Премини към съдържание

Катастрофирах :(


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Случи ми се нещо много неприятно, преди повече от 2 седмици ми отнеха предимството и се блъснах челно в сграда. Всичко стана след като един малоумник реши от дясна лента (на двулентово платно) да звива в лява пресечка и това става в момента, в който се изравняваме. При засичането ме отклониава от лентата и се блъскам челно в ъгъла на сграда в ляво от платното :(

В момента предницата ми е смазана, аирбеците отворени, предните колани разтегнати (не се прибират) предните седалки изкривени (тъй като имаше пътници отзад без колани и се спряха в седалките) и напукано предно стъкло. Струва ми се, че двигателя е влязъл навътре към купето.

Още чакам дознателите от КАТ да излязат със становище.

Имам две молби към вас:

Първата е - можете ли да ми препоръчате сервиз, където мога да я закарам за оглед и евентуален ремонт, ако си заслужава такъв (и според зависи колко ще ми дадът от гражданската на другия участник). В това число тенкиджийски и бояджийски услуги.

Втората е - имате ли информация колко време отнема долу-горе да се изготвят експеризи за ПТП-то и да се разпитат свидетелите, понеже минаха повече от две седмици и нямам новини от КАТ. Беше извикан дознател, тъй като едно от момчетата от моята кола беше настанен в болница. Слава богу е изписан вече и си почива.

ПП: Каско нямам. Прилагам и няколко снимки да добиете представа.

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

post-13859-020814600 1330899309_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да докажеш вината на другия участник в птп-то,може да вземеш прилична сума от неговото каско.Колата като я гледам на снимката,не си струва да се прави.Дано да вземеш хубави пари от каското на другия,купувай друга такава,тази за части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да докажеш вината на другия участник в птп-то,може да вземеш прилична сума от неговото каско.Колата като я гледам на снимката,не си струва да се прави.Дано да вземеш хубави пари от каското на другия,купувай друга такава,тази за части.

 

Колега, изписал си с извинение глупости! Единствената възможност mr_oizo да вземе добри пари е да съди виновния водач. Пари по Каско НЕ се плащат на другата страна, Каското обезщетява само и единствено титуляра по застрахователната полица. mr_oizo може да вземе парично обезщетение по гражданската отговорност на виновната страна и то само и единствено, ако естествено се констатира вина. За съжаление, сумата по Гражданска отговорност няма да покрие в близка степен пълното възстановяване на автомобила. Ставките за труд и части са занижени в сравнение с Каското и за това доста хора съдят виновната страна, която привлича застрахователя в съдебния процес. Аз бих посъветвал mr_oizo да отиде и да говори с разследващия дознател как тече производството, за да няма неприятни изненади. След това да потърси адвокат, иначе възможността дознанието да приключи в негов ущърб е доста голяма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По втория ти въпрос , мен за един акт , докато излезне ме бавиха 2 месеца , при положение , че беше по моя вина , супер леко ПТП - с мойто странично огледало му надрах боята и аз и другото момче си се бяхме подписали под свидетелските показания . Колкото до другото ,адекватни пари не се надявай да видиш от застраховка , не и в тази държава , за това също съм го изпитал на свой гръб , след като пияна ватманка намля колата на майка ми и обезщетението стигаше да си избърша гъзЪ с него .

Редактирано от s_mitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за бързите и полезни отговори!

 

Честно казано се надявах да се оправи, но всеки път като отида и се убеждавам колко е съсипана :(

Преди седмица ходих да говоря с мойте застрахователи (където ми е Гражданската), и един от служителите ми каза, че най благоприятния вариант е, ако ми я "пишат" тотал (естествено, ако дознателя отсъди в моя полза), където ще ми изплатят 70% от пазарната цена. Но с колкото и хора да съм се консултирал, всеки ми казва, че не е тотал и да не се занимавам да я правя.

Относно следствието: Дознателя ми каза, че на следващия ден след ПТП-то ще ме извика на разпит, но така и не се обади. На четвъртия ми писна и отидох да го търся, че поне моите показания записа. На 15-тия ден отидох да го потърся за информация. Това, което ми каза, че неставало толкова бързо, трябвало експертизи, разпити и т.н.

Така де колата седи на пл. паркинг и незнам какво да правя, още повече без решението на дознателя нищо немога да предприема :(

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изписал си с извинение глупости! Единствената възможност mr_oizo да вземе добри пари е да съди виновния водач. Пари по Каско НЕ се плащат на другата страна, Каското обезщетява само и единствено титуляра по застрахователната полица. mr_oizo може да вземе парично обезщетение по гражданската отговорност на виновната страна и то само и единствено, ако естествено се констатира вина. За съжаление, сумата по Гражданска отговорност няма да покрие в близка степен пълното възстановяване на автомобила. Ставките за труд и части са занижени в сравнение с Каското и за това доста хора съдят виновната страна, която привлича застрахователя в съдебния процес. Аз бих посъветвал mr_oizo да отиде и да говори с разследващия дознател как тече производството, за да няма неприятни изненади. След това да потърси адвокат, иначе възможността дознанието да приключи в негов ущърб е доста голяма!

Прав си колега,грешката е моя.Имах педвид гражданската, а не каското :icon_blush: .

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте отново колеги,

 

Във връзка с описания проблем по-горе и вероятността (поне след първия оглед) Застрахователите на виновника да оценят повредата като тотал, обмислям варианта да я разкарам. Поразпитах, колко могат да ми дадът, ако я дам за скрап и ми отговориха, че от порядъка на 320лв, но в такъв случай ще си запазя 4 запазени зимни гуми с джантите.

Някои знае ли колко вървят ударени коли за части, в смисъл вратите са здрави, стъклата са здрави - освен предното,стоповете са здрави, за двигателя и скоростната кутия още не знам, ще разбера в началото на седмицата.

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 1000 лв. едва ли ще ти дадат . Най добре е ти да си я разпродадеш на части ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги,

 

Във връзка с описания проблем по-горе и вероятността (поне след първия оглед) Застрахователите на виновника да оценят повредата като тотал, обмислям варианта да я разкарам. Поразпитах, колко могат да ми дадът, ако я дам за скрап и ми отговориха, че от порядъка на 320лв, но в такъв случай ще си запазя 4 запазени зимни гуми с джантите.

Някои знае ли колко вървят ударени коли за части, в смисъл вратите са здрави, стъклата са здрави - освен предното,стоповете са здрави, за двигателя и скоростната кутия още не знам, ще разбера в началото на седмицата.

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

 

Здравей,

 

Много жалко за катастрофата, дано повече не ти се случва. / идиоти има всякакви/

Първо: Застрахователя на виновната страна ще ти я оцени максимално тънко. Съвета ми е като се запознаеш с оценителят им, опитай се да му докажеш, че колата не може да се ремонтира / намери някой който го познава/.

Второ: Мисля, че на части ще и вземеш значително повече от това което ще ти дадат скрападжиите или автоморгите. Автоморгата ще ти даде максимум 650-700 лв..

Пример: На моето му се счупи редуктора на моторчето на задната чистачка. Същото е капсаловано и не подлежи на ремонт. Във Варна от една автоморга ми продадоха такова моторче за 80,00лв., след дълго пазарене.

 

Дано имаш късмет да се окаже читав застрахователя на виновника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Благодяря за бързите отговори и за съветите!

Проблема е, че нямам гараж и условия да я държа, и продавам на части, иначе съм убеден, че ако аз си я продам на части ще й взема максималното. Тъй като нямам гараж и канал доста трудно ще е да я продам на части :(

Това което ми каза застрахователя на първия оглед, че ако излезе тотал ще ми платят 75% от пазарната цена. А под пазарна цена се притеснявам, какво имат предвид - как ще я нормират. Иначе колата е за тотал - даже когато я качвахме на платформата предните колела не вървяха в една линия - събираха се навътре.

Другото, което ми хрумна е ако двигателя все пак е здрав гледам в mobile-то продават същата с повреден двигател та да си прехвърля моя евентуално на нея.

Това е за сега благодаря ви за отговорите отново и пак ще питам като имам други терзания :)

Като цяло мнoго ми допадна този модел и разглеждах други коли за тази цена и тези характеристики не откривам друга, която да ми направи такова впечатление.:mitsu-smiley: си е :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според моя застраховател пазарната цена на Звездичката е около 4000лв. Поне тяхната експертна оценка това показва.

 

ПП: сега видях, че твоята е дизел => трябва да е по-висока. 4000 е за 1.3 бензин

Редактирано от Glatzial
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...