от Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата все още не е променян.

 

Стикерите са задължителни по искане на пожарната, както и забраната за паркиране в подземни нива на закрити паркинги. Така че няма да бъдат отменени.

Да не говорим, че дума GAZ не съществува. Или трябва да е изписана на кирилица, или трябва да пише LPG на латиница, каквото е международното обозначение на пропан-бутана.

На газостанция вече не се иска стикер за минал ГТП на газовата. И няма как да се иска, най-много да почнат да се заяждат за липса на лепенката за ГТП на автомобила.

Но тогава бих казал, че КАТ ще е по-голям проблем, от момчето зареждащо газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен миказаха полицай от КАТ ,че техният началник е издал заповед до края на годината да не се глобяват до края на годината (за уредби монтирани 2012 ,става въпрос за обл.Разград). А стикерите са си задължителни. Вече ако те спрат и искат да се заядат е друг въпрос, винаги могат да го направят зависи от човека. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравей те, от миналата седмица съм сложил на моята Carisma газова уредба, та въпросът ми е. Трябва ли да минава някакъв технически преглед колата или газовата уредба минава преглед заедно с годишния технически преглед и жълта лепенка с внимание трябвали да поставям ? Майстора който я постави каза че, от началото на 2012 тов нещо с минаването на преглед на газовата уредба отделно било отпаднало, и ако ме спре КАТ да им покажа поаспорта и гаранцията на уредбата.

Привет ,

карам каризма от години - интересува ме как се спрвя с разхода на газ,недостатъци...?Мотор 1.8 GDI 164 коня

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей те, от миналата седмица съм сложил на моята Carisma газова уредба, та въпросът ми е. Трябва ли да минава някакъв технически преглед колата или газовата уредба минава преглед заедно с годишния технически преглед и жълта лепенка с внимание трябвали да поставям ? Майстора който я постави каза че, от началото на 2012 тов нещо с минаването на преглед на газовата уредба отделно било отпаднало, и ако ме спре КАТ да им покажа паспорта и гаранцията на уредбата.

Здравей колега, какво газово си сложи и колко пари ти излезе?

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравй, модела на газовата уредба е BRC гоазов инжекцион с 38л бутилка. Монтиране е в Пловдив и излезе 1050лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...