Премини към съдържание

Поредната измама


Препоръчано мнение

Пускам тази тема с цел повече хора от форума да се запонзаят с измамата на играта "Стани милионер".Аз лично получих на няколко пъти обаждания от номер +35989145.С обаждането те уверяват, че играта е безплатна а всъщност не е така.Колеги от друго форуми вече са изгорели със суми от порядъка на 64,135,323 лв за едно телефонно обаждане.Ето и малко информация относно изматата http://deeronbradley...5-35989145.html Пускам и пост с информация от друг форум.

 

Мобилните оператори заблуждават хората, че всичко е напълно безплатно

 

Новата игра "Стани милионер" се оказа поредната измама, тъй като начинът, по който се набират участниците, е свързан с умишлено подвеждане и заблуждение. Мобилните оператори изрично уверяват абонатите си, че всичко е напълно безплатно, а това далеч не е така. Схемата е следната – операторът се обажда и предлага да се отговори на няколко въпроса. Всеки отговор обаче ви взима от сметката по 2,40 лв.. Така без да разберете сте надхвърлили лимита си и ви спират изходящите обаждания, пише в. "Всеки ден".

 

В Комисията за защита на потребителите вече са подадени няколко жалби срещу играта "Стани милионер". Хората се оплакват от мобилните оператори, които ги заблуждават с цел да има взимат парите. Пълна заблуда е, че всичко е напълно безплатно. Всеки отговор се таксува по 2.40 лв.

 

КЗП проверява играта "Стани милионер" по сигнали за измама

 

В Комисията за защита на потребителите (КЗП) за няколко дни са постъпили над 20 сигнала във връзка с играта "Стани милионер", организирана от "Ню Геймс" ООД, съобщиха от комисията.

Играта се разпространява чрез трите мобилни оператора. Абонатите получават есемеси или позвънявания от номера 145 и 1455, с които ги приканват да се включат в играта, като биват информирани, че участието е безплатно.

Същата реклама тече и по някои телевизионни канали.

По думите на потърпевшите, подали сигнали, когато се обадят на номера, оператор се обажда и им предлага да отговорят на поредица от въпроси, като ги уверява, че това няма да им струва нищо.

Всеки отговор обаче изисква натискане на бутони 1 или 2, а всяко натискане се таксува по 2.40 лв., което обаче не се съобщава на потребителите. След приключване на разговора, абонатите получават съобщение, че изходящите им обаждания са ограничени, тъй като са надхвърлили лимита си.

КЗП е образувала производство по разглеждане на всички получени до момента сигнали и експерти на комисията установяват фактическите обстоятелства по случая.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам глупавите игри на операторите и специално на тези от номер 145. Освен глупавите СМС-и на едната колежка в офиса ни и звъннаха от 145 и тя вдигна. След като изслуша глупавите обяснения и "голямата печалба", след приключване на разговора се оказа че сметката и е нараснала с 10 лв. При което тя се свърза с оператор и от там и обяснили, че при вдигане.. тя автоматично се съгласява с условията :icon_censored: , така че колеги опитайте си акъла на време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятай колко възрастни хора ще изгорят....... Няма такава държава.....

 

Има има.. България и казват :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за щастие изгорях с левче и някакви стотинки (може и повече да е било) защото ми свърши ваучера на картата.И заради такива глупсоти от страна на мобилните оператори няма и да мина на абонаментен план.И друго ми е интересно (не е много по темата),как може от Италия да звъня в България където и когато си поискам и да плащам 14 цента на минута а тук разговро Глобул-Глобул да е 32 стотинки с ддс?

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как.... Ми пак така, как.... Звънят ти и си плащаш, пък ти се чудиш как..... Ей тъй на.... Кум ми разправя, че по Южна Италия газта била 50 цента лятото, а тук беше тогава 1,25лв .... Пак ей тъй на.....

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми звънят от въпросната игра, естествено вдигам , тегля им една(не,че има кой да чуе де ) и затварям. Изпращат ми и смс постоянно .Ако искате поне да не ви досаждат с смс, изпращате безплатен празен смс на номер 188188 и няма да получавате поне смс от игри .Забравих да поясня,че това е изпробвано със сигурност само на Виваком.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Комшийката ми, също изгоря с въпросната игра. Обади ли и се и я уверили, че всичко е абсолютно безплатно. Тя просто трябвало да отговори на няколко въпроса. В последствие сметката и беше с около 30 лв отгоре. Направихме подробна разпечатка, и там бяха пълни аномалии. Пуска жалба в Мтел, но не съм я питал какво стана в крайна сметка, но от там я уверяваха, че всичко си е "нормално".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, наближава края на годината и некои отговорни другари си гласят премии, 13,14, амнайста заплата ве, кво толкова е чудно :icon_censored:

Ползвам темата да питам на някои абонати като им звъня се чува мелодия....приятел се оплака, че му ръгнали тая мелодия без изобщо да са го питали...нещо ще плати ли сега за тая тъпотия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми звъняха от въпросният номер +35989145 :mad: . В първите секунди не разбрах какво става и за какво се обаждат. Хубав женски глас ти съобщава, че това обаждане е безплатно, да да ама не.... После си проверявам сметката и хоп, таксуван :icon_crying: . При положение, че абонаментния ми план е със сумати безплатни минути към всички оператори и ме засичат на 1 во число вече имам сметка...... Ако не искате поне да получавате смс- ите, връщате отговор със STOP и приключвате. Изпробвано, работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз имам доста обажданея през последния месец от въпросната игра и разбира се получавам СМС-и ... Днес ми се обади Васил Найденов и взе да ми пее "Казано честно всичко ми е наред ..." :icon_doh: беше на запис естествено изхилих се гадно и затворих веднага, след няколко минути получавам 2 смс-а , в които се съдържаха мои лични данни незнайно от къде и как попаднали в тия шарлатани :mad: другото което не мога да си обясня е как и от къде са ми намерили номера и ми звънят постоянно като не съм участвал и не съм се регистрирал в никакви игри ! И от казаното до тук ми идва само едно на ум, че мобилните ни оператори предоставят лични данни за абонатите си на тая игра което е абсолютно НЕЗАКОННО !!!! :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни най-добре една жалба до комисията за защита на личните данни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

определено е измама и то сериозна, днес бях при управителя на моб. ми оператор, поради сериозна сметка, оказа се че не само пращането на СМС, ви тегли от сметката, позвъняването и последващо отваряне докато ви се обясняват струва 7.20лв. на минута, изказаха ми и съмнения че дори получаването на СМС-ите/без да ги отваряте/ се таксувало,така че в момента който получите първият СМС директен отговор със STOP, относно данните....имат пълен достъп до всичката информация която сте дали когато сте подписали договорите със моб. оператор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се заблуждавайте да всигате или да отговаряте на този номер никога! Един приятел плати за 1 раговор 200 лева.... :icon_doh: ПЪЛНА ИЗМАМА ! Видите ли този номер бягайте надалече :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се заблуждавайте да всигате или да отговаряте на този номер никога! Един приятел плати за 1 раговор 200 лева.... :icon_doh: ПЪЛНА ИЗМАМА ! Видите ли този номер бягайте надалече :icon_box:

 

 

напълно съгласен със с колегата :mad: пълна измама

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пред мен на една колежка звъни телефона. Тя го поглежда и казна, че Орлин Горанов се обажда. Казах й да не отговаря, защото ще се набута яко, а друга се оплака, че сметката й набъбнала с 30 лв. от подобен разговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма зверски глоби, питам аз ? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif

 

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&document_id=3750

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

определено е измама и то сериозна, днес бях при управителя на моб. ми оператор, поради сериозна сметка, оказа се че не само пращането на СМС, ви тегли от сметката, позвъняването и последващо отваряне докато ви се обясняват струва 7.20лв. на минута, изказаха ми и съмнения че дори получаването на СМС-ите/без да ги отваряте/ се таксувало,така че в момента който получите първият СМС директен отговор със STOP, относно данните....имат пълен достъп до всичката информация която сте дали когато сте подписали договорите със моб. оператор.

 

Колега,

Дори когато получаваме СМС-и ни взимат пари, така ли - без да отгораваряме (само да прегледаме кой какво изпраща)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих SMS от номер 145.

Без да го отварям изпратих отговор STOP и след минута получих втори SMS, който не съм отворил, но началото му е: "Vie se otregistrirahte ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно,получените съобщения не се таксуват,като сме в роуминг не се таксуват,да не говорим тук в България,можете да ги отваряте,не се увеличава сметката. Сигурен съм,защото винаги съм в безплатните минути и на Мтел и Глобул и нямам допълнителна сума за плащане освен таксата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...