Премини към съдържание

Кратки въпроси за GALANT


Davidboy

Препоръчано мнение

Сериозно питам. На една кола видях сложено някакво у-во с дисплей, на който показваше оборотите с точност до 10 или 1 (не съм сигурен), напрежението, бууста, температура вътре и вън ... и най-важното което ме интересува - смесите :icon_angel: . Варираха от 7 и нещо до към 14,7. Това между празен ход и 5500 оборота. Нещо ме съмнява че държи около 10:1 в най-добрия случай. Но също кисл. датчици са интересни, темп. на двигателя и изобщо всички датчици. Слагали сме на опел и на фауве и показваше интересни работи. А тук ако нещо не е в норми, не можеш го разбра. Кай ся че не е тъй.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичуе, от ауспусите на колите излиза ли бял пушек (пАра) при загрял двигател или само при уорм-ъп процеса?

Кажете като запалите колата сутрин дали от ауспуха духа силно или съвсем леко. При моята ако сложа лист хартия на 10 см от дулото при 1450-1500 оборота само леко ще помръдва. Да не би да карам със запушен CAT и да се мъча...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен си излиза пара и при напълно загрял двигател. Надявам се товав да е нормално явление имайки предвид, ниската околна температура и излизащия силно нагрят от ауспуха въздух.

Забелязал съм го това и при много по-нови автомобили включително от премиум марките с 2 "кюнеца", които би трябвало да са все още с работещи катализатори, което ме обнадеждава, че е напълно нормално зимно време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махни си страничната кора и си излиза без проблем тоя болт, ако ли не виж дали нямаш някой скъсан тампон на мотора и да е увиснал (по принцип много лесно се сваля този алтернатор).

Да, в страничната кора е опирало... аз си мислех че е в коша, че отгоре няма видимост, свалих джантата, махнах кората и всичко точ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичуе, от ауспусите на колите излиза ли бял пушек (пАра) при загрял двигател или само при уорм-ъп процеса?

Зимата излиза пАра

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... като запалите колата сутрин дали от ауспуха духа силно или съвсем леко. При моята ако сложа лист хартия на 10 см от дулото при 1450-1500 оборота само леко ще помръдва...

?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя дзвер направо издухва листата от земята, какво остава за листа хартия.Сигурно зависи от гърнето. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък почнаха да ми заяждат ключалките на вратите, вкарам включа и трябва по няколко пъти да го раздвижа в двете посоки, за да отключи/заключи. Някой да има идея как да ги раздвижа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък почнаха да ми заяждат ключалките на вратите, вкарам включа и трябва по няколко пъти да го раздвижа в двете посоки, за да отключи/заключи. Някой да има идея как да ги раздвижа?

Пръсни им малко WD40 и ще се оправят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък почнаха да ми заяждат ключалките на вратите, вкарам включа и трябва по няколко пъти да го раздвижа в двете посоки, за да отключи/заключи. Някой да има идея как да ги раздвижа?

 

Малко масълце с една спринцовка ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко масълце с една спринцовка ...

 

 

WD40 в ключалките, и все едно сега излиза от завода :) Проблема е решен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги, имам 2 кратки въпроса.

1. Хидравлична помпа от Галант 1997г. с 4G63 136к.с. дали става на фейслифтовия 2.0 133к.с. от 2001г.

2. Сваля ли се кората на таблото на пасажерския airbag, и ако да - как?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам 2 кратки въпроса.

1. Хидравлична помпа от Галант 1997г. с 4G63 136к.с. дали става на фейслифтовия 2.0 133к.с. от 2001г.

2. Сваля ли се кората на таблото на пасажерския airbag, и ако да - как?

 

Зависи кой модел ти е помпата,знам че има 3 или 4 модела и да стават,дали ще можеш да съединиш маркучите после на новата.

Капака на airbag-a се отваря при удар,но не вярвам да ти се пробва :D. Иначе мисля,че е лепен и е на панта в горния си край,но отвориш ли го,после много трудно се прави да не си личи. Ако ще ровиш за стария airbag по-добре свали таблото,за да не загрозиш картинката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, но как тогава се ремонтира катастрофирал автомобил на който са се отворили беговете, цялото табло ли се сменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, но как тогава се ремонтира катастрофирал автомобил на който са се отворили беговете, цялото табло ли се сменя?

 

Не, ходи се при майстор тапицер,първо,отворената капачка се реже в горния и край,маха се кожата,отдолу се попълва със специален кит,шкури се и след това се лепи кожата,като се изпъва по цялата капачка. Слагат се едни мрежи или друг материал,който замества срязаната панта и се нитоват към таблото,за да не усетиш отблизо майсторлъка,ако пак гръмне и се отвори. Това е без да се маха таблото. С две думи не е работа за начинаещи,а най-добре да се изпрати на човек,който се занимава точно с тази работа,но като гледам как са цените на таблата втора радост,май е по-добре да се ориентираш към такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, ходи се при майстор тапицер,първо,отворената капачка се реже в горния и край,маха се кожата,отдолу се попълва със специален кит,шкури се и след това се лепи кожата,като се изпъва по цялата капачка. Слагат се едни мрежи или друг материал,който замества срязаната панта и се нитоват към таблото,за да не усетиш отблизо майсторлъка,ако пак гръмне и се отвори. Това е без да се маха таблото. С две думи не е работа за начинаещи,а най-добре да се изпрати на човек,който се занимава точно с тази работа,но като гледам как са цените на таблата втора радост,май е по-добре да се ориентираш към такова.

......аз имам табло ,ако се интересува колегата, може да се разберем нещо........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...