Премини към съдържание

Какви носачи?


m-galant

Препоръчано мнение

Абе правете си труда да четете цялата тема преди да отговаряте, а ти даже и до пост номер 2 не си стигнал :rolleyes:

Колега, май ти се обаждаш не подготвен! :icon_bye:

Ако няма какво да кажеш, просто не пиши. :D

 

Първо човека пита конкретно за Варна - до момента никой не му е посочил вариант.

Отделно за цената...преди около седмица от там съм си поръчал(един резервен да си имам) OEM Mitsubishi десен прав носач - MR296296 за 157лв.

 

Поздрави, Иван!

Редактирано от vanio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Отделно за цената...преди около седмица от там съм си поръчал(един резервен да си имам) OEM Mitsubishi десен прав носач - MR296296 за 157лв.

 

 

А от къде знаеш, че точно десният ще ти се разбие след време, :P ти закона на Мърфи не си ли го чел ? ..:D Когато имаш резерва десен, винаги се разбива левия ..:lol:

 

Имаш право, Любчо е писал без да ти прочете целия пост и е помислил, че и ти го пращаш в Ратола за ОЕМ носач ..

Тази цена ако още е действителна е направо супер .. Миро все още се притеснява да напише новата, а аз бях така шокиран като ми я казаха, че така и не я запомних, но беше нещо от сорта 234 или 324 лв. без ДДС ..:wacko:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде знаеш, че точно десният ще ти се разбие след време, :P ти закона на Мърфи не си ли го чел ? ..:D Когато имаш резерва десен, винаги се разбива левия ..:lol:

 

Имаш право, Любчо е писал без да ти прочете целия пост и е помислил, че и ти го пращаш в Ратола за ОЕМ носач ..

Тази цена ако още е действителна е направо супер .. Миро все още се притеснява да напише новата, а аз бях така шокиран като ми я казаха, че така и не я запомних, но беше нещо от сорта 234 или 324 лв. без ДДС ..:wacko:

 

:P той vanio ляв резервен си има ... от Ратола съм му взел ... от последните по 110лв ...

иначе сега погледнах - бях писал мейл до Ратола - София ноември 2011г. ... и още тогава са ми отговорили, че цената ще е 325лв без ДДС ... чудничко а :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, май ти се обаждаш не подготвен! :icon_bye:

Ако няма какво да кажеш, просто не пиши. :D

 

Първо човека пита конкретно за Варна - до момента никой не му е посочил вариант.

Отделно за цената...преди около седмица от там съм си поръчал(един резервен да си имам) OEM Mitsubishi десен прав носач - MR296296 за 157лв.

 

Поздрави, Иван!

 

Колега, далеч не се обаждам неподготвен. Ползвам подобен канал от 2 години и съм стигнал до извода, че макар в повечето случаи цените да са наистина по-ниски от в Ратола (не се отнася за филтри примерно), то те са по-ниски винаги с един и същ процент. Така че щом в Ратола вече са по 325лв, то и този канал скоро ще се доближи, в момента вероятно си хванал промоцията и доставчика все още има от евтините на склад. Да видим наесен дали ще е това цената, ако да - какво по-добро за нас :drinks: .

 

P.S. А тук все още са по $38, за какво си говорим, дали и на 110лв не ни цакат с топла бира :icon_thumbup: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като не си оправят цените, ще си правят от тези носачи стойки за рафтове по стените. А остатъкът може да предадат за отпадък поне да хванат някоя йена от тях.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде знаеш, че точно десният ще ти се разбие след време, :P ти закона на Мърфи не си ли го чел ? ..:D Когато имаш резерва десен, винаги се разбива левия ..:lol:

Марине, той konoko ти е отговорил...имам си резервни прави и двата :icon_thumbup:
Тази цена ако още е действителна е направо супер ..
Ами цената на левия там е над 200лв. вече, а на десният си е 157лв. още... същата като запитването ми от 09.2011г. пак от там - бяха по 157 и ляв и десен.

Просто не ми се пишеше за цени в темата, защото незнам дали не нарушавам някакви правила или пък политика на mitsu13, понеже гледам отговаря на лични с цените.

Както и да е. :)

Колега, далеч не се обаждам неподготвен. Ползвам подобен канал от 2 години и съм стигнал до извода, че макар в повечето случаи цените да са наистина по-ниски от в Ратола (не се отнася за филтри примерно), то те са по-ниски винаги с един и същ процент. Така че щом в Ратола вече са по 325лв, то и този канал скоро ще се доближи, в момента вероятно си хванал промоцията и доставчика все още има от евтините на склад. Да видим наесен дали ще е това цената, ако да - какво по-добро за нас :drinks: .

 

P.S. А тук все още са по $38, за какво си говорим, дали и на 110лв не ни цакат с топла бира :icon_thumbup: .

Да колега, съгласен съм. В момента цената на десния там е изгодна. Но така или иначе за ОЕМ и цената на левия пак е по-изгодна. За това го пратих там - да провери, прецени, пазарува и т.н.

А и не само според мене, ами и според много хора в този форум, именно точно с правия носач шега не бива.

 

Поздрави, Иван!

Редактирано от vanio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като не си оправят цените, ще си правят от тези носачи стойки за рафтове по стените. А остатъкът може да предадат за отпадък поне да хванат някоя йена от тях.

 

Спомням си един колега 2006 беше писал, че от нищото му тропнал прав носач, и като отишъл в Митсубиши дилър, колата макар и 1 година след гаранция му го сменили гаранционно с нов без въпроси. Това ме навежда на мисълта, че от Митсубиши вероятно са сметнали, че нещо са недоизчислени фабрично тези носачи и са прилагали политика едва ли не да им дотират цената, т.е. да ги продават умишлено евтино за да не тръгне слух за модела. С това вече е приключено, тъй като модела е стар и са го отписали. За това цените вече са други за нови наличности. Може да има връзка и със събитията в Япония миналата година, цунамито визирам.. :icon_blush:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако тропа е добре. При мен левият беше за смяна и не се обаждаше. Това е много отговорен и безмълвен носач. От цената му вече и аз съм без думи.

Ще ги държат на тази цена и като вземат да ръждясват, ще ги пуснат на нормални цени. Нека се наиграят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта влиза в 10та година от последно произведения модел 2003г. :icon_crying:

 

Нали точно японците държат наличности до 10та година, от там нататък за тях тази кола и модел не съществува и не ги вълнува изобщо какво му трябва на някой и дали било скъпо или евтино . В Япония вече са забравили че са мислили правили и т.н. Затова остават алтернативите, само че проблема е голям защото са много и качеството е различно, понякога от ден до пладне :icon_crying:

 

п.с. В Германия още преди 3-4 години направиха разпродажбите в повечето представителства .. Така че и при тях OEM вече почти няма за Галант . Затова съм по скоро съгласен с Мирослав от Ратола че разпродажбите и при тях са свършили :good:

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако тропа е добре. При мен левият беше за смяна и не се обаждаше. Това е много отговорен и безмълвен носач. От цената му вече и аз съм без думи.

Ще ги държат на тази цена и като вземат да ръждясват, ще ги пуснат на нормални цени. Нека се наиграят.

 

Стига плаши сега, ти как разбра че ти е за смяна ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах предницата на крик и видях къде мърда. Хващайки колелото на 12:30 часа може да се види. Не се затичах веднага за носач в пристъп на паника. Карах я още няколко месеца :icon_box: .

Носят се слухове че шарнирът се вади от ябълката. По-точно един човек го е казвал тук във форума. Толкова по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше писал за носач 555 от Еврото по спомен... не знам, Пламен ме беше возил веднъж в един Галант, където лопането беше ужасно и нетърпимо просто ..ОЕМ-а и той така ако се вади мълчешката наистина доста кофти .. майсторите да кажат за какво да се оглеждаме като признак..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, какво го бистирте толкоз тоз носач........ :D

Разбит прав носач 98% не тропа, а скърца при навиване на волана ,или при натискане на купето.........най то4но може да установите дали има луфт в ябълката на шарнира като колата я вдигнете на крик, и м/у гумата и земята прекарате една щанга.......после дърпате нагоре щангата и с другата ръка слагате дланта си на гумата, ако се усети свободен луфт в гумата , значи има разбит шарнир......но............това може и да е разбит горен шарнир ,за това трябва да се гледа.........

Любчо, тоз Галант може би е имал разбити шарнири на кривитее носачи,а не на правите......

Носач от Еврото или Косерите никога.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислим ги, щото си нямаме като теб резервни. Освен това много от нас плащат на други за смяната на разни чаркове по колите. Като сложиш лев връз леев и си е за мисъл да ти кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислим ги, щото си нямаме като теб резервни. Освен това много от нас плащат на други за смяната на разни чаркове по колите. Като сложиш лев връз леев и си е за мисъл да ти кажа.

Казах бистрите ,а не мислите.......освен това ставаше ? за кое как се хваща, а не за смянта им.........и освен това, 20 лв. е смяната им .........при такава цена ,не знам какво искаш повече...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих отговора на всички въпроси-става чрез възтановяване!!! Един арменец във Варна ги прави и издържат по 80-100000 км. :mitsu-smiley: :drive: :icon_thumbup: :icon_clap: заваря от долу о-пръстен с резба,пълни ги с някакви втулки и навива широк болт който ако се износи пълнежа леко може да се натяга или повторно се пълни. Болта се фиксира за да не се развие от вибрациите......................... 20-30лв :icon_clap:

Редактирано от m-galant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих отговора на всички въпроси-става чрез възтановяване!!! Един арменец във Варна ги прави и издържат по 80-100000 км. :mitsu-smiley: :drive: :icon_thumbup: :icon_clap: заваря от долу о-пръстен с резба,пълни ги с някакви втулки и навива широк болт който ако се износи пълнежа леко може да се натяга или повторно се пълни. Болта се фиксира за да не се развие от вибрациите......................... 20-30лв :icon_clap:

Ооо, такива ги знаем ,нагледал съм се ..........с резбичка и т.н. ще изкарат около 10-20 хил. км и после пак...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих отговора на всички въпроси-става чрез възтановяване!!! Един арменец във Варна ги прави и издържат по 80-100000 км. :mitsu-smiley: :drive: :icon_thumbup: :icon_clap: заваря от долу о-пръстен с резба,пълни ги с някакви втулки и навива широк болт който ако се износи пълнежа леко може да се натяга или повторно се пълни. Болта се фиксира за да не се развие от вибрациите......................... 20-30лв :icon_clap:

Те оригиналние не издържат толкова, ти "тунингованите" искаш да изкарат 100 000. Внимавай да не се хвърлиш от някаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те оригиналние не издържат толкова, ти "тунингованите" искаш да изкарат 100 000. Внимавай да не се хвърлиш от някаде.

Точно за това става дума, да не говорим ,че са правите носачи това, а с тях шега не бива............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих отговора на всички въпроси-става чрез възтановяване!!! Един арменец във Варна ги прави и издържат по 80-100000 км. :mitsu-smiley: :drive: :icon_thumbup: :icon_clap: заваря от долу о-пръстен с резба,пълни ги с някакви втулки и навива широк болт който ако се износи пълнежа леко може да се натяга или повторно се пълни. Болта се фиксира за да не се развие от вибрациите......................... 20-30лв :icon_clap:

Зравейте,и аз съм с рециклирани носачи по същия метод,вече около 35хил.кл.не са мръднали.Майстора се казва Игнат и съм много доволен от него,вземами около 40лв.на болт заедно демонтаж-монтаж,поздрави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат който кара с рециклирани шарнири и то х5 и е много доволен. Кара като бесен вече 25000км и не е мръднала! Има и един галант във варна който е на 50000км от рециклирането и си е ок :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...