Премини към съдържание

Скоростомер


Препоръчано мнение

Искам да попитам дали някой има представа при движение да кажем със 120 км/ч със гуми 215/45/17 какво показва скоростомера какво е отколонението спрямо оригиналните 185/70/14 в нета пише че при 100 км/ч скоростомера показва 98 км/ч при 120-130 разликата дали е по-голяма,по-малка и колко е ако някой е засичал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сайта www.avtogumi.bg на главната страница в дясно има калкулатор ;)

Редактирано от pavlindobrev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

при 100 км/ч скоростомера показва 98 км/ч .....

 

Toчно обратното ! Скоростомерът показва по-високи стойности от реалните.

 

Така че при скоростомер на 120км/ч, то реално колата се движи с около 115км/ч с тези гуми 215/45/17

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Засичал съм моя с гуми 215/45 17`. От 50 нагоре скоростомерът показва повече. При 84 джипиесът беше на 80, а при 168 на таблото - 160 по GPS. Даже с мой приятел бяхме с два такива уреда и сочеха 1:1. При 120 - 114 по ГПС; при 100 - 95 и т.н.

Писал съм преди 1,5-2 години тук и то 2-3 пъти, но не знам в коя тема е било. Тогава цифрите са ми били пресни и съм ги дал както са. Сега може и през главата си да съм ги написал, но мисля че са така.

Галанта ми е 2.5 с по-новите табла, ръчна кутия (F5M42) и е седан. Последното мисля има значение, тъй като комбитата, или поне някои комбита, не знам, имат по-голямо предавателно число на диференциала. Та може оттам да дойде някаква разлика.

Със сегашните гуми - 205/65 15` таблото показва кажи-речи като GPS. До 120 няма отклонение. Нагоре не съм се занимавал да засичам, а и при мен няма много места, където да се вдигне тази скорост. Пък и скъп бенца :icon_blush:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите гуми и отклонението става по-голямо с увеличаването на скоростта, на магистралата, скоростомера ми показва 140 км/ч, а GPS-а ми показва около 127 км/ч. Докато, ако скоростомера е на ~90км/ч, то GPS-а показва ~86км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аланта ми е 2.5 с по-новите табла, ръчна кутия (F5M42) и е седан. Последното мисля има значение, тъй като комбитата, или поне някои комбита, не знам, имат по-голямо предавателно число на диференциала. Та може оттам да дойде някаква разлика.

Надали

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз водих доста наблюдения по този въпрос. С гуми 195/65/14 едни от оригиналните размери за 2.0 мотор отклонението беше 8-10% спрямо GPS-a ,показава 100км/ч,а реално се движа с 92,а с 205/55/16 идва едно към едно с показанията на скоростомера.Лъжеше ме и на километража за изминатите километри пак с толкова.Един и същи маршрут с различни коли излизат почти еднакви километри,а с Митсу +10% :) на 100км +8 до 10км

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...