Премини към съдържание

Смятам да сменям Галант-а


Препоръчано мнение

Aga, нали не сменяш предавките на автоматика преди да изпържеш прекъсвачката, а?

Да не се окаже, че все пак си върви доволно автоматика, пък на теб ти е жал да го мачкаш? Как така ще върви със 140 по нагорнището, а беемвето със 160?! Ми като неще на 4-та, слагаме 3-та и докато излкючи, тогава 4-та и сме къде 180-190км/ч? Кви са тея глупости, не вървял :icon_rock: Ръчката я пробвах преди, тоя още не съм(но надали ще му се размине :icon_rock: )На 3-та изключва на 170км/ч на какъвто си искаш баир бре :D Най - вероятно ще те направя брадат с новото беемве, ако съм зад тебе, но нейсе :drinks:

Пробвал съм го как да не съм, и дори го прее*ах! :)

На трета Галантът е добре докъм 180, след което му идва спад на върт. момент... и си иска 4та... дори ако помня добре, той не може да отиде в червеното при висока скорост... липсва му върт. момент...

 

Май споменах, 160 и двете на еднакъв дълъг наклон, без ограничение по време (минути). Газ до дупка на последна предавка. Много ясно, че сравнявам домат с краставица без да отчитам предавателни числа на трансмисиите и др... Не се знае ако ръчната е на пета (или автомата на трета) коя е по-бърза... това може лесно да се сметне по предавателните числа, ако изходим от експеримента, че двете са равни, едната на 4та а другата на 6та... Но идеята на сравнението е, при нормални обороти, в реални условия, двете са съпоставими... И тук естествено марки нямат никаква връзка, Рено, Фиат, Фолкс или Ситроен да е с подобен мотор, би дал подобен резултат... от което идва само един извод - 6А13 е култ, но му мина времето, след като ентри-левъл мотор като моя дори посмява да се сравнява!

Имам 2.5 V6-24 типтроник....на 3-та предавка съм чуквал 220km/ч таман два пъти вече(единия път бяхме 3-ма човека в колата) и още не е стигнал до прекъсвача, става ми жал :D . Иначе на D с кикдаун точно на 200km/ч превключва от 3-та на 4-та, което си мисля че е и оптималния вариант, защото на 4-та таман е на въртящия момент. Ако си на 4-та с 180km/ч и удариш кик-а не връща 3-та :icon_hmm: ...требе си ръчно :drive:

 

Поздрави, Иван!

Редактирано от vanio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 151
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ама че ще се вриви двигателя, или някой с фадрома ще го отнесе, въобще не ме интересува. За времето си е бил КОЛА отвсякъде и на фона на нашия автопарк все още привлича погледи.

За погледите съм съгласен, но технологично за времето си никога не е бил връх. Като ергономия и пространство в купето обаче е доста напред за времето си. Някои марки откриват подобна подредба на интериора години след това...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...